Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TICO-oryginalny centralny zamek i sterowanie z pilota

kook13 09 Jan 2007 20:20 8878 10
Optex
    kook13
    Level 10  
    Witam
    Mam Tico z oryginalnie zamontowanym CZ, a dziś w nocy ktoś mi zapchał zamek w drzwiach od strony kierowcy i stąd mój pomysł aby zamek był sterowany pilotem. Z czego wiem potrzebuje siłownik MASTER oraz sterownik zdalnego sterowania.
    Proszę o informację jak ma to połączyć ze sobą i inne przydatne wskazówki przy zakupie i montażu takiego zestawu.

Pozdrawiam
  • Optex
    bartek_p
    Level 31  
    Nie wiem czy w TICO były siłowniki w drzwiach kierowcy, jeśli nie to wystarczy zwykły siłownik SLAVE i radiowy sterownik zamka centralnego.
    Jesli Po wciśnięciu cyngla w drzwiach kierowcy wszystkie drzwi się zamykają( a nie tylko z klucza) to wystarczy sam radiowy sterownik zamka centralnego.
    Niestety ogrginalnego zamka nigdy nie robiłem, więc nic więcej nie napisze.
  • Optex
    kook13
    Level 10  
    przy wciśnięciu "kołka" w drzwiach kierowcy zamykają sie wszystkie drzwi ale z czego się już dowiedziałem nie ma tam siłownika tylko jest mały przekaźniczek lub styczniczek który podaje sygnał na sterownik
    kzaw
    Level 27  
    Zgadza sie nie ma tam siłownika, jest tylko stycznik.Można podłączyć siłownik slave pod oryginalne ciegno i wysterować go z pilota.On z kolei będzie poruszał oryginalnym ciegnem i zwierał stycznik.
    bartek_p
    Level 31  
    No dokładnie , i to jest najprostsze i zarazem najskuteczniejsze rozwiązanie.
    kook13
    Level 10  
    Czy każdy sterownik zdalnego sterowania może być aby sterować siłownikiem czy tylko jakiś z możliwością sterowania bezpośredniego siłownikiem.
    Czy może być sterownik:
    http://www.allegro.pl/item155126215_zdalne_sterowanie_c_zamkiem_mikro_ster_starmach.html
    lub
    http://www.allegro.pl/item156817112__sterownik_zamka_centralnego_dobry_i_tani_.html
    i do tego jakikolwiek siłownik sleve?
    Czy taki z możliwością bezpośredniego sterowania siłownikami:
    http://www.allegro.pl/item154972172_sterownik_centralnego_zamka_do_kazdego_samochodu_.html
    Dodatkowo dołączam zdjęcie centralki fabrycznej z TICO można ją jakoś wykorzystać-choć już zdecydowałem ze postąpię jak pisaliście powyżej tylko pomóżcie w sprawie tej centralki zdalnego sterowania..:)

kzaw
    Level 27  
    Sterowniki które opisałeś maja wyjścia sterujące masą.Będziesz potyrzebował dodatkowo 2 przekaźników którymi wysterujesz siłownik.
    kook13
    Level 10  
    Ale to chyba nie ma znaczenia gdyż i tak będę sterował tylko jeden siłownik który będzie napędzał cały układ-tak mi się zdaje
    xwit
    Level 33  
    Zrób tak.Załóż slave'a podłącz go do drzwi tylnych.Do przewodów wykonawczych siłownika.A przewody z modułu na pilota podepnij bezpośrednio do oryginalnego modułu.Wtedy przekaźniki nie będą potrzebne.Ja tak zawsze robię i jest super.Jak podepniesz przez przekaźniki to jak będziesz zamykał ręcznie to nie napędzisz siłownika i będzie trochę ciężki ruszać kluczykiem.Ale i tak i tak jest dobrze.
    kook13
    Level 10  
    Właśnie nie wiem w które miejsce mam podłączyć ten sterownik zdalnego sterowania w mojej centralce od centralnego zamka było by fajnie jak ktoś by mógł opisać te wejścia na centralce ze zdjęcia.
    Aktualnie kupiłem siłownik master i też się zastanawiam nad znaczeniem kolorów kabelków.
    Co do sterownika to ze zdjęcia wydedukowałem, że:
    3, 5, 6, 8 -są wyjściami do zasilania sterowników, ale to mi się tylko wydaje.
    z 4 piny w centralce mam wolne-ale to w sobotę dokładnie sprawdzę
    mirrek23
    Level 12  
    To może ja zapytam
    Ponieważ mam Matiza z fabrycznym centralnym zamkiem i chcę domontować sterownik z pilotem oraz oczywiście siłownik żeby mi to otwierał i zamykał.
    W matizie tak jak w tico przy centralnym jest tylko wyłącznik który podczas przekręcania kluczyka w drzwiach daje sygnał do zamknięcia reszty drzwi.

Mam taki oto sterownik centralnego zamka SR-8P

Quote:
    Opis wyprowadze? wyj?? sterownika SR-8p

* Wyj?cie 1- nie pod??czone.
    * Wyj?cie 2- nie pod??czone
    * Wyj?cie 3- przewód kolor, BR?ZOWY, wej?cie otwórz, sterowanie sygna?em masy z alarmu
    * Wyj?cie 4- przewód kolor, BIA?Y, wej?cie, zamknij sterowanie sygna?em masy z alarmu,
    * Wyj?cie 5- przewód kolor, NIEBIESKI wyj?cie steruj?ce si?ownikami (max 10 A).

Impuls masy na wej?ciu nr. 4 (przewód koloru BIA?EGO) powoduje podanie napi?cia + 12 V na wyj?cie nr.5 (przewód koloru NIEBIESKIEGO).

* Wyj?cie 6- przewód kolor, ZIELONY, wyj?cie steruj?ce si?ownikami (max 10 A).

Impuls masy na wej?ciu nr.3 (przewód koloru BR?ZOWEGO) powoduje podanie napi?cia + 12 V na wyj?cie nr.6(przewód koloru ZIELONEGO).

* Wyj?cie 7- przewód kolor, CZARNY- Po??czy? z ujemnym biegunem akumulatora (masa).
    * Wyj?cie 8- przewód kolor, CZERWONY- Po??czy? z dodatnim biegunem akumulatora (+12 V) przez bezpiecznik 10 A

Brakuje mi tylko siłownika lecz nie wiem czy mam kupić slave czy może master :pomocy:
    I niech mi ktoś to łopatologicznie rozpisze co i do czego podłączyć żeby w moim Joy'u centralny był z pilota.
    Z góry dzięki