Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W Fenixa-ch Tonsil są głośniki chińskie czy nie?

08 Sty 2007 00:15 2444 19
  • Poziom 12  
    Kto wie jakie są głośniki w Fenixach Tonsil?
    Czy zwrotnice tylko na kondensatorach ?
    Znajomy chce je nabyć, jest zdecydowany na 90%
    a ja mu odradzam dlatego żeby troche dołożył i kupił kolumny np. Tannoy.
    Jeżeli ktoś wie proszę o inf. i jeszcze lepiej fotki.
  • Poziom 35  
    Podobno są dwie wersje - chińska na samych kondensatorach i polska na bardziej rozbudowanej zwrotnicy. Tak pisze pracujący w Tonsilu kolega barthezz:
    barthezz napisał:
    Fanixy 2 sa dwa rodzaje: jedne skladane w kraju drugie podrobki alpharda w chinach z naszym znaczkiem - mozna go dowolnie kupic czy tez wygrawerowac. Zwrotnica u nas sa to filtry 6dB/12dB/okt, w chinskim same kondensatory.

Jeśli kolega może dołożyć ok. 100zł., to niech weźmie pod uwagę sporo lepsze od Feniksów Mistrale.
  • Poziom 43  
    Tylko, żeby znowu awantury nie było. Tannoy niestety sie ceni wpierw robili w Anglii (pierwsze Mercury M2) nastepną wersje Shadow mam made in Scotland. Potem były Mx już z Węgier. A teraz macie Made in china czy Tajlandia... a cena . Zgadliście podobna.
  • Poziom 39  
    zdecydowanie odradzam te kolumny!!
    bas nie za gleboki (2x16cm w zamknietej) wysokie to porazka (stozek :/), w praktyce to tylko 2 drogi i to wyjatkowo tandetne

za te pieniadze to tylko DIY
  • Poziom 27  
    oj niestety sie nie zgadzam , ja mam I czyli w pace zamknietej i chodza lepiej niz drozsze SoundFinder ktore mialem 250W 110W znamionowej 89db , bas jest wystarczajacy, a po podbiciu az za dosc , mowie tutaj porownujac glosniki przedzialu 16cm .
    Udalo mi sie wyrwac je z allegro (wlasciwie mojemu bratu za 150zl +przesylka ! ) no i tutaj nawet nie ma o czym dyskutowac , Ja uwazam ze oplaca sie je kupowac do max 350zl lub 450zl za nowe.

Pawel S jaki stozek ? zwykly glosnik kopolkowy , ciety wysoko pracujacy jako super tweeter , do tego sredni ton brzmiacy calkiem dobrze.

Pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    gregor10 o jakich kolumnach mowa?? bo cos mi sie wydaje ze mowimy o zupelnie czym innym albo niemasz porownania do czegos naprawde dobrego

za 150zl to sie oplaca
    350zl/szt??
  • Poziom 27  
    mowie o fenixach a kolega nie pisze o nowych , wiec przez to tak a nie inaczej mowie. jesli juz kupowac nowe to polecam Maestro II najlepiej 180 , te to juz graja , ale i kosztuja , Mozna tez mistral one sa pomiedzy maestro a fenix,
    co do porownania to akurat siedze w kolumnach tak ze wiem co i jak .
    Co do Diy , standart to jest konstrukcja stx 18 SW + Visaton SC10 ( w podobnych pieniazkach) , akurat kolega takie cos zdzielal i mam porownanie , wysokie ok, ale reszta kicha , nie umywa sie do Fenixow, bas jak na 18 gleboki ale dziwnie brzmi na niektorych nutach...
  • Poziom 33  
    maestro tez super nie sa - tytan za nisko ciety... premium to jest to :)
  • Poziom 39  
    gregor10 napisał:
    mowie o fenixach a kolega nie pisze o nowych
    wiec o tych samych mowimy (nawet nie wiedzialem ze wyszly mk2)
    Cytat:
    Co do Diy , standart to jest konstrukcja stx 18 SW + Visaton SC10 ( w podobnych pieniazkach) , akurat kolega takie cos zdzielal i mam porownanie , wysokie ok, ale reszta kicha , nie umywa sie do Fenixow, bas jak na 18 gleboki ale dziwnie brzmi na niektorych nutach...

