Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek - sygnalizacja zamkniecia

katorznik 07 Sty 2007 22:18 1144 3
  • #1 07 Sty 2007 22:18
    katorznik
    Poziom 11  

Wiem, że temat był już częściowo wałkowany, lecz w postach które znalazlem nie uzyskałem zadowalającej odpowiedzi.

Mianowicie. Mam w swoim lanosie sterowanie centralnym z pilota - centralka ktora tym steruje ma wyjscie jakoby chyba na syrenke (pojawia sie na nim + przy otwieraniu/zamykaniu). Moj problem polega na tym ze jest to dosc niskie napiecie (ok 2,5 - 3 V) Czy któryś z szanownych forumowiczów miałby pomysł jak to podłączyć pod kierunkowskazy, ew. pod swiatla postojowe.

1. Czy zastosowanie przekaznika i ukladu diod wystarczy?
    2. Czy istnieja przekazniki, w ktorych wzbudzenie jest na tak niskie napiecie i w ktorych mozna regulowac czas zwarcia obwodu?
    3. Jezeli tak to gdzie takie cus dostac, ew. jakis symbol :)

Ogolnie moja wypowiedz jest wypowiedzia czlowieka, ktory ma podstawowe jedynie pojecie o elektryce. No coz nie kazdy musi sie na wszystkim znac.

Pozdrawiam i licze na wyrozumiałość :)

0 3
  • #2 07 Sty 2007 22:31
    mos5
    Poziom 24  

Czy twój sterownik steruje bezpośrednio siłownikami czy orginalnym sterownikiem c.z. w aucie?
    A jest syrena i odzywa się w czasie zamykania i otwierania?

0
  • #3 07 Sty 2007 22:44
    katorznik
    Poziom 11  

nie. Centralny jest to jakis najprostszy model z allegro (centralka + 4 silowniki) sterownik radiowy podaje jedynie impulsy do tej centralki od centralnego :)

Dodano po 3 [minuty]:

nie posiadam syrenki, jedyne co to ta centralka ma wyjscie na ktorym pojawia sie napiecie

0
  • #4 07 Sty 2007 22:53
    mos5
    Poziom 24  

Wystarczy,zastosuj przekażnik z dwoma oddzielnymi stykami (bo są dwie niezależne strony kierunkowskazów) i steruj go napięciem bezposrednio idącym na dowolny siłownik , najprościej.Napięcie zmienia biegunowość ale nie ma to znaczenia dla przekażnika prądu stałego.

0