Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alfa romeo 156 2001r. benzyna i gazem kody bledow

Ruffus-servis 11 Jan 2007 11:51 5729 4
    Ruffus-servis
    Level 17  
    mam taki problem auto jw. prawdopodobnie na gazie byl wybuch w kolektor i go rozwalilo bo jest klejony.auto niedawno klient kupil i nic onim dokladnie nie wiadomo.przyjechal bo swieci check i slabo sie zbiera.takie bledy wywalil p1177 p1178 p1173 p1174 p0100.przeplywomierz wymieniony na starym auto gaslo na nowym jezdzi ale ma mula tzn slabo sie zbiera.koles przelozyl od opla na probe przeplywomierz i wszystko bylo ok dodam ze to byl to opel diesel 1.7l i drugi opel 2.0l.na tym co kupil ni huhu auto nie chce sie zbierac.czy przeplywomierz moze byc uszkodzony?odczyt zniego niby jest ok.a co z pozostalymi bledami uszkodzona sonda za kat itp.co otym sadzicie?
    Jarek837
    Level 12  
    Zmienić instalację na wtrysk sekwencyjny, bo plastikowy kolektor i przeplywomierz, każdy strzal może uszkodzić i jedno i drugie.

Dodano po 4 [minuty]:

Przepływomierz do wymiany to są naprawdę delikatne części a skoro na inny jest ok to ten jest walnięty, a co do sondy lambda to może auto ma odcięty sygnal od niej na zwyklej instalacji, zeby nie było jaj z komputerem, sprawdz czy jest podlączona, ale jak pisalem wyżej najlepiej zainwestować we wtrysk gazu, koszt od 1600 do 3000 za przerobkę ale warto, bo przepływomierz bedzie się sypal caly czas
    Ruffus-servis
    Level 17  
    dzieki za odpowiedz.kazalem facetowi wymienic przeplywomierz i zobaczymy co dalej.no a na tym oplowskim dobrze sie zbiera.pozdrawiam.
    marivs
    Level 17  
    Jeżeli masz instalację 2 gener. jak podpowiadają koledzy wyżej to dla ALfy 156 1.8i 16V musi być zastosowany emulator EOBD (OBD2). Nie będzie wywalało błędów i mieszało w mapie wtrysków ECU benzynowego.
    Poniżej schemat połączeń emulatora Memory 6 firmy BRC. To żadna reklama - po prostu taki schemat mam, więc się dzielę (sorry ale tylko po włosku mam).
    Pozdrawiam
    ps. mam fiata, więc podobna stajnia i podobne problemy :/
    alfa romeo 156 2001r. benzyna i gazem kody bledow
    Ruffus-servis
    Level 17  
    dzieki "marvis" zobaczymy jak to bedzie bo facet pewnie zmienil przeplywomierz check sie nie swieci to juz wiecej nie przyjedzie no i dobrze wsumie.pozdrawiam