Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gdzie jest czujnik oleju w VW T-4?

11 Sty 2007 13:30 1992 6
  • Poziom 11  
    Witam!
    Pytanie jak w temacie... wiem ze jeden czujnik jest przy filtrze oleju, ale doczytałem na forum ze w VW są przeważnie 2 czujniki. jeden podobno od niskiego ciśnienia a drugi od wysokiego. Pytanie pierwsze czy jest u mnie ten drugi czujnik?? a jeśli jest to gdzie?? (że w bloku może być to też czytałem, ale gdzie dokładnie??). Samochód ten to VW T-4 z '92 roku silnik 1,9D
  • Poziom 14  
    z reguły są 2 czujniki: jeden jest nad filtrem oleju a dugi na bloku silnika. jeden jest dolnego ciśnienia i jest na nim masa na zgaszonym silniku dlatego świeci kontrolka a drugi wysokiego to jest podłaczone do brzęczka w liczniku jeśli by podczas jazdy spadło ciśnienie poza zakres jego pracy.
  • Poziom 2  
    Kolego
    podczas jazdy własnie w tym modelu uruchamia mi sie kontrolka i brzeczek. czujnik czy pompa oleju do wymiany?
  • Poziom 14  
    gesi74 napisał:
    Kolego
    podczas jazdy własnie w tym modelu uruchamia mi sie kontrolka i brzeczek. czujnik czy pompa oleju do wymiany?

A co z filtrem? Jaki on ma przebieg?
    I jak wygląda naciąg paska rozrządu?

Grześ
  • Poziom 14  
    bardzo często padają czujniki ciśnienia zreguły szary. ale też czesto zdaża się że podczs jazdy na czyjniku wysokiego cisnienia spada tak ciśnienie że traci się na nim masa i trzeba by to zmieżyć przyżądem żeby byc pewnym co sie dzieje.
    czy z temperaturą tez ci się coś dzieje na desce?
  • Poziom 2  
    .
    naciag paska ok. filtr wymieniony. poziom oleju chyba za duzy bo jak nam sie załaczył ten brzeczek pierwszy raz (w trasie) to dolalismy oleju nie sprawdzajac ile go jest. i teraz jest go za duzo. olej jest świeży.
    ..
    wskaznik temp oleju wariował, ale elektronik cos porobil i jest ok, tak przynajmniej mowil. wskaznik poziomu paliwa bardzo powoli sie zmienia. mało tego wymieniłem stabilizator napiecia (sam). przez pewien czas ten brzeczek po wymianie stabilizatora nie uruchamiał sie.
    ...
    moj plan jest taki: najpierw zleje olej i naleje tyle ile trzeba. zmienie tez filtr oleju na inny niz filtron. nastepnie jesli problem bedzie trwal sprawdze cisnienia oleju, a przed tym kukne czy kable na tym czujniku przy filtrze sa dobrze przykrecone. to samo z górnym.