Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-F90

artful6 03 Wrz 2003 18:57 1662 3
  • #1 03 Wrz 2003 18:57
    artful6
    Poziom 17  

Fax nie kopiuje. Po włożeniu kartki do skanera wszystko przebiega dobrze tylko na wydruku nic nie ma. Wydrukowana kartka wygląda w ten sposób, że jest na niej wydrukowane szare tło w drobne paski. Podświetlanie skanera działa. Skaner przeczyściłem i jest to samo żadnych konturów skanowanego obrazu tylko lekko szare tło. Fax raporty drukuje bardzo dobrze.
    Miał ktoś podobny problem
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 03 Wrz 2003 19:30
    Pawelcio
    Poziom 21  

prawdopodobnie rozregulowany skaner, ktoś nadgorliwie go czyścił (położenie czujnika, soczewki ) regulacja trudna , trzeba mieć oscyloskop i trochę praktyki w tej dziedzinie, Ale możliwe również inne usterki... najprościej podłożyc skaner z innego i sie przekonać... pozdrawiam Paweł

0
  • #3 05 Wrz 2003 23:43
    szczoten
    Poziom 17  

Prawdopodobnie odkręcił ktoś CCD przy czyszczeniu i lipa. Ja ustawiam to na piechotę (bez oscyloskopu) kartka w paski (co milimetr) przyklejona do skanera podparte czujniki, ze dwie rolki papieru, z godzinka czasu i gotowe :D
    Pozdrawiam
    Ps.
    jeszcze mi się nie zdarzyło żeby CCD padł chyba, że ktoś rzucał faksem

Sprawdź też lustra czy nie ma czegoś pod lustrem w miejscach mocowania czasami mały paproch wystarczy

0
  • #4 08 Wrz 2003 18:22
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda

jeżeli ta szarość jest bardzo regularna to może to być padnięte CCD, lub - jak kiedyś miałem - po konserwacji ktoś przytrzasnoł kabel od skanera i przerwał jedną żyłę. Sprawdź kabelek.

0
  Szukaj w 5mln produktów