Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownica i suszarka do włosów

leonek33 10 Sty 2007 20:36 3189 1
 • #1 10 Sty 2007 20:36
  leonek33
  Poziom 9  

  Witam!
  Mam nietypowy problem... Potrzebuje wszystkiego o prostownicy i suszarce do włosów... Coś w stylu "jak to działa" i z czego się składa.
  Pozdrawiam!

  0 1
 • #2 10 Sty 2007 21:24
  hos7433
  Poziom 22  

  Suszarka do włosów:
  Kablem z wtyczką poprzez przełącznik płynie prąd elektryczny do spirali grzejnej i silnika. Wirnik silnika obraca się wraz z zamontowaną na nim turbiną, która wytwarza strmień powietrza opływający rozgrzaną spiralę grzejną. Ogrzane powietrze wypływa przez otwór wylotowy z kratownicą. Całe urządzenie zamknięte jest w obudowie. Przełącznik włącza i wyłącza prąd na:
  1. silnik (zimne powietrze)
  2. silnik i spiralę grzejną (gorące powietrze).
  Dodatkowo w niektórych typach suszarek można nim sterować prędkość obrotową turbiny, wynikiem czego jest zwiększony lub zmniejszony wypływ strumienia powietrza.

  Prostownica:
  Różni sie tym od suszarki, że nie posiada silnika z turbiną, a zmiast spirali ma 2 pary po 2 płytki grzejne, które umieszczone są w metalowych obudowach. Po doprowadzeniu prądu do nich rozgrzewają się i przekazują ciepło na swoje obudowy. Całość jest umieszczona w obudowie o kształcie nożyc wyposażonej w mechanizm sprężynowy, którego zadaniem jest dociskanie elementów czynnych do siebie.

  1