Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Video Panasonic NV-J35 po kilkunastu latach działania-padł

04 Wrz 2003 18:04 3359 24
  • Poziom 23  
    Mechanizm loadingu załadował kasetę i słychać tylko próbę wykonania funkcji ,ale nic się nie dzieje . Wyświetlacz świeci - po próbie przewinięcia kasety lub odtwarzania przechodzi w standby .
    Od czego zacząć naprawę tej usterki ?
  • Poziom 21  
    Użyj funkcji Sukaj i wpisz "Panasonic NV-J35 "
    Poczytaj i napewno znajdziesz odpowiedzi na pytanie.
    Na elektrodzie jest dużo opisane na temat tego magnetowidu
    A w ogóle zacznij od wymiany elektrolitów w zasilaczu
    Pozdrawiam
    TadeuszZ
  • Poziom 23  
    Ale powiedz które elektrolity wymienić - wszystkie , czy tylko niektóre ?
  • Poziom 21  
    Prponuję wymienić
    C1109 po stronie pierwotnej 1uF/400V
    C1122 330uF/10V
    sprawdź czy inne elektrolity w zasilaczu czy nie wylały.
    Przelutuj złącze podające napięcie z zasilacza na płytę główną
    wymień przełącznik rodzaju pracy
    Pozdrawiam
    TadeuszZ
  • Poziom 23  
    wymieniłem wspomniane dwa kondensatory -
    1uF /400 V miał 0,01 uF ( pusty) drugi wymieniłem ale nie mam miernika do takiej pojemności - tylko 20 uF - może ktoś by mi poradził jak mierzyć wyższe pojemności ?

Po tej wymianie Video ruszyło , taśma opasała się wokół bębna i włączyłem play i poszło .
    Złożyłem zasilacz , video , włożyłem kasetę i już nie chciało dziłać - pomrukiwania - trudne do zlokalizowania i przejście w standby .
    Po kilku przypadkowych ruchach zębadkami taśma opasała się wokół bębna , wyświetlacz wyświetlił PLAY ale taśma pozostała bez ruchu . Nie działa Eject ... nie mam instrukcji serwisowej ustawiania mechaniki - nigdy tego nie robiłen - jest jakiś opis prosty ?
    Proszę o porady !
  • Poziom 19  
    Opis mechaniki tego VCR znaleźć można na płycie SE 2001/BS1.Wszystkie kółka składa się na znaczniki względem chassis i a dalej na kólkach (otworki -najtrugniej znaleźć otworek na kółku od widełek-smar).
  • Poziom 21  
    Pisałem też o przełączniku rodzaju nie piszesz czy wymieniałeś jeśli nie to proponuję jednak go wymienić.
    Pozdrawiam
    TadeuszZ
  • Poziom 15  
    Ja bym jeszcze na wszelki wypadek wymienil kondziorki po wtornej stronie bo napewno w nie dlugim czasie dadza sie we znaki np (piaskiem w lozysku ) i zgadzam sie z kolega ze trzeba wymienic przelacznik
  • Poziom 23  
    Zlącze wychodzące z zasilacza miało zimne luty , dlatego capstan "głupiał" . Po poprawieniu lutów wszystko ok .
    Mam na myśli zlącze na płycie głównej rownoległe do złącza z taśmy zasilacza ( kilkanaście pinów)
    dzięki .
  • Poziom 23  
    Dzisiaj po trzech latach kiedy czytał swoje stare posty , a moje video się znowu popsuło .... to w trzeciej odpowiedzi miałem poradę o przelutowaniu .....złącza z zasilacza i nie zrobiłem tego - potem do tego doszedłem ..
    dzisiaj nie umię sobie poradzić z fonią . Nie nagrywa mi głosu . Nie mogę ściągnąć schematu - wypisuje mi , że post nie istnieje ..
    co zrobić z tą fonią - nie ma porad w tym temacie
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    cyferblat napisał:
    Nie mogę ściągnąć schematu - wypisuje mi , że post nie istnieje ..

