Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX-29AK40D nie włącza się miga dioda Standby

elshreko 07 Jan 2007 22:07 3078 6
 • #1
  elshreko
  Level 10  
  Po włączeniu pilotem TV dioda gośnie i tak jakby chciał odpalić po czym zapracuje przekażnik i dioda zaczyna migać.Trzy razy odpaliłem po kilku godzinnej przerwie i chodziło wszystko OK.Dzisiaj nie odpalił i to samo (zimnych lutów niema).Proszę o pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  columbo294
  Level 15  
  Sprawdz kondensatory w zasilaczu. Któryś elektrolit jest uwalony. Pozdrawiam
 • #3
  elshreko
  Level 10  
  Kondensatory w zasilaczu sprawdziłem są OK, nadal nie odpala,miga dioda.
 • #4
  columbo294
  Level 15  
  Nie mam schematu do tego telewizora wiec cięzko mi wyrokować. Miałem kilka przypadków podobnych w opisie do Twojego i zawsze to była wina kondensatorów w zasilaczu. Po wylutowaniu te kondensatory też wyglądały na dobre. Próbuj je wymieniać. Te małe ceramiki co idą do masy też. Jeżeli tam wszystko okaże sie ok to przykro mi ale bez schematu nie rusze. Pozdrawiam
 • #5
  elshreko
  Level 10  
  Elektrolity sprawdziłem wlutowując nowe ceramiki jeszcze nie schemat mam w PDF wielkość 3 MB.Jakbyś chciał pomóc mogę Ci wysłać mailem.
  Dziękuję pozdrawiam.

  Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

  Odpaliłem oczywiście nic nie robiąc tylko włączyłem pilotem, TV zaczął chodzić przez 30 min było OK, po czym obraz przesunął się w prawo do połowy i TV wyłączył się. Nie odpala.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Dioda tym razem świeci na stałe wcześniej migała.Proszę o pomoc.
 • #6
  columbo294
  Level 15  
  daj mi schemat na mala columbo(malpa)onet.eu . Ceramiki też wymień.
 • #7
  columbo294
  Level 15  
  sprawdz diody na mostku i kondensatory przy nich C 801, C802, C803, C804 poza tym C 899, C 820. Generalnie usterki szukaj na płycie oznaczonej na schemacie SCHEMA-D Po kolei sprawdzaj wszystko od mostka prostowniczego. Sprawdz Q 883,Q881, Q 882 i diody D 881 D 887. Usterka jest gdzies w tej okolicy. Z podanych przez Ciebie informacji wnioskuje że któryś kondensator po tym jak dostanie prąd zwiera. Ale widze że nie jest to prosty układ więc możesz mieć problem z tym. Ja nie znam tego modelu niestety więc dlatego tak lakonicznie Ci to opisuje. Może ktoś kto naprawiał kiedyś taki telewizor pomoże Ci więcej. Jeszcze raz powtarzm szukaj na SCHEMA-D tam coś siedzi. Pozdrawiam i życze sukcesu.