Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetworniki C/A w stacjonarnych odtwarzaczach płyt CD.

mukade 10 Sty 2007 13:37 654 1
  • #1 10 Sty 2007 13:37
    mukade
    Poziom 31  

Mimo usilnych poszukiwań na elektroda.pl i w internecie, niewiele udało mi sie znaleźć na temat owych przetworników. Wiem że mają one spore znaczenie dla brzmienia jakie ostatecznie uzyskamy i znam z grubsza ich budowę, więc moje pytanie dotyczy bardziej parametrów które podaje producent. Chodzi głównie o to co one oznaczają dla naszego słuchu (od strony elektrycznej to od biedy można się doszukać na wikipedii o co chodzi), czyli czego lepiej żeby było mniej a czego więcej :) ? Powiedzmy że mamy przetwornik 24bitowy 160Hz oraz 1bitowy 200Hz, który lepszy?
    Zastanawie mnie również jak te paramtery się kształtowały względem rozwoju techniki i jak względem postępów rynku(powiedzmy że to drugorzędne pytanie :D ). Jak to się ma w przypadku cd-playerów samochodowych? Zauważyłem że bardzo trudno uzyskać efekt dobrej rozdzielczości dźwięku np. przy nagraniach z kontrabasem czy fortepianem w warunkach car audio, mimo zastosowania najlepszej jakości komponentów z których składa się reszta toru akustycznego.
    Pomocy. Napiszcie proszę co wiecie. Z góry bardzo dziękuję za wypowiedzi i zaznaczam że starałem się najpierw znaleźć coś sam w internecie ale na próżno.
    Pozdrawiam!

0 1
  • #2 17 Sty 2007 10:21
    mukade
    Poziom 31  

No chłopaki, naprawde nie wiecie nic wiecej na ten temat? Pomóżcie... Pozdrawiam

0