Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102 + alton. Czy warto zainwestować w Altony 100?

10 Sty 2007 14:15 1784 16
  • Poziom 11  
    Witam. Obecnie mam Radmora 5102-TE i do niego altony 70W. Czy wartto byłoby zainwestować w altony 110 czy pozostać przy 70 ?? Wydają mi się troche za słabe a z radmora dałoby się wydobyć dużo więcej mocy.

Dlaczego przy zwiększaniu głośności od pewnych waartości wysokie tony stają się trudne do wytrzymania. Czu wszystkie trak mają czy mój ma jakąś wade.

Jeszzcze jedno pytanie - mianowicie dlaczego jedna kolumna gra głośniej a druga ciszej? Czytałem, że różnica kanałów w tym radmorze dochodzi nawet do 4 dB. głośniej gra lewy kanał a prawy ciszej, dopiero po ustawieniu potencjometru na +3 na prawą strone można w miare normalnie słuchać.

Zadałem kilka pytań w jednym temacie, bo nie chcę zaśmiecać forum moimi pytaniami.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 22  
    ALTONY maja dosc duza efektywnosc przetwarzania dlatego graja głosno z radmorkiem który ma moc chyba 25W czy 35W na glosniki przednie:-)
    A apropo altonów tak juz ta kolumna jest skonstruowana ze jest jak ja to mówie bum cyk i zero srodka:-)tam głosniki wysokotonowe tez sa piorunsko efektywne jak ci to przeszkadza daj równolegle do głosnika wysokotonowego rezystorek a co do radmora wyreguluj wzmocnienie na płytce od wzmacniacza mocy i bedzie ok:-)
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Mógłbyś coś więcej opisać na ten temat??
  • Poziom 22  
    a wiec tak:-)
    ALTONÓW nigdy nie miałem:-) raz na oczy widziałęm schemat zwrotnicy wiec moge sie pomylic znam natomiast bardzo dobrze ALTUSY a altony to nastepcy altusów wiec podejrzewam ze zwrotnica jest bardzo podobna czyli o nachyleniu 6dB na Oktawe z tego co pamietam altony chyba maja na przodzie takie pootencjometry do regulacji "głosnosci" srednich i wysokich tonów.
    a czemu graja bum cyk? a temu ze moim subiektywnym zdaniem basy w tych kolumnach sa dudniące i słabo kontrolowane wysokich tonów jest zdecydowanie za duzoa srednich prawie nie słychac sa to kolumny typowo do np ROCKA tak sa zbudoweane i sie tego nei przeskoczygłosniki stosowane maja rózne efektywnosci:-) opisz te kolumny albo zadaj pyutanie o nie w dziale akustyka
    co do wzmacniacza sprawdz czy po zamienienu sygnałów wejsciowych nadal jeden kanał bedzie grał ciszej a drugio głosniej jezeli tak to sporóbuj w srodku wzmacniacza podmienic wejscie sygnałowe do samej koncówki mocy i wtedy bedziesz wiedział czy faktycznie wzmocnienie koncówki mocy sa rózne:-)
  • Poziom 17  
    Moim zdaniem to radmor ma za mało mocy do altonów. Altonki 80 pokazują pazurki dopiero tak przy 80W RMS na kanał. Moim zdaniem nie warto zamieniać je na 110-tki, jeśli te twoje są w dobrym stanie, bo mozesz kupić skarbonkę.
  • Poziom 11  
    W takim razie dlaczego w połowie regulacji altony wymiękają??

Czytałem gdzieś ża jak jest dużo za słaby wzmacniacz to traci on panowanie nad głośnikiem i dlatego szybko zaczynają charczeć.

