Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony CCD-TRV65 - zakłocenia obrazu

04 Wrz 2003 12:29 2225 7
  • Poziom 16  
    Mam (do naprawy) ale bez baterii. Po podłączeniu zasilania włącza się ale pisze "for infolithium baterry only" i się wyłącza. Da się to jakoś obejść aby działać na zasilaczu? Jest gniazdo zasilania DC, ale efekt taki sam. Na dodatkowym styku do baterii widać impulsy, tak jakby kamera próbowała gadać z baterią.
    (11_09: zmiana tematu)
  • Poziom 14  
    KAMERY TE POTRZEBUJĄ POGADAĆ Z BATERIĄ DLATEGO NIE DZIAŁA ONA PO PODŁĄCZENIU DO ZWYKŁEGO ZASILACZA. JAK KOMUNIKAT OZNAJMIA POTRZEBUJE ONA INTELIGENTNEJ BATERII ZE STYKIEM INFO.
    PROBLEM WYSTĘPUJE W KAMERACH SERII STAMINA SONY. JEDYNYM WYJŚCIEM JEST PODŁĄCZENIE PRZEZ ZŁĄCZE ZEWNĘTRZNEGO ZASILACZA JEŚLI TAKI ISNIEJE.
    MAM NADZIEJE ZE WYJAŚNIŁEM TEMAT.
    pOZDRAWIAM :)
  • Poziom 16  
    Witam ponownie

Baterię już mam. Z zasilacza też nie chce działać (jak już napisałem wyżej).

Problem jest przy odtwarzaniu (lub nagrywaniu - nie mam innej taśmy żeby sprawdzić). Na załączonym obrazku widać efekt. To jest chyba coś z przesuwem taśmy lub stabilizacją obrotów, bo przy pauzie obraz jest idealny (i nie występują zaburzenia koloru). Przy przesuwie na podglądzie też jest w porządku.
    Dodatkowo przy rozkręcaniu kamery wypadła sprężynka (na drugim zdjęciu). Latała ona sobie luzem ponieważ było słychać przy potrząsaniu. Skąd ona jest - nie znalazłem (ale nie rozbierałem mechanizmu w mak).
    Wydaje mi się rózwnież, że problem może być w naciągu taśmy przy wejściu na głowicę - w porównaniu do VCR'ów jest ona trochę luźno. Jednak przyhamowanie taśmy nie poprawia obrazu (trochę go zmienia)
    Capstan i rolka nie są brudne, głowica też (zresztą na pauzie działa dobrze)
    Aha, synchronizacji nie zrywa, dźwięk też w porządku, bez falowań.

Chyba wszystko. Pozdrawiam.
    ==================
    ---------
  • Poziom 18  
    sprezynka tak 99% wyglada jak ta w kasecie do otwierania klapki
  • Poziom 16  
    Sprężynkę sprawdzę później - na razie kamera w odstawce.

Chciałbym tylko zasięgnąć rady u doświadczonych kolegów co może być powodem tych zakłóceń. Właściwie już sam dochodzę do wniosku, że to nie przesów taśmy, bo wtedy zakłócenia byłyby poziome. Chyba coś z elektroniką, zwłaszcza, że:
    1) kamera była długo (prawie rok) nieużywana
    2) obraz na LCD (w wizjerze zresztą tak samo) miga - coś jakby nie więcej niż 25Hz a nawet mniej. Nie zawsze jest to widoczne, ale jak zakłocenia pionowe się zmniejszają, to zwiększa się migotanie.

Kamery to trudny temat, bo ciężko cokolwiek pomierzyć - wszystko zintegrowane, kabelki krótkie. A tak właściwie to nie mam jeszcze dużego doświadczenia odnośnie VCR.
    Dzięki i pozdrowienia
    Grzesiek
  • Poziom 15  
    U CIEBIE TO POL BIEDY, U MNIE JEST TAK SAMO W KAMERZE KTORA DZIS NAPRAWIAM TYLKO ZE GDY TYLKO WLACZAM PLAY ODRAZU SIE ROBI NIEBIESKI EKRAN JAK W PRZYPADKU BRAKU NAGRANIA NA STOP KLATCE JEST OKI I JAK SIE PRZEWIJA TEZ A PLAYU NIECHCE.
    ALE CO JAK DOJDE DO TEGO CO BYLO PRZYCZYNA POSTARAM SIE NAPISAC W NASTEPNYM POSCIE

KAMERA JEST SONY CHYBA NAWET BARDZO ZBLIZONY MODEL :)
  • Poziom 15  
    podobny efekt jest w magnetowidach cztero głowicowych w momencie pałzy obraz jest dobry bo działają dodatkowe listki głowicy . radził bym sprawdzić wszystkie listki .Prawdopodobnie jeden jest ukruszony.Stąd ten efekt 25Hz .jeden listek daje obraz,drugi tylko zkłucenia
  • Poziom 16  
    Czyściłem wszystkie głowice ręcznie (wacikiem z izopropanolem) i nie stwierdziłem ukruszenie zewnętrznego, faktem jest, że nie przyglądałem się przez lupę. Przejrzałem też elektronikę, ale wzrokowo nic nie jest podejrzane. Zaglądnąłem do wzmacniacza wizyjnego (pod blaszkę) - również nic. Ale to tu może leżeć przyczyna.
    Ja sobie nie poradzę - kamerę oddaję.