Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłaczyć licznik jednofazowy? pomocy

09 Sty 2007 17:53 3109 5
  • Poziom 9  
    mam licznik prądowy jednofazowy (podajże z 1971 roku) model: MOD A4S. na zaciskach są oznaczenia : od lewej patrząc od czoła: M M L L. co gdzie mam podłaczyc? pod dekielkiem co osłania zaciski, gdzie powinien byc schemacik pozostał tylko slad kleju....;) pomózcie proszę
  • Moderator na urlopie...
    Masz tak zero zasilanie, zero odpływ, faza zasilanie , faza odpływ. jak źle podłączysz może się kręcić w drugą stronę ;)
  • Poziom 9  
    dobra lece podłączać - zaraz zdam relacje, czy działa....;)

Dodano po 27 [minuty]:

i kurde podłączyłem i zajarzyły lekko startery w jarzeniówkach, same jarzeniówki nawet nie drgnęły.... napewno tak ma byc? licznik nawet nie drgnął.... przyłożylem miernik na zrekome "0" i faze na rzekomym wyjsciu z licznika i pokazało jakies 170 V a na wejsciu normalnie tam jakies 215 - 216 V, co dalej?
  • Poziom 15  
    1 faza zasilanie
    2 faza odpływ
    3 zero zailanie
    4 zero odpływ
  • Poziom 12  
    Zepnij zworę od cewki napięciowej w liczniku. Taka mała blaszka w tabliczce podłączenia nad zaciskami.
  • Poziom 9  
    a ja zrobilem w koncu tak (za konsultacja wójka elektryka) pierwsze M od lewej dałem mase, drukie M dałem mase potem kolejne jest L, ktore zmostkowałem z pierwszym M i potem pod drugie L dałem faze wejsciową z faza wyjściową - poczym zegar zaczął się kręcić i wszytsko działało.... dla mnie jest nie logiczne, ale wójek powiedział, ze tak mam zrobic....

Dodano po 1 [minuty]:

sorki - pisząc "masa" miałem na mysli zero robocze ;)