Dodano po 3 [minuty]:

Renegat jeżeli wzmocnienia końcówek są różne to co mam zrobić??
  • Poziom 17  
    Każdy wzmacniacz wysiądzie jak dasz mu dużo mocy i podbijesz niskie czestotliwości. Radmor gra bardzo ładnie, ale mocy ma mało. Mi wystarcza, bo używam go tylko w domu. Słuchałem altonów 80 pod różnymi wzmacniaczami i żeby grały porządnie potrzebują tych 80W na kanał.
  • Poziom 11  
    A czy znasz może jakiś inny wzmacniacz np. unitry, który nie ustępuje jakością dźwięku temu radmorowi a posiada większą moc??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Diora WS50X powinna duzo lepiej podolac Altonom.
  • Poziom 22  
    witam
    a jakby kolega w miejsce X WStawił np 2 ????? to nie wiem czy akurat by to było lepsze od radmora:-)
    moim zdaniem np radmor 5512 to kawał sprzetu:-)ewentulanie 504 teorytycznie jest mocniejsza ale w praktyce ma transformator sieciowy takiej samej mocy jak radmor 5102;-)
    ws-503 tez fajnei cyka albo ten taki fajny WSH z tymi podwójnymi wskazówkami wysterowania na tym polskim dual mono:-)
  • Poziom 11  
    W takim razie jeżeli wzmacniacz przy większytch basach nie wyrabia przy podłączeniu 2 kolumn to w takim razie przy podłączeniu jednej powinno iść mu lepiej. Próbowałem ale i tak głośnik zaczyna charczeć. Oczywiście regulator cały czas ustawiony w połowie.

Nie wiem czy te koje altony są jakieś felerne ale to chyba nie gra tak jak powinno.
  • Poziom 17  
    Chyba faktycznie masz jakieś felerne te altony, albo radmor niedomaga. Ja na radmorze słucham zazwyczaj normalnie muzyki, do powerowania mam drugi wzmacniacz. Ale tak z ciekawości dałem mu do oporu i nie było charczenia, wszystko grało tak jak należy i było głoośno, ale altony mogą duużo głośniej.
  • Poziom 11  
    Chyba musze od kogoś pożyczyć kolumny i przerestować. Mam rozumieć, że altony 70 spokojnie wystarczą na mojego radmora. Oczywiście przy założeniu, że wszystko jest sprawne ;]

Czy warto by było wymienć gwizdki tubowe na takie od altonów??
  • Poziom 17  
    Altony spokojnie wystarczą ci do radmora, będziesz miał jeszcze zapas mocy. Warto założyć GDWK zamiast tych tub.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakie masz tam gwizdki skoro chcesz wymieniac na Altonowskie??
    Co do niedomagania basu to moze kondensator filtrujacy juz podsechl i nalezaloby go wymienic?
    W mojej Tosce303 wymiana leciwego kondensatora 2x4700uF/40V na 2x5600uF/45V ELNA dalo znaczaca poprawe wzmacniacz zupelnie inaczej sie zachowuje. Wczesniej na polowie glosnosci zaczynal przesterowywac teraz jedzie dalej.
  • Poziom 11  
    Mam gwizdki tubowe.
    Chodzi o te kondensatory przy prostowniku??
    Czy powinien tam być jakiś odpowiedni rodzaj kondensatorów??
  • Poziom 14  
    Ja tez mam tego radmorka... sprzęt jakich mało. Teraz chce zbudować do niego kolumny ale zastanawiam się jakich głośników użyć, znalazłem takie tonsilowskie:
    http://www.e-tonsil.pl/index.php?d=produkt&id=43
    czy były by dobre, nie są za słabe?? tak żeby można było mu na full dać (prawie na full bo wiadomo zaden wzmak na full nie pojedzie) i żeby nie charczały jak te co teraz mam... i żeby sie nie rozleciały bo jucz widziałem co może zrobic ten wzmacniacz z zamalymi gdn.. :Lol
    nie bardzo mam dostep do podonych głosnikow i nie moge sam przetestować. Moze macie jakieś inne propozycje głośników (a nie kolumn!) które by można do niego podczepić?