Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy sie nic nie spali? Czy ten schemat jest dobry? Trafo 500VA.

beli10 09 Jan 2007 10:32 1658 6
    beli10
    Level 13  
    Witam moje pytanie jest odnosnie tego schematu

Czy sie nic nie spali? Czy ten schemat jest dobry? Trafo 500VA.

Odnosnie czy dobry jest ten schemat i jeszcze tak jesli zastosuje trafo np 500VA to wtedy na lini 12V bedzie około 45A ale czy jak to podlacze to wszystko pojdzie (spali sie) bo wydaje mi sie ze tak bo chyba na wzmacniacz pojdzie od razu prad 45A i mam po wzmaku czy nic sie nie stanie Prosze o pomoc. A jesli ma sie cos stac to w takim razie jakie zastosowac trafo bo kasa jest tylko chce trafo z tego przedzialu co jest na schemacie i normalnie nie wiem Please Help ME!!!! Kondensator mam 0,6F wiec wystarczy raczej
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Nagłośnienie Domowe
  • Helpful post
    zybex
    Helpful for users
    Poruwnam to z małą żaróweczką 12V - ową. Załóżmy, że pobiera ona 0,1A. I teraz gdy podłaczymy ją do akumulatora np. 120Ah, który ma prąd rozruchu jeszcze większy, to zarówka przepali się? Nie, bo ona weźmie tyle ile potrzebuje, a nie cały prąd jakim dysponuje akumulator.
    Prąd we wzmacniaczu jest ustalony za pomocą odpowiednich dobranych elementów. Pełen pobór prądu będzie dopiero przy maksymalnej mocy pobieranej przez wzmacniacz. Zasilacz, który ma więcej prądu niż potrzebuje dany układ, ma jedynie zapas mocy, pracuje lżej.
    Piszesz, że mostek 50 lub 100A zależnie od trafa. Daj 100A (jeśli masz), a będzie lepiej, nawet gdy trafo nie będzie miało tak dużej mocy.
    Jedyne co może być kłopotliwe, to samo załączenie zasilacza, bo kondensator jest potężny!

Ps. Dlaczego nie mogłeś wkleić tego schematu bez zbędnego, białego tła?
    beli10
    Level 13  
    No jakos tak wyszlo malo czasu i ogolnie czyli spokojnie moge zastosowac np 400VA o wydajnosci okolo powiedzmy 35A
    Mietas_2
    Level 14  
    Myślę, że jednoznaczna odpowiedź padłą we wcześniejszym poście...
    beli10
    Level 13  
    Dobra dzieki bardzo i sory za te błedy ale pisałem w nocy także heh
    Arnold_S.
    Level 26  
    Zagadka.
    "Wydajność" sieci energetycznej jest z punktu widzenia pojedynczego odbiorcy nieskończona.
    Więc dlaczego możesz do gniazdka wpinać zarówno czajniki elektryczne(ponad 2kW mocy), jak i np. ładowarkę do telefonu komórkowego(kilka W) i nic złego się nie wydarzy(ładowarka nie pójdzie z dymem)?