Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak uziemienia w gniazdku.

Mike_83 11 Jan 2007 14:25 3590 9
    Mike_83
    Level 12  
    Witam.Nie wiem czy zadaje pytanie w odpowiednim dziale.Mam u siebie komputer podlaczony do gniazdka w ktorym nie ma uziemienia.Chcialem wymienic samo gniazdko ale po rozkreceniu okazalo sie ze sa tam tylko dwa przewody.Mozna zrobic samemu jakos uziemienie?Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
    Dar.El
    Level 40  
    Witam
    Teraz elektrycy podłączają uziemienie do zera. Więc weź śrubokręt z neonówką i dotknij przewodów, i ten który nie świeci podłącz też do uziemienia. Dla bezpieczeństwa możesz potem sprawdzić przez zwarcie między uziemieniem a jakimś 100% uziemieniem, jeśli nie spalą się bezpieczniki, to znaczy że wykonałeś robotę bezbłędnie.
    Mike_83
    Level 12  
    Tylko ta moja instalacja ma ponad 20 lat,dzisiejsze normy niczym sie nie roznia?Pytam z ciekawosci i dziekuje za wczesniejsza odpowiedz.
    mxs
    Level 26  
    Jak instalacja 20 lat to pewnie rury wodociągu też metalowe .Uziemienie podłącz do nich.
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Zasilanie układów elektronicznych
    Mike_83
    Level 12  
    mxs wrote:
    Jak instalacja 20 lat to pewnie rury wodociągu też metalowe .Uziemienie podłącz do nich.
    Czyli podlaczam od bolca w kontakcie do C.O.?
    Elmont
    Level 25  
    Oj Mike 83 przepisy sie zmieniły i to bardzo więc NIEKOMBINUJ jak
    Niejesteś pewien systemu ochrony od porazeń w Twoim bloku czy domu?
    Życie Twoje i Twojej rodziny jest NAJWAŻNIEJSZE lepiej tą zabawę zleć
    elektrykowi aby to było pewne i bezpieczne :!:
    Mike_83
    Level 12  
    Nie chce kombinowac,tylko dowiedziec sie jak mozna rozwiazac ten problem.Do zera w gniazdku tez nie mozna podlaczyc?Jezeli w gniazdku nie ma przewodu od uziemienia,to pozostaje tylko opcja z zerem?Pozdrawiam
    Mariopi
    Level 35  
    W Twoim przypadku pozostaje zerowanie (przewód zerowy łączysz mostkiem ze stykiem (bolcem) ochronnym w gniazdku). Tak nota bene - jednoczesne stosowanie zerowania i uziemiania w zasilaniu urządzeń elektrycznych (np. jedno zerowane a drugie uziemiane) zawsze było i i nadal jest kategorycznie zabronione, bo jeśli nie sobie czy nalbliższym, to możesz nieświadomie komuś wyrządzić krzywdę!!!
    Mike_83
    Level 12  
    Rozumiem,wiem juz co mam zrobic.Kupic nowe gniazdko i podlaczyc bolec do zera.Mam nadzieje ze nic sie nie stanie ze sprzetem :lol: Dzieki ludzie za odpowiedzi.Pozdrawiam