Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stereo ampli a podłączenie aktywnego suba

11 Sty 2007 08:52 1362 5
  • Poziom 24  
    Dokladnie jak w temacie. Jest jakiś sposob na dodanie basu do pokoju ? Lubie jak bas jest nienaturalny...i najpierw go czuje a pozniej slysze....
    Da sie jakos skombinowac jakies dod. pudlo na wytworzenie cisnienia i spiąc to wsio do kupy nie wymieniając wzmacniacza ? (piec onkyo tx7830 i nie jest zly) Może macie jakies inne pomysly ?

(narazie slycham w podlączeniu szeregowym na kanal spiete altus 110 i space 86 po regeneracji wytlumieniu itp.)
  • Poziom 39  
    wymieniac wzmacniacza nie musisz ale potrzebny bedzie jeszcze jeden...
  • Poziom 22  
    Witam,

Takie "pudło" nazywa się sub woofer'em aktywnym i za 300-400 zł można sklecić maszynkę wybijającą szyby.

Na DIY jest pełno projektów, poczytaj i wybierz coś dla siebie.

Pozdro.
  • Poziom 24  
    dobra ale ja nie wiem wejscia na aktywnego suba. Patrykdud mozesz mi wyjasnic jak "tępakowi" jak sie to wsio podlancza co musze miec itp ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Jeśli poszukasz to zobaczysz że suby aktywne mają zazwyczaj dwa rodzaje wejść ( samoróbki nie koniecznie bo zazwyczaj każdy robi jakie potrzebuje i drugie olewa, ale ambitniejsi robią oba typy)

1. niskopoziomowe - czyli podłączane kabelkiem sygnałowym, zazwyczaj tzw "czincze",
    2. wysokopoziomowe - czyli podłączasz kable kolumnowe bo suba i dopiero z suba kolumny - i tego ty potrzebujesz.

Przejrzyj DIY wybierz cokolwiek co ci odpowiada cenowo, poczytaj opinie o brzmieniu albo pytaj na forum o konkrety a wejściami zajmiemy się póżniej bo to bułka z masłem :-D

A tu trochę więcej szczegułów i wytłumaczone "na chłopski rozum"

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic617242.html
  • Poziom 24  
    no i elegancko teraz cos z tego wiem :]