Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik jako blokada. Czy styki 86 i 30 trzeba odseparować diodą?

11 Sty 2007 19:39 2519 5
  • Poziom 10  
    witam
    zaraz posypią się pewnie gromy bo temat poruszany milion razy,ale stawiając sprawę jasno.czy wszystko zrozumiałem dobrze?
    - w stanie spoczynku zwarte styki 30 i 87a,czyli przez nie puszczamy rozcięty przewód i jedziemy
    :D
    - wyciągamy kluczyk i załączamy masę poprzez włącznik- styk 85
    - w trakcie nie powołanego urachamiana auta w pozycję zapłon ząłącza się przekaźnik i rozwiera styk 87a na 87,czyli nie można uruchomić auto, dopiero po rozłączeniu masy(w pozycji zapłon) styk powraca z 87 na 87a i można odpalić

czyli tak działa blokada?

moje pytanie dotyczy czy styki 86 i 30 trzeba odseparować diodą?jesli tak to jaką i w którym kierunku?(na rys mam chyba źle)

pozdrawiam wszystkich
    Czytając posty zapewne wszyscy zauważają,że są ludzie którzy się naprawdę na tym znają i nie jednemu pomogli!
    i chyle czoło tym Osobom

Piotrek

Przekaźnik jako blokada. Czy styki 86 i 30 trzeba odseparować diodą?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    To może i w teorii jest dobre - ale w praktyce o kant d**y potłuc (mój kolega miał podobnego typu zabezpieczenie i jego pokonanie nie stanowiło żadnego problemu - miał pecha bo auta do dzisiaj nie odzyskał) bo nawet małolaty trudniące się tym fachem "przejażdżki nie swoim autkiem" mają na wyposażeniu przewód zakończony dwoma krokodylkami i poprzez podanie napięcia bezpośrednio z "+" akumulatora na zasilane aparatu (układu) zapłonowego silnik odpali.
    Lepsze rozwiązanie to aby styki przekaźnika w pozycji spoczynkowej (NC) zwierały standardowy przerywacz stykowy lub czujnik indukcyjny - tutaj ta wręcz klasyczna metoda "na obejście" odcięcia zapłonu nie pomoże , a jak przekaźnik jest dobrze zakamuflowany to tylko laweta lub na hol :)

Niestety metod jakie zastosowałem do rozblokowania przekaźnika a tym samym zapłonu nie podam z wiadomych względów - poza tym to moje prywatne i niestandardowe "patenty".
    Cóż mogę powiedzieć, że taki układ w moim wydaniu przynajmniej się parę razy sprawdził w praktyce w tym również z autopsji - miałem zamek od strony kierowcy sforsowany "łamakiem", otworzoną maskę silnika, spalone bezpieczniki, dosłownie wyprute krosy od stacyjki - ale autko stało na miejscu ... - fakt trzeba było wszystko potem odtworzyć. Aha - był również zainstalowany licencjonowany autoalarm , który został skutecznie wyeliminowany z gry prawdopodobnie elektro-szokerem.

Edit:
    norbert.s. napisał:
    :arrow: Mariopi, dobranocka była o godzinie 19.00, wszystkie grzeczne dzieci już poszły spać {a niegrzeczne biegają po parkingach z krokodylkami na kabelkach :D}, więc nie opowiadaj tu bajek z mchu i paproci.:85-86

Sry - ale mając co by niebyło 45 latek nie muszę ogłglądać dobranocki a tym bardziej iść spać po godz. 19. Wobec takiej impertynencji życzę Sz. Koledze wielu szkód i włóczenia się po sądach jako poszkodowany niekoniecznie z powodów małolatów z krokodylkami (w moim przypadku nawet trafiłem na policjantów złodzieji i+ fachowcy sprawa trwała 4 lata) - to był tylko prosty przykład. Serdecznie tego Koledze norbert.s. życzę.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    dzięki norbert.s
    na Twoją wypowiedź liczyłem!i się nie przeliczyłem:D

a co do dzieci biegających z krokodylkami na kabelkach to się uśmiałem:D

pozdrawiam Całe Grono codziennie walczących pod deską rozdzielczą:D
    a potem dzieląć sie z Nami swoimi spostrzeżeniami!
    dzięki za wszystkie posty
    :spoko:
  • Poziom 9  
    dobrym sposobem jest odciecie kilku urządzeń jednocześnie, może to bardziej czasochłonne ale i bardziej skuteczne, Sterownik, cewka rozusznik, wedle uznania co i jak..
  • Poziom 28  
    :arrow: grzesiek111 przecież ten temat dwa tygodnie temu skończył się. Po co do niego wracać, skoro pytający namontował w tym czasie tych przekaźników pewnie setkę. Czytaj i patrz na daty.