Schemat był ale od niedawna mamy na forum takie krasnoludki które lubią robić psikusy. Schemat załaduję ale teraz jest to niemożliwe ze względu na przeciążenie elektrody.
  • Poziom 12  
    Na początku dobrze wyczyść głowicę CTL-AUDIO. Jeżeli to nie pomoże sprawdź, czy poprawnie działa generator prądu i podkładu/ najszybciej
    to zrobić przez przyłożenie sondy oscyloskopu do głowicy kasującej podczas włączonej funkcji REC/. A jeżli i to nie pomoże to musisz sprawdzić,czy dochodzi sygnał do układu BA7766 i jest miksowany z sygnałem podkładu
  • Poziom 23  
    Schemat pociągnąłem z zagranicy .
    Ktoś kiedyś pisał coś o wtykach chinch przy problemach z fonią .
    Dokłanie sytsacja jest taka , że głos odtwarza ale nagrywa zniekształcony z szumem i zakłóceniami - tak ,że nie można zrozumieć treści - wydaje mi się tak jakby działał w jakimś innym systemie - ale video jest ok .
    Nie mam oscyloskopu . Chętnie bym sobie coś małego kupił ( tanio) ale nie często jest mi potrzebny . Nie jestem zawodowym serwisantem .
  • Spec od car audio
    Powiem swoje trzy grosze. Jeżeli już robicie wymianę kondensatorów w zasilaczu to warto je wymienić wszystkie. Znika większość dolegliwości w tym sprzęcie. Ja w świeżo nabytym NV-F70 też wymieniłem od razu wszystkie (koszt całości około 12-15 zł) i od razu zrobiło się lepiej. Dopiero po tym można zastanawiać się gdzie jest jeszcze problem. To taka moja skromna dygresja.
  • Poziom 16  
    W pełni popieram djlj24. W każdym Panasoniku zaczynam od wymiany wszystkich elektrolitów (oprócz największego) - w dziewięciu przypadkach na dziesięć pomaga.
    Przełącznik rodzaju pracy daje się naprawić. Należy go wylutować, otworzyć, umyć, wyczyścić ścieżki i szczotki, przesmatować, złożyć i zamontować w pozycji jak przed wymontowaniem.
  • Poziom 23  
    Przepraszam - chyba nie wszyscy zauważyli , że dopisałem się do swojego postu z 2003 roku w ramach konkluzji .
    Poruszyłem w nim nowy temat " nie nagrywania dźwięku" w tym modelu trochę słabo omówiony we wszystkich poprzednich postach .
    Zasilacz naprawiłem już dawno - wymieniając wszystkie kondensatory .
    Problem jest tylko z nienagrywaniem dźwięku .
    Jeszcze raz przepraszm za wprowadzenie w błąd wszystkich "odpisujących " na mój post .
    Cyferblat
    Czy problem dotyczy nagrywania dźwięku z tunera TV czy z AV?
  • Poziom 23  
    Z tunera - chodziło o nagranie serialu włączanego timerem - więc chodzi o wewnętrzny tuner tego modlu .
    A tak na marginesie - to nie sprawdziłem - jak jest w przypadku nagrania przez AV ..... zaraz to sprawdzę .

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Z kamery też nie nagrywa głosu .
    Przy przejściu z odtwarzania kasety video ( z głosem) po funkcji stop słychać zakłócenia ( dokuczliwe) trzeba ściszyć TV . Coś szwankuje to audio - nigdy nie było takiego efektu . Zawsza po funkcji stop była cisza w TV .
    Sygnał AUDIO IN (do nagrywania) przechodzi przez przełącznik MN4066 (IC4002). Jeżeli nie masz oscyloskopu to sprawdź sygnał na wejściu i wyjściu przełącznika (schemat masz) przy pomocy jakiegokolwiek wzmacniacza m.cz. Poziom sygnału jest wystarczający do jego wysterowania.
  • Poziom 23  
    Na przełączniku pin9 i 10 jest sygnał audio - czyli przełącza . Co dalej ?
    Sprawdź tak samo w trybie REC na p.17 i 20 BA7766AS. Jeżeli tutaj sygnał AUDIO jest niezniekształcony to sprawdź zasilanie generatora w.cz. oraz sam tranzystor Q4001.
  • Poziom 23  
    Jest sygnał na wyżej podanych pinach . Na 17 pinie silniejszy niż na 20 -stym - czysty . Na przełączniku sygnał jast dużo słabszy - ale to chyba logiczne
    Sygnał podaję z kamery panasonic odtwarzającej taśmę z nagraniem przez złącza chinch.
  • Poziom 23  
    Ktoś wszedł na ten temat - ( dostałem złe zawiadomienie o odpowiedzi .
    ale , nic to ...
    Wracam do naprawy Videa z pomocą "elektrody.pl"
    - mam sondę do pomiaru prądu podkładu w głowicy , bo to jest dziwne , że sygnał jest na scalaku - potem już tylko kabelki i głowica - mylę się ?
  • Poziom 23  
    SOOOOOOOOOOOOOOORY Wszystkim

Dodano po 11 [sekundy]:

SOOOOOOOOOOOOOOORY Wszystkim

Dodano po 6 [minuty]:

SOOOOOOOOOOOOOOORY Wszystkim śledzącym ten temat .

mija kolejny rok i przypomniało mi się ,że dałem to video do piwnicy i nie naprawiłem tego braku fonii przy nagrywaniu ....

czy ktoś czytając powyższe posty może mi powiedzieć co mam zrobić z tym problemem ( przyszedł czas na divixy i dvd ale nie kupiłem sobie jeszcze nagrywarki dvd z hdd ....................a u elektronika po technikum nie naprawione video to porażka taka sama jak przypalona zupa ?
    RAAAAAAAAAAAAAATUJCIE MÓJ HONOR ..........męża , ojca i elektronika ...............help ...........!!!!!!