Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik poziomu sygnału na wyświetlaczu VFD (VU Meter)

crazy_phisic 14 Lut 2007 17:26 25901 37
 • #31
  mirekk36
  Poziom 42  
  Witam,

  dopiero wprawdzie teraz przyjrzałem się temu projektowi, a że sam będę chciał zrobić coś wkrótce na VFD to powiem, że bardzo mnie zainteresowały te materiały, które przedstawiłeś. Bardzo fajnie, zgrabnie i elegancko przygotowany projekcik. Napewno warto jak już ktoś wspominał powyżej dodać taką szybkę ze starego magnetovidu aby lepiej prezentowały się efekty ... ale można już je sobie wyobrazić mając na uwadze, że zdobycie takiej szybki nie powinno nastręczać zbyt dużo problemów.

  podoba mi się więc 6/6 - idę do urny oddać swój głos ;)
 • #32
  crazy_phisic
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Dziękuję za pozytywne głosy ;) Co do obudowy... nie zastanawiałem się nad oddzielną "skrzynką" prawdopodobnie układ wyląduje w przedwzmacniaczu lampowym który właśnie kończę projektować ;). Za jakiś czas na pewno znajdzie się w tym dziale.
 • #33
  milypl
  Poziom 13  
  Witam, fajan konstrukcja. Mam pytanko, posiadam wyświtlacz Futaba (BG-58M) jest to cały moduł z Technicsa RS-M24 i czy ten wyswietlacz nadał by się do tego projektu? a może wiedział by ktoś jak podłączyć ten moduł?

  Wskaźnik poziomu sygnału na wyświetlaczu VFD (VU Meter)

  Wskaźnik poziomu sygnału na wyświetlaczu VFD (VU Meter)
 • #35
  Duch__
  Poziom 31  
  Witam. Odgrzeje kotleta. Zbudowałem układ z pierwszego postu tego tematu. Działa bardzo dobrze, jednak chciałbym wydłużyć czas opadania wskazań, bo działa troszkę za szybko. Co zmienić w układzie?

  Pozdrawiam Duch__
 • #36
  Dar.El
  Poziom 40  
  Witam
  Lepsze efekty uzyskasz dodając kondensator (dobrać doświadczalnie między 1n a 100n) między masą a 2 wzmacniacza operacyjnego IC3A i IC6A. Dawno temu taki układ zrobiłem, mogę się mylić. Ale jak zacznie działać jak należy, to IC6B i IC3B będą zbędne, razem z D1, D4 (zewrzeć), R8, R9, R17, R18, C3, C10. Wyjście IC3A i IC6A, po tej przeróbce, należy połączyć tam gdzie wychodzi IC3B i IC6B. Efekt jaki kiedyś osiągnąłem to bardzo szybkie narastanie i powolne liniowe opadanie.
 • #38
  Dar.El
  Poziom 40  
  Dokładnie tak, ale układ taki zrobiłem na uA741 jakieś 25 lat temu i mogę się mylić. Dorobiłem to do wskaźników wysterowania w magnetofonie Etiuda, jeśli mnie pamięć nie myli. Wskazóweczki chodziły bardzo profesjonalnie, aż miło było nagrywać.