Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 3820 nie drukuje to nie zębatka!!!

kajtekph 08 Sty 2007 12:43 1926 4
  • #1 08 Sty 2007 12:43
    kajtekph
    Poziom 17  

Witam

Objaw jest następujący po założeniu oryginalnych tuszy czarny oraz kolor drukarka robi test bierze i wychodzi biała kartka następnie pojemniki chowają się lampka zielona świeci wszystko jest ok. Następnie przy próbie wydrukowania strony testowej drukarki przytrzymuje kilka sekund przycisk (kartki) następonie lapmka zaczyna mrugać i pochwili znowu się świeci cały czas. Nie bierze kartki nie słychać aby nasąpiło oczyszczenie dysz itd. Nic się nie dzieje.

Rozkręciłem drukarke z myślą zę to zębatka niestety okazała się cała nie połaman. Wyczyściłem zbiorniczek odpływu zużytego tuszu złożyłem i dalej to samo. Sprawdzane na kilku kompletach tuszy gdzie w innych drukarach one działają bez problemu.

Co to może być za przyczyna zachowania się tej drukarki?

0 4
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 08 Sty 2007 15:10
    zenon11
    Poziom 15  

sprawdzałes czy drukarka drukuje z komputera jesli tak to masz uszkodzony panel z klawiszami albo płyte główna

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 08 Sty 2007 16:58
    marek216

Poziom 43  

sprawdź czy stacja jest dobrze posskładan - mogła przeskoczyć

jak nie pomogło

podmień zasialcz a potem płytkę

użyj " szukaj " - opisano chyba wszytskie bolączki tej drukarki

0
  • #4 08 Sty 2007 19:43
    nanotech
    Poziom 12  

To może sie podłącze bo nie chce zakladac kolejnego tematu nt. 3820 ;-)

U mnie zebatki sa cale bo wymienialem z 4 miesiace temu na zebatki mosiezne i wszystko fajnie dzialalo do piatku. Nagle zaczela strzelac, i wszystkie zebatki kreca sie non stop z rozna szybkoscia. Rozkrecilem drukarke bo myslalem ze moze jednak zebatki pekly, ale wszystko jest ok. Skrecilem i to samo, kreci sie i kreci.

Co ciekawe, gdy zdjeta byla pokrywa to karetka po wlaczeniu drukarki z stacji dokujacej wysuwala sie na srodek i tak czekala. Gdy drukarke wylaczylem, karetka przesuwala sie maksymalnie w prawo czyli w odpowiednie polozenie. Po zalozeniu pokrywy tak wariuje :(

Nie jestem specem od naprawiania drukarek, cala wiedze czerpalem z watkow nt. naprawy z tego forum, ale niestety wszystkie tematy przeczytalem i rozwiazania nie bylo :/

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Naprawiłem ;-) W tym mechanizmie gdzie pekaja te zebatki jest taka zebatka do ktorej wchodzi taki plastik ktory powoduje przesuwanie sie czarnego elementu o pare stopni w jedna i druga strone. Plastik ten jakims cudem wyskoczyl mi i po wsadzeniu go na miejsce drukarka drukuje.

BTW. Co moze byc objawiem powstawania kresek na wydruku czy np. wydrukowania jednego wyrazu, a na nim jest ten sam wyraz tak jakby przesuniety...

0
  • #5 21 Gru 2010 12:43
    odtrutek
    Poziom 10  

Brudna listwa encoder`a. To jest taka listewka przechodząca przez karetkę, z przezroczystego plastiku z wymalowanymi pionowymi kreseczkami. Dzięki listwie (i czujnikowi) drukarka "wie" gdzie karetka się znajduje. Musisz wyczyścić listwę. Ja stosuję pinankę do plastików ale można czymś innym (oczywiście aceton czy alkohol izobutylowy rozpuszczą lakier - albo i całość...)

0