Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy spaliłem wzmacniacz? Podpięcie aktywnej tuby pod radio.

padass 11 Jan 2007 19:57 1973 6
    padass
    Level 2  
    Witam mam następujący problem, podpiełem dzisiaj aktywną tubę pod radio, wszystkie kable podpiełem prawidłowo ale zasilanie od akumulatora pomyliłem i podpiełem na chwilkę odwrotnie bieguny. Poszło troche dymu, ale patrzyłem po układach scalonych i wyglądają normalnie, wtyki tak samo, wyglada na to że dym poszedł od wtyku we wzmacniaczu gdzie się podpina kable. Głośnik działa a jak podłączam prawidłowo kable to świeci się kontrolka że wzmacniacz współpracuje z radiem i jest włączony ale głosnik nie gra. Ustawiłem w radio maxymalną głośność na subwoofer ale i tak nie gra. Co mogło się spalić w wzmaku? i czy można to naprawić? tuba to Tonsil SAS 150, nie ma bezpiecznika.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mickemaster
    Level 27  
    Modłeś zniszczyć koncówkę mocy, posprawdzaj wszystkie półprzewodniki na początek no i oczywiście ścieżki.
    Pozdrawiam Michał
    padass
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź ale można jaśniej? ja zielony jestem w tym temacie, co do tego mam pytanie. Duży koszt naprawy?
    mickemaster
    Level 27  
    Zobacz jakie siedzą tam scalaki, pewnie jakies TDA... i sprawdź ilke takie kosztują w jakimś sklepie internetowym, do wymiany będą tez pewnie kondensatory elektrolityczne (takie duże walcowate elementy), poza tym wpisz w wyszukiwarke model tego wzmaka, zdaje sie ze na forum juz cos o tym było...
    Artur k.
    Admin of Audio group
    padass wrote:
    Dzięki za odpowiedź ale można jaśniej? ja zielony jestem w tym temacie, co do tego mam pytanie. Duży koszt naprawy?

Zanieś do serwisu i Ci powiedzą jaki jest koszt naprawy, wątpie żeby Ci sie udało naprawić ten wzmacniacz własnoręcznie.

Pozdrawiam
    padass
    Level 2  
    Dzięki za zaintersowanie, a w ogóle warto go naprawiać?