Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP 250-5KB mruga czerwona lampka

11 Sty 2007 16:28 34601 8
  • Poziom 2  
    witam
    będę wdzięczny każdemu, kto doradzi mi w jaki sposób zdobyć instrukcję obsługi Junkersa model WRP 250-5KB lub może ktoś wie, co oznacza mruganie lampki obok wyłącznika cry:
    pozdrawiam:
  • Poziom 39  
    W moim oznacza to alarm. Najcześciej pomaga jej naciśnięcie - skasowanie alarmu.( jeżeli nie jest to poważna usterka tylko np niezapalenie po iluś tam próbaach)
    Pozdr.J.
  • Poziom 28  
    Jest to sygnalizacja rozładowania baterii
  • Poziom 39  
    Waldekkel - napisz szerzej o tej baterii - co ona podtrzymuje i jak jest jej żywotność ???
    Pozdr.J.
  • Poziom 28  
    WRP 250-5KB jest podgrzewaczem, którego praca jest sterowana modułem elektronicznym zasilanym z 2szt baterii R20. Jeżeli pojemnośc baterii jest małą (poniżej 1,2V na ogniwo), to urzadzenie przypomina o konieczności wymiany baterii. Zywotność baterii zależy od jakości samych bateri jak też intensywności korzystania z urzadzenia. Średnio pół roku, ale znam przypadki 3lat i jeszcze pracowały poprawnie.
  • Poziom 2  
    jeśli chodzi o miganie lampki to albo musi mieć ono kilka znaczeń albo kupiłem jakieś stare baterie bo miganie nie ustąpiło
  • Poziom 28  
    Pomierz napięcie i będzie jasne ...że Cie wykiwali, sprzedałi złom.
  • Poziom 15  
    Mam ten sam problem i nie jest to sprawa baterii , po wymianie na nowe 1.55 V terma odpala szybko ale cały czas mruga kontrolka, baterie dość szybko się rozładowywują bo po około 2 miesiącach już trzeba wymieniać.

waldekel napisał:
    Jeżeli pojemnośc baterii jest małą (poniżej 1,2V na ogniwo), ...

waldekel - pojemność podaje się Faradach, a jeśli piszesz 1,2 V to jest napięcie baterii a nie pojemność - tego uczą w podstawówce.

• Moderator na urlopie...
    arturo13 napisał:
    Mam ten sam problem ...

Odłącz wskaźnik diodowy i po kłopocie. Wymiana go na nowy, raczej nie opłacalna.