Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor LCD ROLSEN typ RL-15X11 rosyjski. Dywan na ekranie

A.J.Electronics 11 Jan 2007 22:05 2327 6
    A.J.Electronics
    Level 18  
    Witam.
    Trafił do mnie Telewizor jak w temacie. Ze wszytkich wejść tj. AV1, AV2, i TV ( tzn. z anteny ), jest głos normalny, ale obraz wygląda jak kolorowy dywan w paski pionowe. Wyjątek stanow wejście RGB tzn. wej. dla PC. Tam wszystko jest O.K.
    Wygląda na to, że jest to błąd dekodera kolorów, gdyż on nie pracuje przy wejściu sygnału z PC.
    Niestety nie wiem co to za telewizor, tzn. na jakiej licencji, na jakim chassis, i rzecz jasna nie posiadam schematu do niego.
    Może ktoś z kolegów spotkał taki TV, lub takie uszkodzenie w LCD. Będę wdzięczny za informacje i sugestie.
    Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
    Pablo1964
    Moderator
    A czy ten tv jest wyposażony w dekoder PAL ? W Rosji stosowanym systemem jest wciąż SECAM.
    praktyk
    Level 23  
    Telewizor ma Pal,Secam,NTSC.
    Zapytaj może tu:
    service(malpa)rolsen.ru <service@rolsen.ru>
    Powinni zać angielski,ewentualnie dołącz zdjęcie ekranu.
    A.J.Electronics
    Level 18  
    Witam.
    Dziękuję za odzew. TV ma PAL. Już pracował w Polsce prawidłowo wcześniej. Objaw pokazuje się cały czas nawet przy braku sygnału. A przy przełączeniu na wejście PC jest czarny przy braku sygnału. Spróbuje zrobić jak poradził kolega praktyk i napiszę do producenta, ale najpierw jutro w pracy zrobię zdjęcie.
    Pozdrawieam wszytkich.

P.S. Ze strony producenta wygląda na to, że jest to koreńska firma, która produkuje w Rosji sprzęt RTV i AGD pod nazwą ROLSEN, ale jaki to koreańczyk? :?:
    A.J.Electronics
    Level 18  
    Witam.
    Owszem zrobiłem jak mi zasugerowano i napisałem do producenta z dołączonymi zdjęciami. Niestety nie ma żadnego odzewu. Pisałem nawet dwa razy.
    Żeby nie zostało to tak bez zakończenia piszę tę odpowiedź i dołączam te zdjęcia. Może ktośz kolegów coś pomoże.
    Pozdrawiam.
    Wojtek27
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jak go otwierałeś to podaj co jest w środku - jakie układy (symbole), itp.
    Skoro RGB chodzi i wszelkie regulacje (poza nasyceniem :) oczywiście) chodzą, to czepiłbym się procesora wizji.
    Przyeczym może być wiele - zacząłbym od zasilacza i sprawdzenia napięć na w/w procesorze.
    A.J.Electronics
    Level 18  
    Witam.
    Ponieważ czeka mnie przeprowadzka warsztatu w najbliższych dniach, to zamknąłem telewizor i poinformowałem klienta aby go odebrał. Szkoda, jak mus to mus!