Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz komputerowy jak podlaczyc

Mako12 08 Sty 2007 21:36 2621 7
  • #1 08 Sty 2007 21:36
    Mako12
    Poziom 17  

Czesc. Mam problem. Znalazłem ostatnio zasilacz z komputera i chce go przerobić tylko nie wiem jak.Chcę aby zasilał moj wzmacniacz mocy i oczywiście zmiescił się w obudowie.Wzmacniacz jest na 14 V ,może da sie uzyskać takie napiecie. Czy można jakos wykorzystac to trafo. Jakie ma parametry to trafo .pze o jak najszybszą odpowiedz.

Zamieszczam fotki.Pozdrawiam

0 7
  • #2 08 Sty 2007 21:48
    kawasek
    Poziom 17  

Chcesz zeby ci pomoc, a pobierasz prowizje za foto nie ladnie, usun prowizje!! Pozdrawiam

0
  • #3 08 Sty 2007 22:51
    mumian
    Poziom 15  

witam
    jak masz zasilacz z komputera to w tym zasilaczu masz napięcie 12V czyli podłączysz wzmacniacz i powinien śmigać
    a i zeby odpalić ten zasilacz bez komputera musisz w tej wtyczce ci idzie do płyty głównej załozyć zwore między masą a którymś tam pinem (jusz nie pamiętam teraz)
    i napisz co to za wzmacniacz
    pozdrawiam

0
  • #4 09 Sty 2007 09:17
    Mako12
    Poziom 17  

To bardzo stary wzmacniacz . Ale chce tylko wiedziec jakie ma własciwosci.

Dodano po 3 [minuty]:

jakie ma własciwosci to trafo
    a poco zwory jak moge wylutować kable i zostawic +12 -12.Chce zeby mało miejsca zajmowało .I czy da sie wykorzystac to trafo.punkty ci zwruce.

0
  • #5 09 Sty 2007 10:07
    maciek_slon
    Poziom 29  

-12? -12 z zasilacza komputerowego do niczego się nie nada bo ma bardzo małą wydajność prądową ta linia.

0
  • #6 09 Sty 2007 10:19
    Mako12
    Poziom 17  

Ale jakie ma własciwosci to trafo ,pisze na nim SES.Są dwa ale drugie jest strasznie małe.

Prosze o szybką odpowiedz.
    Podajcie mi swoje numery gadu-gadu to pogadamy.
    Pozdrawiam

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty. [hefid]

0
  • #7 10 Sty 2007 06:58
    tamam
    Poziom 17  

To nie jest zaden transformator sieciowy i nawet nie probuj go wykorzystywac go w ten sposob, bo sie po prostu spali. Przetwornice napiecia (i transformatory) wykorzystywane w zasilaczach komputerowych dzialaja na "troche" innych czestotliwosciach.

0
  • #8 10 Sty 2007 07:14
    mczapski
    Poziom 38  

Mniej histerii. Już dostałeś informację, że możesz wykorzystać + 12 V tego zasilacza i później kombinować dalej. _ 12 V ma bardzo niską wydajność prądową więc do takich celów bezużyteczne. Nie wiemy o jaki wzmacniacz chodzi ale przypuszczalnie jakiś samochodowy. Wykorzystanie zasilacza w ramach jego możliwości. Transformatory całkowicie nie nadają się do wykorzystania sieciowego więc nic z nich nie zrobisz. Istnieje możliwość podwyższenia napięcia 12 V po dokonaniu przeróbek. Ponoć można uzyskać 14 V. Temat był omawiany na tym forum. Lezc jeśli mowa o wzmacniaczu wyskokiej klasy to zasilacz imulsowy nie jest dobrym rozwiązaniem.

0
  Szukaj w 5mln produktów