Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Polar CZ 235 nie działa chłodziarka

faron 11 Jan 2007 18:46 11614 5
    faron
    Level 10  
    chłodziarka nie chłodzi podczas gdy zamrażarka funkcjonuje normalnie, proszę o sugestie co moze być zepsute ewentualnie co wymienić lub sprawdzić

Dodano po 7 [minuty]:

Gdyby ktoś przesłał mi schemat tej lodówki byłbym bardzo wdzięczny.
    User removed account
    User removed account  
    bronek1806
    Level 22  
    Witaj
    Na 90% to jest uszkodzony termostat! ale na wszelki wypadek dobierz się do niego i zewrzyj czarny przewód z brązowym (pomijasz wtedy termostat) jak ruszy sprężarka to znaczy ze uszkodzony jest termostat i wymień go. koszt termostatu to jest okoł 25-30 zł
    faron
    Level 10  
    no właśnie problem polega na tym ze juz na termostacie nie ma napięcia, więc zwarcie tych przewodów nie daje żadnego efektu.

Dodano po 1 [minuty]:

Do bleble nie ten model nie ma elektronicznego panelu
  • Helpful post
    bronek1806
    Level 22  
    A światło w chłodziarce się świeci?? Jak tak to znaczy że napięcie dochodzi.
    W takim razie musisz dobrać się do sprężarki (tej z tacką na skropliny) ponieważ tam schodzą się wszystkie przewody. Zacznij od sprawdzenia czy jest sprawna połącz brązowy z czarnym przy sprężarce. Oraz sprawdź przejście przewodów od sprężarki do termostatu. Zakładam ze skoro zamrażarka dział to napięcie do lodówki dochodzi.
    faron
    Level 10  
    Mój błąd byłem trochę "przemęczony" i pomyliłem kable które podałeś, teraz jak zwarłem brązowy z czarnym spręzarka ruszyła, więc idę po nowy termostat :D dzięki za pomoc!