Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta grzewcza

04 Wrz 2003 20:38 4752 8
  • Poziom 11  
    Witam. W mieszkaniu mam instalację elektryczną jednofazową miedzianą o przekroju 2,5 mm2. Moje pytanie jest następujące: czy do takiej instalacji mogę podłączyć trójfazową elektryczną płytę grzewczą (do zabudowy) o mocy 7kW??? Jeżeli tak to czy wytrzyma instalacja i jaki należałoby zastosować bezpiecznik??? Jeżeli nie to płytę o jakiej mocy mógłbym zastosować??? Proszę o pomoc.
    pozdrawiam
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 14  
    Cześć, możesz podłączyć taką płytę tylko musisz używać ją z umiarę tzn nie uruchamiaj wszystkich spiral jednocześnie. Najlepiej jednak doprowadzić osobne zasilanie w jakiś sposób. Przekruj przewodu najlepiej dać 4mm\2 . Bezpiecznik w takim układzie 32A (7000W/220V=31...A)
    w przypadku bez zmiany przewodu czyli 2,5mm\2 postaraj się odczytać moc największej spirali, wyraź ją w watach (nie kW) i podziel przez 220V
    otrzymasz prąd w Amperach. np jeżeli będzie to 13A lub 14A to bezpiecznik 16A gdyż takie bezpieczniki są na rynku. W razie wątpliwości pisz na forum.
  • Poziom 11  
    Witam. Byłem w elektrowni i rozmawiałem tam z nimi na temat takiej płyty grzewczej. Okazało się że nie mogę jej zamontować bo pobiera za dużo prądu. Jedynym wyjściem jest założenie "nocnej taryfy", wymiana całej instalacji oraz wymiana głównego kabla zasilającego budynek i to na własny koszt :( (ok. min 5 tyś. :) )
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 37  
    w jakiej elektrowni wodnej czy atomowej
  • Poziom 14  
    Wymiana kabla głównego ? To bardzo dziwne, chyba nie jest tak słaby niemożliwe aby było tyle problemów z podłączeniem takiej płyty. Spisać umowę ZE o dostawę większej mocy (żadne taryfy i zegary, w nocy przecież nie będziesz gotował) wymienić sobie przewód (ten w mieszkaniu na 4mm\2 tak jak pisałem wcześniej) i po sprawie.
    Najlepiej poproś znajomego elektryka.
  • Poziom 15  
    Witam. Dowiadywałem się o ten nadmiar mocy i okazało się że kilku sąsiadów ma pozakładane piece akumulacyjne. jeżeli ja bym chciał jeszcze podłączyć tą płytę grzewczą to muszę na własny koszt doprowadzić mocniejsze kable do bloku od transformatora oraz instalację w domu. Nie bardzo mi się to uśmiecha więc pozostanę raczej przy gazie. Dzięki za zainteresowanie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Zakład Energetyczny jest monopolistą !!! i my tak musimy tańczyć jak oni nam zagrają. To nienormalne aby klient chcąc kupować więcej energi musiał Energetyce wybudować sieć do jej przesyłu na własny koszt i przekazać za darmo na własność energetyce.A oni doliczą dodatkowo opłatę za przesył przemysłowy to nieopłacalne. Załatwiałem te sprawy niedawno i mogę stwierdzić ze to najbardziej popaprana firma w Polsce i ludzie tam zatrudnieni.Nienormalna ekipa !!!
  • Poziom 20  
    Normalnie zamontuj płytę na 230v jest taka opcja .miałem tak płytę parę lat i bez problemów.
  • Poziom 26  
    Tak, tylko jaką ona ma moc. Normalna płyta ma około 6kW i więcej, więc z jedne fazy nie uciągniesz tego, chyba że przewodem 10mm2 bo prąd będzie grubo ponad 30A przy tej mocy.