Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera SONY CCD-FX300E - brak ładowania kasety

10 Sty 2007 15:45 1697 6
  • Poziom 12  
    Kamera realizuje wszystkie funkcje. Od pewnego czasu przestała ładować kasetę. Bez kasety kieszeń zamyka się bez problemu a po włożeniu- nie zamyka się. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
  • Poziom 27  
    Sprawdż czy nie jest zablokowany bęben lub kapstan.Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    obracają się swobodnie , bez oporu
  • Poziom 31  
    W moim przypadku wylany był elektrolit SMD 1µF/50V na płytce na spodzie kamery, oznaczenie C503. Przemyj jeszcze tą płytkę "Kontaktem", zwłaszcza w okolicy IC501 -LB8111 (zaśniedziałe wyprowadzenia od elektrolitu).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Rzeczywiście ten elektrolit był "wylany". Wymieniłem go przy pierwszym podejściu jak również wylany C541 - 47uF. Nie zmieniło to jednak usterki. Dziękuję jednak za te wskazówkę.
  • Poziom 31  
    W tej chwili walczę z uzyskaniem obrazu - efekt jakby głowica była brudna. Podnoszę po kolei elektrolity i prawie każdy jest wylany lub ma max 80% wartości nominalnej. Nie chcę straszyć, ale chyba cię czeka wymiana wszystkich elektrolitów a jest ich około 80 (mnie się już zapasy skończyły więc do niedzieli stoję z robotą). Moim zdaniem czeka cię żmudne wylutowywanie i sprawdzanie po kolei elektrolitów lub wymienić wszystkie jak leci na nowe. Powodem twojej usterki musi być na pewno elektrolit.
    Pozdrawiam i powodzenia.
  • Poziom 12  
    sugestia ,że przyczyną są elektrolity jest słuszna. Wymieniłem wszystkie przy układzie IC510 /sterownik silnika prądu stałego/ i kamera ładuje kasetę poprawnie.