Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odczyt flasha M28W320. W jaki sposób można odzyskać dane?

luk1401 10 Sty 2007 20:29 2752 6
  • #1 10 Sty 2007 20:29
    luk1401
    Poziom 16  

Witam!

Na wstępie pisze, że dopiero zaczynam tego typu zabawę i nie wiem czy do końca dobry dział wybrałem. Jeśli jest zły proszę o przeniesienie.

Posiadam pamięć flash M28W320 firmy ST. Była ona wbudowana w mojej cyfrówce do czasu jej uszkodzenia. Mam na tej pamięci ważne dla mnie dane. Zależy mi na ich odzyskaniu. Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak i czym to zrobić?

W załączniku dokumentacja tej pamięci.

Z góry dziękuje za pomoc i proszę o wyrozumiałość za takie pytania.

0 6
    Załączniki:
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2007 09:14
    griva
    Poziom 16  

luk1401 napisał:
    Witam!

Na wstępie pisze, że dopiero zaczynam tego typu zabawę i nie wiem czy do końca dobry dział wybrałem. Jeśli jest zły proszę o przeniesienie.

Posiadam pamięć flash M28W320 firmy ST. Była ona wbudowana w mojej cyfrówce do czasu jej uszkodzenia. Mam na tej pamięci ważne dla mnie dane. Zależy mi na ich odzyskaniu. Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak i czym to zrobić?

W załączniku dokumentacja tej pamięci.

Z góry dziękuje za pomoc i proszę o wyrozumiałość za takie pytania.

hmm, zdajesz sobie sprawe ze Twoje dane byly zapisane w jakims formacie, wydaje mi sie ze byl tam jakis filesystem itd... takze nawet jak odczytasz je jako binarne dane to nie wiem czy bedziesz mogl wyodrebnic pliki.... moge sie mylic :)

0
  • #3 11 Sty 2007 11:22
    luk1401
    Poziom 16  

O to się będę martwił później. Narazie chce to odczytać chociaż w takiej formie jak to jest zapisane we flashu. Mam nadzieje, że w obróbce już mi mój kumpel pomoże.

Faktycznie, dzial jakby nie ten.
    Przenioslem zgodnie z zyczeniem, yego666

0
  • #4 11 Sty 2007 19:51
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,
    mam zapytanie; w jakiej obudowie (sprawdź w zamieszczonym przez Ciebie pliku PDF) jest ta kostka pamięci flash?
    Sama organizacja, tej 16 - bitowej pamięci, nie nastręcza większych trudności w większości profesjonalnych programatorów uniwersalnych, by dokonać jej odczytu.
    Niskie napięcie zasilania (3,3V) nie jest tu przeszkodą, natomiast problemem jest podłączenie takiej pamięci do owego programatora, który standardowo wyposażony jest najczęściej w podstawkę ZIF dwurzędową typu DIL-32, lub DIL-40 i potrzebna jest odpowiednia przejściówka.

Pozdrawiam

0
  • #5 11 Sty 2007 20:49
    luk1401
    Poziom 16  

Podstawka to ta TFBGA47 (ZB), choć wymiary z pdfa się nie zgadzają. Moja pamięć jest większa. Ma wyprowadzenia od spodu. Wylutowałem to lutownicą na gorące powietrze. Gadałem z kumplem to powiedział, że w serwisach GSM powinni mieć do tego odpowiedni sprzęt bo podstawka kosztuje 2000zł i się nie opyla kupować.

0
  • #6 11 Lip 2007 01:07
    kala-kamil
    Poziom 10  

luk1401 - dlatego sie nie zgadzaja bo masz to w innej obudowie.
    Zauwaz ze w pdf ktory podales masz inna koncowke, oznaczenia w twojej jest koncowka fs. iI to chyba nie kosc z cyfrowki ;)
    Bylo napisac z jakiego to urzadzenia, moze ktos by znal inny sposob odczytu.

0
  • #7 11 Lip 2007 01:19
    luk1401
    Poziom 16  

Problem już nieaktualny. Jak masz tą samą cyfrówkę i ten sam problem to na PW zapraszam.

0