Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zakonserwać głowicę drukującą ?

10 Sty 2007 09:25 2169 5
 • Poziom 10  
  Witam,
  wyjąłem z uszkodzonej drukarki Canon i320 głowice drukująca. Musi ona poczekać na nowa drukarkę. Co mam zrobić żeby dysze nie wyschły? Czy pojemniki z tuszem nie wyschną po zatkaniu ich fabrycznymi zatyczkami?
  Co jeszcze mogę zrobić by po dwóch tygodniach mieć pewność ze głowica będzie drukowała ?
 • Spec od drukarek
  Chyba najpraktyczniejszy sposób to wziąć niewielką plastikową torebkę, czy woreczek, nalać do niego trochę odpowiedniego płynu udrażniającego, włożyć głowicę tak, by dolna część z dyszami była zanurzona w płynie, wtedy możliwie jak najszczelniej zamknąć i postawić odpowiednio tak, by płyn się nie przelewał (np. wstawić do jakiegoś małego tekturowego pudełka).
 • Poziom 10  
  A gdy nie dysponuje płynem udrażniającym to czym go mogę zastąpić? Głowica będzie nie używana dokładnie przez 7 dni i przed te dni jakoś musi być "bezpieczna".
 • Spec od drukarek
  Nie mam pojęcia, co może przy takiej konserwacji zastąpić płyn udrażniający. Praktycznie rzecz biorąc głowica, nawet wyjęta z drukarki, nie powinna przez 7 dni mocno zaschnąć - ewentualnie można ją namoczyć w płytkim naczyniu z ciepłą (nie gorącą) wodą na jakąś godzinę przed włożeniem do drukarki.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Ale lepiej nie wyjmować z niej pojemników z tuszem, bo wtedy zasycha szybko!
 • Poziom 15  
  Przez 7 dni tusz nie zaschnie w głowicy.Jeżeli chcesz mieć taką pewność przetrzyj głowicę i zaklej taśmą klejącą i odstaw w chłodne miejsce.
 • Poziom 10  
  Tak teoretycznie to może i wytrzyma tyle dni, sęk w tym że używam tanich tuszy za 2 zł i ostatnio mechanizm drukarki odmówił współpracy i została mi tylko głowica. Nie chce żeby i ona mi sie uszkodziła.
  A gdyby ja tak wogóle zamoczyć ją na głębokość 1 cm w wodzie bez tuszów?Czy coś się pogorszy ? Ale chyba w wodzie to nie zaschnie :)