Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przekaźnik elektroniczny, sterowanie grzałkami powyżej 3 kW

10 Sty 2007 18:01 8115 10
  • Poziom 17  
    Witam
    jak zrobiony jest taki przekaźnik czy jest tam fotodioda czy fototranzystor
    jeśli ktoś by mógł jakiś schemat nakreślić takiego przekaźnika to byłbym wdzięczny
    potrzebuje kilku takich a niestety ograniczenia finansowe :!: a na pewno zrobienie takiego jednego kosztowało by mniej o połowę jak jeszcze nie mniej
    tu przykładowy sprzedawany na allegro
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=156557789
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    Przy jakim urządzeniu to pracuje i jakie ma zadanie?

Dodano po 55 [sekundy]:

Może da się to czymś zastąpić?
  • Poziom 17  
    sterowanie grzałkami o mocy powyżej 3000W

styczniki odpadają ze względu na dużą wilgotność (para) no i oczywiście chodzi o większą niezawodność i odizolowanie galwaniczne zasilania sterującego od sterownika
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    Weż z tego układu. Zastosuj tylko jeden układ lub kilka w zależnośći od potrzeb. triak jakiej tylko mocy chcesz.Tanio i prosto.
    http://www.edw.com.pl/pdf/k07/22_03a.pdf

Dodano po 1 [minuty]:

To jest to samo co ten przekażnik z allegro.
  • Poziom 17  
    mam zrobiony jeden termostat z kitu z Nowego Elektronika jest to elektroniczny termostat dla fotografików czy cyfrowy termostat dla fotografików i właśnie jest tam taki sam układ wykonawczy na triaku ale nie odcina automatycznie napiecia i nie rozłącza tylko na zasadzie zmniejszania napięcia czy to mi od razu rozłączy czy bedzie stopniowo zmniejszać napięcie aż do rozłączenia grzałki

czy te tranzystory też muszę wykorzystać
  • Poziom 23  
    Ja mam jeszcze jedno pytanie mam podobny problem, w przystawce do iluminofonu, składa się ona z rezystorów, optotriaków moc3042, i triaków Bt136. Schemat znajduje się tutaj http://sklep.avt.com.pl/photo/_pdf/AVT2742.pdf ,a mój problem polega na ty ze chciałbym przerobić tę podstawkę z 230V na 12V czy coś trzeba zmieniać?? a i jeszcze jedno jak podłącze zarówke 12V 5W do wyjścia w sterowniku to strasznie słabo świeci
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Tak wykorzystaj tranzystory.
    Tak odcina od razu.
  • Poziom 17  
    OK a jak wykonać taki przekaźnik tylko rozłączający który jest załączony a w momencie podania napięcia rozłącza zasilanie
  • Poziom 20  
    A dlaczego chcesz akurat tak??
  • Poziom 17  
    niestety mam tylko regulatory temperatury do grzania a chcę zrobić na jednym chłodzenie
  • Poziom 10  
    Troszkę odświeżę temat.
    Chcę zastąpić mechaniczny włącznik skrótu mocy w radiotelefonie Alinco DJ-446 (fabryczny niestety nie spełnia moich oczekiwań : )
    Myślałem o opto... właśnie czym, muszę zewrzeć zworę. Sterować chcę podświetlaniem wyświetlacza. Nie mierzyłem na zworze ale zakładam że prąd jest niewielki, napięcie prawdopodobnie 5V - TTL prawdopodobnie wyjście z procesora, nie wiem jaki wpływ będą miały spadki napięć na opto... .
    Czy ktoś ma pomysł jak to zrealizować??