Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony DCR-HC17E. Nagrywa cichy warkot. Dlaczego?

09 Sty 2007 03:08 1172 2
 • Poziom 13  
  Ponieważ nie ma na forum nic o tym modelu Sony DCR-HC17E
  to chcę zapytać użytkowników, czy Wasze kamerki też mają taką wadę?

  Mianowicie moja podczas ciszy ma cichy warkot jakby z trybów obracających się w środku lub głowicy wirującej.

  Mnie to bardzo denerwuje gdyż jest to nagrywane przez wbudowany mikrofon jest to w tle zapisywane na taśmie i automatycznie wzmacniane przez kamerę, która to każdy dźwięk próbuje wzmocnić. Ten warkot jakby zanika gdzieś po 2 minutach ciągłego nagrywania, ale dalej nagrywając znowu powraca i jest.

  Nagrywając koncert to tego nie słychać gdyż muzyka jest głośna, ale chomika w nocy na podczerwień, to mnie denerwuje. Nie chcę dołączać zewnętrznego przecież mikrofonu, bo to nie o to chodzi. Posiadałem inny model na 8 mm i tego nie miałem.

  Proszę o odpowiedź.
 • Sklep ECSYSTEM
 • Poziom 17  
  Witam
  jest to wina silnika Drum czyli głowicy. Często spotykana usterka. Nie którym to przeszkadza, nie którym nie. Zalecana jest w takim przypadku wymiana tej głowicy, ale wcale nie ma pewności, że po wymianie będzie ciszej. Oszacowanie przez serwisanta głośności pracy głowicy jest względne i zależy wyłącznie od serwisanta. Jeśli uzna on, że należy wymienić głowicę (po porównaniu pracy z inną kamerą tego samego modelu) to ją wymieni. Jeśli uzna inaczej napisze w opisie że kamera jest sprawna i jej praca jest porównywalna z innymi egzemplarzami tego samego modelu. Jeśli masz jeszcze kamerę na gwarancji to zanieś ją do serwisu może Ci wymienią i może będzie pracowała ciszej. A jeśli nie to musisz się poprostu przyzwyczaić
  Pozdrawiam
 • Sklep ECSYSTEM
 • Poziom 13  
  Tak myśląłem... Jestem z niej nie zadowolony i niestety muszę pomyśleć o jej sprzedaży.

  A może ktoś inny coś napisze?