Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dell 2000fp

08 Sty 2007 01:07 3368 5
  • Poziom 15  
    mam problem ponieważ kupiłem sobie ten monitorek jako niesprawny i fakt jest jeden, monit. działał przez pierwsze 3h a później próba uruchomienia: świeca wszystkie diody i nie wchodzi obraz (nawet podświetlenie matrycy). Podgrzałem BGA: pixelworks PW171-20U i wstał więc przelutowałem go ale podniósł sie tylko na chwile potem znów wszystkie diody świeca PROSZĘ o pomoc!!!! A może kondzie????
  • Spec od monitorów
    ten procek (skaler) PW171 - 20U jest firmy PIXELWORKS
    zaś EM2689 to ukł.Reset
    stosowany jest takze układ GENESIS gmVLX1A-X.

objaw ,który opisałeś jest to "standartowa" przypadłość tych monitorów zrobionych na bazie ACER F55
    wina tkwi w "pamiątce "AT49BV8192AT.
    - musisz ją wylutować i "popraw" wszystkie pola lutownicze
    - wlutuj ponownie
    powinno być Ok.!

p.s..

tutaj masz namiar na drivery pod all Win
    ftp://ftp.dell.com/monitors%2F2000FP.EXE

AT49..... jest to ukł. EEPROM (8-megabit Flash Memories organized as 1M x8 bits each or 512K words of 16 bits each.), nie wolno go zmieniac w nim zapisane są dane dla konkretnego typu monitora, ( wsad nie do zdobycia chyba ,ze przepisane z innego)
    powinna być tam jeszczejedna pamiec typu (24LC16) w niej są ustawienia
  • Poziom 15  
    dzięki za szybka odpowiedź!! faktycznie jest tam ten układ o którym piszesz ATMEL 49BV.. dziś spróbuje go przelutowac o efektach powiadomie wieczorem. Posiadam jeszcze jedna płyte do takiego monitorka wiec mam zapas kilku elementów! jest jeszcze obok biosu układ o nazwie "silicon image" zastanawiam się czy jego też nie przelutowac!
    PS. dzięki za driverki
  • Spec od monitorów
    ten "silicon image" obsługuje Digital Visual Interface (DVI)
  • Poziom 15  
    witam niestety po przelucie biosa nic nie pomogło!! :( nadal martwy :( mam takie inne pytanie z tzw. innej beczki mam do niego zasilacz ale był on otwierany (taki kupiłem) czy moze miec wpływ?? co dalej temu monitorkowi zrobic bo szkoda mi go na śmietnik wysłac!!.. ...jest taki ładny..... ;)
  • Spec od monitorów
    miałeś wylutować pamiec i przelutować pola w jego okolicy i pod samym scalakiem