Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plik wsadowy - kopiowanie

Tomekj3 09 Sty 2007 11:58 6515 6
  • #1 09 Sty 2007 11:58
    Tomekj3
    Poziom 9  

Witam

Mam pytanie w jaki sposób napisać BAT-a który będzie mi kopiował pliki z serwera na innego kompa (czy jest to wogole możliwe)

z góry dziękuje za pomoc

0 6
  • Pomocny post
    #2 09 Sty 2007 12:59
    Mlody2
    Poziom 18  

Witam da rade wykorzystać otoczenie sieciowe do tego znaczy się udostępniasz jakiś katalog np. d:\Mp3\x.mp3 a w pliku wsadowym piszesz przykładowy kod:

@Echo off
    cls
    copy \\adres ip\Mp3\x.mp3 c:\
    exit

tyle że ten sposób działa tylko wewnątrz sieci lan.

1
  • #3 09 Sty 2007 14:00
    Tomekj3
    Poziom 9  

wysztko bylo by w pożądku gdyby nie to że po uruchomieniu programiku wywala coś wyrzuca coś takiego: "Błąd logowania: nieznana nazwa użytkownika lub nieznane hasło". Dodam tylko że z poziomu windows mam dostep do tego katalogu z ktorego chcę skopiować plik.

0
  • #4 09 Sty 2007 14:39
    Mlody2
    Poziom 18  

Napisz na jakim systemie pracujesz oraz czy masz ustawione hasło na konto gościa jeżeli twój system to Windows 2000/Xp/2003s.

0
  • #5 10 Sty 2007 08:43
    Tomekj3
    Poziom 9  

na komputerze lokalnym mam win xp he natomiast na serwerze (z ktorego chcialbym zgrac pliki) jest win 2003 server, konto goscia nie ma hasla

0
  • #6 10 Sty 2007 17:14
    Mlody2
    Poziom 18  

Witam wydaje mi się że jednak masz ustawione hasło na konto gość zrób tak wejdź do Start -> Ustawienia -> Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Użytkownicy i grupy lokalne -> Użytkownicy, następnie kliknij prawym przyciskiem myszki na Gość i wybierz Ustawienie hasła nie wpisuj żadnego hasła tylko kliknij ok.
    Po tym powinno ci już bez problemu kopiować pamiętaj jeszcze że jak masz np. lokalizację \\ip\Mp3\nowa mp3\nazwa muzyki.mp3 to piszesz to tak:

@Echo off
    cls
    copy \\ip\Mp3\"nowa mp3"\"nazwa muzyki.mp3" c:\
    exit

Jeszcze jedno czy jak wchodzisz na zasób Windows 2003s przez Windows Xp to pyta się ciebie o hasło i login?, bo jeżeli się pyta to nie skopiujesz żadnego pliku tym kodem dopóki nie usuniesz tego monitu o hasło i login.

0
  • #7 11 Sty 2007 13:32
    Tomekj3
    Poziom 9  

Ok juz jest wszystko w porzadku
    wielkie dzięki

0