Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wieza+komputer+listwa=buczenie

jarek711 03 Wrz 2003 17:27 1961 14
  • #1 03 Wrz 2003 17:27
    jarek711
    Poziom 10  

Mam komputer polaczony z wieza (speakers do wjecia game wiezy). Podlaczylem to wszystko pod listwe filturjaca, od tego czasu mam buczenie w glosnikach. NIezlaeznie od tego czy komputer jest wlaczony, czy nie. Buczenoie ustaje po odlaczeniu komputera z wieza, lub gdy listwa nie jest podlaczona do kontaktu. Na buczenie nie ma wplywu podlaczenie zasilanie (z listwa lub bez) oraz kontakt do kotrego jest to wszystko polaczone. Da sie cos z tym zrobic?

0 14
  • #2 03 Wrz 2003 18:29
    Adi24
    Poziom 20  

Czy gniazdko do którego podłaczasz listwe ma zerowanie ochronne?
    Jeśli nie to zrób.
    Czy tuner w wiezy nie jest przypadkiem podłączony do kablówki?
    Jesli tak to musisz mase anteny podłaczyc przez kondensator najlepiej o wartości kilkuset pikofaradów.

0
  • #3 03 Wrz 2003 19:36
    przemo.t
    Poziom 27  

Witam
    zobacz czy Twoj kabel audio łączacy wieze z kompem jest ekranowany, jesli nie jest ekranowany to moga wystapic przesiewy z sieci 220V ( z listwy),
    Pozdro

0
  • #4 03 Wrz 2003 20:07
    Tremolo
    Poziom 43  

czy wieża i komputer sa naraz wlaczone pod listwe filtrująca czy tylko komputer. Takie sa wlasciwości zasilaczy impulsowych. W obu kierunkach wysyłają zmniekształcenia. Ważna sprawa jest też długość kabla - podłaczyłem ostatnio kompa z systemem kina domowego w drugim pokoju przez kabel 5 metrowy ekranowany i tak były przesiewy 50Hz z sieci. sądze żę uziemienie kompa i wiezy dałoby dobry rezultat - wyrównanie napieć na obudowach w stosunku do ekranu kabla. [/b]

0
  • #5 04 Wrz 2003 19:27
    mmm777
    Poziom 29  

Światłowód! I jest spokój! Próbowałem połączenia cyfrowego po przewodzie (SPDIF), występowały zakłócenia (przerwy), powodowane najprawdopodobniej jakimiś iskrzeniami w sieci zasilającej.
    Przepraszam za zawracanie głowy: jakbyś miał wejście cyfrowe we wzmacniaczu, to byś go na pewno używał - ale to u mnie zadziałało znakomicie!

0
  • #6 04 Wrz 2003 20:23
    marjanko
    Poziom 14  

Długo walczyłem w swoim kompie przeznaczonym do wyświetlania filmów z tym problemem.Co prawda ,ja miałem problem z zakłóceniami obrazu , dzwięk podłączałem światłowodem ,przyczyna jest jednak ta sama.

Uziemienie kompa.

Jest ono najczęściej zrealizowane poprzez połączenie do przewodu zerowego sieci .

Jako że ten przewód jest zarazem przewodem roboczym , występuje spadek napięcia objawiający się buczeniem lub zakłóceniami.
    W moim przypadku pomogło odłączenie połączenia przewodu zerowego od kołka uziemiającego w gniazdku sieciowym ,i uziemienie komputera do rury wodociągowej. Oczywiście trzeba sprawdzić czy nie ma wstawek plastikowych w instalacji.

0
  • #7 04 Wrz 2003 23:30
    stasiekm
    Poziom 29  

poszukajcie tematu uziemienie pc w dziale komputery hardware
    ten aspekt był wałkowany do znudzenia..

0
  • #8 05 Wrz 2003 12:22
    jarek711
    Poziom 10  

a jak podlacze listwe do gniazdka bez bolca, to listwa bedzie dobrze dzialac?

0
  • #9 05 Wrz 2003 13:05
    marjanko
    Poziom 14  

jarek711 napisał:
    a jak podlacze listwe do gniazdka bez bolca, to listwa bedzie dobrze dzialac?

Będzi działała jak zwykły rozgałęznik 220v.
    Ale wtedy koniecznie podłącz kompa do uziemienia.

0
  • #10 05 Wrz 2003 15:20
    piotrpak
    Poziom 12  

jesli instalacja w domu jest z tz. zerowniem to najlepiej wykorzystaj instalacje ogrzewania (rury, grzejniki), bo tu raczej nie ma wstawek plastikowych lub prosciej polacz zero z bolcem w gniazdku gdzie jest podlaczona listwa.

0
  • #11 05 Wrz 2003 16:01
    Waldekk111
    Poziom 15  

witam podlaczenie to kaloryfera jest najleprze nie radze wam podpinac sie pod 0 w gniastku jako uziom poniewaz jesli w dudynku masz 3 fazy a przewaznie prepwrowadzane sa 3 to jeli bedzie 1 faza mocniej obciazona od pozostalej to na 0 bedzie napiecie jak sie dotkniesz to cie delikatnie ale walnie prad wiec karoryfer to najleprze rozwiazanie zawsze ale to zawsze rury centralnego sa uziemione w piwnicach czy na rozdzielni przy kolanach czy cieplomiezach.

0
  • #12 05 Wrz 2003 18:09
    marjanko
    Poziom 14  

piotrpak napisał:
    lub prosciej polacz zero z bolcem w gniazdku gdzie jest podlaczona listwa.

Przecież pisałem, że przyczyną buczenia wieży jest zero sieci,które przez listwę filtrującą ,,uziemia" komputer.

0
  • #13 06 Wrz 2003 17:57
    hacker
    Poziom 26  

a czy jezeli komp nie ma uziemienia to chyba jest narazony na wiele awarii m.in. dysków twardych, czy to prawda ??

0
  • #14 07 Wrz 2003 13:55
    wisp
    Poziom 12  

Tak jak pisali wcześniej uziem sobie listwe.
    to powinno załatwić sprawę.
    Też przerabiałem ten problem.

0
  • #15 12 Wrz 2003 12:09
    keychi
    Poziom 18  

[b]Posiadałem ten sam problem... problem nie tkwił w uziemieniu... a w sprzęcie... kupiłem sobie dobrej klasy płyte główną, lepszy zasilacz (gdyż byłem zmuszony), kartę sb live 5.1 i użyłem kabli wewnątrz komputera które posiadały dodaktowy ekran... problem rozwiązany... a jeśli posiadasz tanią płytę... główną lub muzyczną nie miej żalu... do siebie a tylko do jakości sprzętu[/b]

0