Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ricoh afico 350 - pojemnik na zużyty toner jest przepelniony

11 Sty 2007 18:20 2366 7
  • Poziom 15  
    mam pytanko jak skasowac ten błąd. zastanawia mnie czemu takkopiarka krzyczy skoro tam nie ma pojemnika na zuzyty toner. prosze o jakąś podpowiedz
    z góry dzieki i pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Pod pasem transferowym opróżnij pojemnik !!!
  • Specjalista - kserokopiarki
    Lub wyłącz to w kodach ! tylko pamiętaj żeby regularnie zaglądać ile tonera się uzbierało :-)

C.
  • Poziom 19  
    A czy jak się opróżni pod pasem transferowym to komunikat sam zniknie czy treba go kasować - jak tak to jakim kodem?
    he he he , właśnie pod pasem transferowym jest czójnik indukcyjny , który w zetknieciu z nadmiare tonera wysyła sygnał do maszyny i w efekcie masz problem na wyswietlaczu , wystarczy zrobic tej maszynie porzadną konserwacje włącznie z wysypaniem starego tonera z pasa transferowego. Jezeli pojawił sie taki komunikat to tylko xle swiadczy o serwisie tej maszyny .
  • Poziom 23  
    Robię juz trochę te maszynki i jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym kodem, ...a to dlatego, że przy każdym przęglądzie czyszczę zbiornik na zużyty toner w transferze.
    pozdrawiam
    Kiedyś spotkałem się z opinią że warto odłączać styki od tego czujnika bo w niektórych kopiarkach powodują upływność i maszyny głupiały z dozowaniem tonera. Dziwne niby , ale w jednym Lanierze po odłączeniu czujki i wyłączeniu w kodach tego pojemnika dozowanie wróciło do normy. Coś w tym chyba jest. Od tej pory wyłączam wszystkie - ale jak pisze kolega CLIP7 czyszczę regularnie zbiorniki.

C.
  • Poziom 23  
    Przy czyszczeniu zespołu na zużyty toner należy uważać na listwę pasa, poniewaz zbyt mocne umycie powoduje zawijanie się samej listwy na pasie , wystarczy ja przetrzeć bez szorowania. Kod 2960 ustaw na 0