Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Unitra Ws-442 czasami trzeszczy lewy kanal

Darunia 10 Sty 2007 14:26 2105 5
  • Unitra Ws-442 czasami trzeszczy lewy kanal

Poziom 9  

Mam wzmacniacz ws442 i jest taka sprawa ze od czasu do czasu slychac mocne trzaski w lewym kanale, jak odlacze lewy glosnik i go zostawie na ok 30 mni to poznie jest wszystko przez kilka dni az znowo zacznie trzaskac.Prosil bym o jakies porady co mam z tym zrobic, bo problem napewno tkwi w koncowce mocy.

0 5
    Poziom 22  

na pewno to sie umrze:-) przeczysc moze na poczatek potencjometry? ewentualnie tranzystory w róznicówce sprawdz czy sa ok bo jak czasmi padnie to pojawiaja sie trzaski a ogólnei trzaski moga byc spowodowane awaria jakiegos kondensatora szukanie takiego uszkodzenia jest kłopotliwe bo trzaski moze gennerowac wszystko poczawszy od przedwzmacniacza zobacz czy nie masz jakis zimnych lutów w obrebie tego lewego kanału kondensatory sprzegajace mozesz wymienic w jednym kanale nie jest ich za dzuo w sumie:-)
    pozdrawiam

0
    Poziom 9  

podlaczylem lewe wyjscie z przedwzmacniacz do prawej koncowki, a dalej lubi potrzeszczec wec mysle ze nic nie da czyszczenie potencjometrow.zobacze z tymi kondensatorami w koncowce.jak bys mogl to mi napisz cos wiecej o tym tranzystorze w róznicówce bo nie bardzo wiem gdzie to jest:-)
    dzieki z pomoc

0
    Poziom 38  

Darunia napisał:
    ...napisz cos wiecej o tym tranzystorze w róznicówce bo nie bardzo wiem gdzie to jest:-)
    dzieki z pomoc

Para różnicowa to T501 T503 lub T502 T504.

Pozdr
    Adam

1
    Poziom 9  

Juz widze które to są
    Dzieki

0
    Poziom 9  

Wymienilem te cztery tranzystory i juz wszystko ladnie gra:)

Wielkie dzieki za pomoc

0