Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adapter (kaseta) Pilne pytanie

waldek_x 09 Jan 2007 19:05 3993 9
    waldek_x
    Level 10  
    Witam chciałem się spytać o jedną rzecz. Kupiłem dziś kasete adapter. Mam radio JVC z autorewersem, kiedy wkładam kasetę w radiu napis tape mruga tak jakby ją przwijał i nie gra (odtwarzacz mp3 jest włączony i powinno być ok) dopiero jak włączam zwykłą kasetę przełącze rewersem tak aby leciała do tyłu, wyjmę zwykłą i wlożę kasetę adapter, wtedy ją przeżuci na drugą stronę (do przodu) i gra normalnie, ale kiedy gdzieś samochod wpadnie w dołek, kaseta kaseta przestaje dawać dźwięk (znowu wygląda jakby przewijało) Potrzebna mi szybka odpowiedź, czy to normalne, że kaseta przeskakuje na dołkach, a drugie pytanie czy to normalne, że za każdym razem kiedy wyjmę kasetę lub ona przeskoczy to muszę wkładać drugą kasetę i przekręcać ją aby chodziła do tyłu?? Prosze o szybką odpowiedź
    stefanra
    Level 11  
    może i to byc normalne nie wiem jak w tym modelu radia ale w tym co mialem dosc inteligentna bestia kontrolowal sygnal z glowicy jak byla przerwa to przewijal az cos znalazl albo robil rewers sprobuj wlozyc kasete (adapter) z zapodana muzyka odrazu powinno byc ok
    waldek_x
    Level 10  
    Cały czas próboałem z zapodaną muyką i bez i to nic niepomagało :/
    Berkel247
    Level 1  
    mam podobny problem, zakupiłem adapter za 20 zł z autoreversem, bo radyjko jest w takowy wyposażone. jak wciskam adapter to zachowuje mi się tak samo czyli mruga jakby go przewijał, jak wrzcam reversa to na chwilę czyta ją od tyłu a potem znowu zaczyna ją przewijąc od przodu. oczywiście przy okazji nic nie gra :/
    Bocian64
    Level 2  
    Witam,
    już myślałem, że tylko ja mam ten problem. U mnie miga - fast i jest odgłos jak by przewijał kasetę.
    Sam adapter sprawdziłem na starym magnetofownie i działa. (magnetofon raczej nie ma autorewers)

W załączeniu:
    1. zrzut slotu do kaset w radiu samochodowym - to jest fabryczne toyoty yaris (stary model - pierwszy yaris) - jak widać jest autorewers
    2/3 zdjęcie samego adaptera, oraz jego opakowania.
    4 Adapter (kaseta) Pilne pytanie Adapter (kaseta) Pilne pytanie Adapter (kaseta) Pilne pytanie Adapter (kaseta) Pilne pytanie . zdjęcie wyświetlacza radia po włożeniu do niego adaptera.

Jedyna różnica względem opisanego postu jest taka, że ja w ogóle nie jestem w stanie chociaż na chwilę włączyć muzyki.

(vivanco, adapter kasety, radio fabryczne, toyota yaris, car audio)
    milejow
    Level 43  
    Szajsowaty adapter, nie ma napędu drugiej rolki przez pierwszą, mechanizm odtwarzacza traktuje to jako przewiniętą kasetę i się wyłącza(system auto-stop).
    Bocian64
    Level 2  
    Dzięki za info tylko... jak ten problem rozwiązać?
    Doradź jakie adaptery są lepsze, albo co zrobić aby ten działał.

Wyjąć rolki zupełnie?

Może najlepiej pójść do ludzi co robią radia w samochodach, aby dorobili wejście do samego radia?
    milejow
    Level 43  
    Bocian64 wrote:
    Doradź jakie adaptery są lepsze

Nic nie doradzę, wole już sobie sam śpiewać niż korzystać z tego badziewia.
    Sprawdzć możesz sobie samemu bardzo prosto, wsadzasz palec w rolkę i nią kręcisz, jeśli razem z nią kręci się druga rolka to powinno być ok.

Dodano po 2 [minuty]:

Bocian64 wrote:
    "]Może najlepiej pójść do ludzi co robią radia w samochodach, aby dorobili wejście do samego radia?

To jest najrozsądniejsze wyjście.
    g107r
    Level 40  
    Przekładałeś kabelek w kasecie na drugą stronę ? Spróbuj.
    Elektryczny90
    Level 2  
    Te adaptery, to generalnie wszystkie się nadają do jednego... Testowałem już różne i żaden nie działał idealnie. Dlatego też lepiej zainwestować trochę gotówki i kupić dobrej jakości radio niż bawić się w adaptery.