Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo CP775 - brak odchylania i impulsów, tylko szumy

11 Sty 2007 11:16 1329 7
  • Poziom 22  
    Dziwne zachowanie TV. Może ktoś coś takiego miał.?

Brak odchylania pionowego. Wszystkie kondensatory sprawdzone. Widoczna krecha. Na początku przed naprawą pojawiała sie krecha i po krótkim czasie wskakiwał do połowy ekranu obraz. Teraz mam tylko krechę. Po podstawieniu TDA8351 pojawiła się na całym ekranie jasna a po brzegach szara plama na całej powierzchni ekranu (dziwne !!!) W obu przypadkach na n 1 i n 2 U.S. brak impulsów sterujacych. Obserwuję tylko jakieś szumy
  • Spec od TV
    pamięć do podstawienia, można założyć czystą, ale z wejściem w tryb serwisowy tylko pilotem serwisowym, można "makiem", na elektrodzie są informacje co do kodu, ja mam to szczęście że posiadam oryginał, albo masz ubity TDA8375, pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Myślisz że może być źle inicjowany TDA8375?

Nie wiem jak się on zachowuje. Nie widzę też żadnego sprzężenia zwrotnego, które mogły by blokować wyjścia sterujące TDA 8375. Na samym początku potrafiło jeszcze wskoczyć "pół obrazu" Na wyjściach scalaka obserwuje tylko jakiś szum.
  • Spec od TV
    pamięć nie zawadzi, może się blokować, nawymieniałem się ich trochę na tym chassis, zawsze to tańsze niż TDA8375, jak nie pomoże pamięć to pakuj TDA8375, jak padła ramka to mogła załatwić generator, pozdrawiam
    ps. jak to faktycznie pamięć to na nowej, czystej tv musi wystartować poprawnie
  • Poziom 22  
    Niestety wyzerowałem pamięć i nic dalej mam taki sam efekt (z plamą). Wygląda to tak jakby wszystko było przesunięte poza ekran. Podobne efekty obserwowałem w LG i był to problem sterowania.
  • Spec od TV
    zgadza się, brak rastru, bywało na tym chassis, czyli TDA8375 do podstawienia, pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Tak jest....Za 107zł i przesyłka 12zł + TDA8351, bo na oryginalnym była krecha. Ciekawe czy klient zgodzi się na koszty.
  • Poziom 15  
    Witam.Sprawdż na stronie www.huma.com.pl dużo taniej może będzie się opłacać.