Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator/symulator procesorów serii AT89Cxx51

alfam17 09 Sty 2007 02:38 4861 14
  • Programator/symulator procesorów serii AT89Cxx51
    Witam chciałem przedstawić efekt końcowy wykonania programatora procesorków serii AT89Cxx51, układ posiada także funkcję symulacji, dzięki specjalnej tasiemce możemy wpiąć się w układ i podczas projektowania programu sprawdzać jego działanie nie tracąc czasu na fizyczne zaprogramowanie uC, dzięki przełącznikom mamy możliwość ustawiania funkcji programatora (symulacja/programowanie/manual/automatic/on/off). Programator łączymy z komputerem za pomocą interfejsu LPT. Zamontowana podstawka umożliwia szybkie wkładanie i wyciąganie układu. Gniazdo umożliwiające podpięcie zasilania wykorzystałem ze złącza głośnikowego amplitunera (łatwość podłączenia). Na środku znajduje się także dioda LED sygnalizująca pracę układu).

Niską jakość zdjęć zawdzięczam telefonowi komórkowemu :D:D

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #2 09 Sty 2007 05:12
    NeooeN
    Poziom 13  

Z zew. wygląda bardzo przyzwoicie. A co stanowi bebechy konstrukcji? Własny układ czy jakieś kity?

• #3 09 Sty 2007 10:03
    badworm
    Poziom 18  

Sądząc po funkcjach przycisków jest to jeden z programatorów do Bascoma, opisanych w EdW lub EP :)

• #4 09 Sty 2007 10:05
    morph13
    Poziom 25  

Własnie, co stanowi "elektronike wewnętrzną" kit czy własna konstrukcja ?

• #5 09 Sty 2007 11:37
    alfam17
    Poziom 19  

Jest to jedna z konstrukcji AVT oczywiście połączenia musiały być zmodyfikowane tak aby piny gniazd połączyć z wyjściami na obudowie, do tego użyłem starych tasiemek komputerowych, moją pracą było poskładanie całego kitu zakup elementów, ponieważ zdobyłem samą płytkę, zaprojektowanie panelu i jego wykonanie w programie graficznym, zmontowanie i uruchomienie wszystkiego.

• #6 09 Sty 2007 13:02
    NeooeN
    Poziom 13  

Czy sprawdzałeś już programator "w terenie"? Jak sie sprawuje?

• #7 09 Sty 2007 15:49
    alfam17
    Poziom 19  

miałem z nim kilka problemów podczas uruchamiania, w zależności od zastosowanych układów scalonych trzeba było trochę inaczej poustawiać opcje w bascomie, ale udało mi się wszystko zgrać tak jak ma być, przetestowałem symuluje i programuje, zrobiłem np sterownik LEDÓW takie światełko rowerowe, które miga na 6 różnych sposobów, przełączanie następuje za pomocą małego przycisku, działa ok

• #8 09 Sty 2007 16:16
    redart
    Poziom 23  

Trochę to duże, ale estetycznie wygląda. Jak sądzę ten sam kit (programator i symulator na jednej płytce - numeru nie pamiętam) doposażyłem w programator do AVR'ów, bo to zawsze jedno pudło mniej :D. Tylko, że od dwóch lat nie mogę się zebrać do pomalowania obudowy, ale ta konstrukcja mnie natchnęła, idę szukać spray'a...

4/5. Polecam zamiast złącza CANNON do symulacji procka użyć taśmy z wtyczką dwurządową, a z drugiej strony wtykiem pasującym do podstawki pod procka.

• #9 09 Sty 2007 22:39
    alfam17
    Poziom 19  

dokładnie mam tak zrobione do złącza mam wtyczkę z tasiemką zakończoną odpowiednim wtykiem aby można było szybko wpiąć się w układ:D:D tylko że nie mam tego na zdjęciu sorki ;)

• #10 10 Sty 2007 08:33
    macio8888
    Poziom 22  

programator super. samemu pasowałoby mi taki zrobić. moze jakis schemacik??

• #12 10 Sty 2007 19:43
    c++
    Poziom 22  

Witam,
    konstrukcja bardzo fajna. Jak wykonaleś napisy na obudowie??
    Ocena: 5+/6

• #13 11 Sty 2007 11:20
    alfam17
    Poziom 19  

cały przedni panel zaprojektowałem w programie graficznym, najpierw wszystko pomierzyłem a potem przeniosłem to do komputera, po zaprojektowaniu panela wydrukowałem go wyciołem otwory, i zalaminowałem. Potem przykleiłem do obudowy i wygląda lux ;)

• #14 16 Sty 2007 23:28
    kleha
    Poziom 12  

A mógłbyś rzucić schemacik podłączenia pinów to tasiemki emulatora.

Tak się składa, że mam ten sam programator (kit AVT 872) tyle, że kupiony na allegro - bez owej tasiemki z wtykim emulacyjnym.

Bardzo będe wdzieczny :D

Co do konstrukcji - dość duża, ale estetycznie wykonana - dla mnie 9/10

• #15 14 Lut 2007 12:18
    alfam17
    Poziom 19  

połączenie płytka-gniazdo-wtyczka-wtyk emulatora można prosto rozpracować korzystając z dokumentacji tego programatora oraz wyprowadzeń procesora, nie jest to trudne ja tak postępowałem dokładając łącze.

Szukaj w 5mln produktów