niewiem jakiej muzyki sluchasz ale jak dla mnie te fenixy sa przecietne i denerwuje mnie ten stozek - bo to on jest tam jako wysoki :P (jezeli sie myle to to udowodnij!!)
    stx nie zachwyca i w dodatku nie schodzi za nisko
    ja w 400zl zmiescilem sie z DIY 2*ARN150 + vifa D27TG a za podobna kwote mozna cos na visatonach zlozy co bedzie przynajmniej mialo srednie tony...

niebede sie wiecej klucil bo nie o to tutaj chodzi...
    dla osoby ktora miala wczesniej jakas wieze lub glosniki komputerowe dowolne prawdziwe kolumny beda dobre
  • Poziom 27  
    Pawel s bez urazy ale te arny nie maja zbyt duzo basu , prawdziwy bas , rasowy to maja gdn 30/120/1 siedzace w zeusach , a ten stx ma wiecej basu niz arny bo ten tez mam kolumienki na arn 150 + arv 104, tak ze wiem co mowie,
    fenixy maja sredniaka i to o dobrej charce i splu az 94dB, jakbys lepiej sie rozgladnal to zamiescilem juz na elektrodzie zdjecie glosnikow z fenixow itp....

tak czy siak to polecam fenixy w kwocie ktora podalem wczesniej , czyli max 350zl -400 za uzywki
  • Poziom 33  
    za ta kase lepiej kupic scherzo albo voyagery...
    Cytat:
    fenixy maja sredniaka i to o dobrej charce i splu az 94dB
    to jest glosnik wysokotonowy. slyszalem tego "sredniotonowego" w kilku konstrukcjach i nawet arv gra na moje ucho lepiej...
  • Poziom 39  
    gregor10 napisał:
    Pawel s bez urazy ale te arny nie maja zbyt duzo basu , prawdziwy bas , rasowy to maja gdn 30/120/1 siedzace w zeusach , a ten stx ma wiecej basu niz arny bo ten tez mam kolumienki na arn 150 + arv 104, tak ze wiem co mowie,

ARN jest 2x mniejszy niz stx wiec musisz miec 2 aby je porownywac
    niestety arn schodzi zdecydowanie nizej i "ma wiecej basu" co najlepiej sie ujawnia w muzyce klubowej
    nie porownuj malucha do Porsche (jedyne co maja wspolne to naped - RR)
    ja moglbym wyskoczyc z XLS'em ale tego nierobie
    Cytat:
    fenixy maja sredniaka i to o dobrej charce i splu az 94dB,

bez komentarza

cos chyba zboczylismy z tematu...
  • Poziom 27  
    ktos napisale
    Cytat:
    to jest glosnik wysokotonowy"
    w Fenixach fakt ciagnie wysoko , jest to glosnik sredniotonowy
    Cytat:
    ARN jest 2x mniejszy niz stx wiec musisz miec 2 aby je porownywac
    niestety arn schodzi zdecydowanie nizej i "ma wiecej basu" co najlepiej sie ujawnia w muzyce klubowej
    nie porownuj malucha do Porsche (jedyne co maja wspolne to naped - RR)
    ja moglbym wyskoczyc z XLS'em ale tego nierobie

co do wielkosci to ja porownywalem sam bas i podlaczylem sobie dwie kolumny 8R rownolegle vs SW stxa , tak ze wilelkosciowo sie zgadza.....
    arn maja szybszy bas niz SW ale sw ma nizszy , spokojnie slychac 35Hz , a na arnach juz w granicach 40Hz to problem...no coz jak ktos nie sluchal , nie testowal to nie wie....

ktos tam podal scherzo lub voyager to bardzo dobre rozwiazanie , a raczej alternatywa dla fenixow
  • Poziom 15  
    Ja dzis kupilem nowe fenixy ale II powinny przyjsc domnie gdzies do piatku chyba ze sprzedawca sie niesprawi. Jak bede mial je u siebie podziele sie wrazeniami z odsluchu. Rozkrece i podam dokladnie co siedzi w srodku...

Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Cytat:
    arn maja szybszy bas niz SW ale sw ma nizszy , spokojnie slychac 35Hz , a na arnach juz w granicach 40Hz to problem...

<lol>

udowodnij to pomiarami bo wszyscy twierdza ze jest odwrotnie
    a ciekaw jestem jak uslyszales te 35hz...
    co do 40hz to masz racje ale to i tak bardzo nisko jak na 13cm

Cytat:
    no coz jak ktos nie sluchal , nie testowal to nie wie....

sluchalem i testowalem

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic523811.html
    a zobacz gdzie mieszka kolega wisniewski :P
    ...500m odemnie...
  • Poziom 15  
    No i mam nowe Fenixy II ...
    Teraz moje wrazenia...Zaczne od poczatku. Podlaczylem, puscilem muzyke i lipa totalna myslalem ze rozbije je o sciane.Wiec szybko srubokret i do srodka w srodku niestety zwrotka na samych kondensatorach jakis rezystor ze zlosci niechcialo mi sie przyglac skrecilem i wlaczylem muzyke.. Pogralo troche, dosc mocno podkrecilem galke volume i zaczynalo byc coraz lepiej... Zlosc mi minela wiec za korektor i ustawiam na sluch na roznych rodzajach muzyki od krawczyka mojej mamy po jakas siekane... Efekt koncowy to taki ze graja ladnie slychac dosc szczeglolowo muzyke moglo by byc troche nizej ale czego mozna spodziewac sie po tak malych glosnikach. Najwieksza wada w nich to niska efektywnosc i daje sie ona we znaki .. Pozatym moim zdaniem niemozna kupic nic lepszego za 430 zl (nielicze przesylek bo mozna za tyle i w sklepie kupic.
    Podsumowujac tonsil fenix II to zakup ktory mozna polecic komus kto niema wiecej jak 450 zl jezeli mozna dolozyc kilka stowek to warto...
    Nie zaluje zakupu bo zbieram kase na mocny sabwoofer na BSW 124 lub na 152 II jeszcze sie niezdycydowalem a jezeli chodzi o fronty to bede cos skladal w przyszlosci ale dopiero jak odloze 1000 zl... fenbixy wyladuja na tyle i to chyba dla nich najlepsze bedzie miejsce. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Czyli wniosek jest taki, że Tonsil zaczął robić totalne badziewie?
    Czy są to znowu jakieś podróbki Alfarda?
    Chodzi oczywiście o model FENIX II.
    Może coś powie pracownik tej firmy - forumowicz Barthez.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    co do autentycznosci moich fenixow to jestem w 100% pewny ze sa orginalne nalepki z tylu z numerami seryjnymi + kupilem je od pracownika tonsila ktory sprzedaje je bo mowi ze zaplacili mu w towarze gdy firma miala klopoty finansowe...

a zeby dopelnic moja poprzednia wypowiedz Fenixy graja jeszcze lepiej jak graly poprawilo sie brzmienie poglebilo i wyostrzylo (a myslalem ze docieranie glosnikow to mit :D ale niejest nim jednak) i graja ladnie
    INFORMACJA do przyszlych nabywcow jezeli niemasz wzmaczniacza conajmniej 50 W RMS to daj sobie z nimi spokuj bo one niestety polykaja watty... ja polecam to jako najtansza z najlepszych alternatyw ! niemasz wiecej jak 450-500 zl na nowe kolumny kup Fenixy II . Tyle odemnie :) oczywiscie niejest to reklama tylko moja opinia .

pozdrawiam