Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego tak się dziwnie zachowywuje? WS442 + komputer

11 Sty 2007 22:52 2177 28
  • Poziom 24  
    Nie wiem jak opisać to... wzmacniacz zachowywuje się tak jakby nie wiem + i - na wyjściu od karty dzwiękowej się stykały. A mozę to normalne zachowanie?
    Jak podgłoszę to wzmacniacz się przesterowywuje chociaż nie leci zaden sygnał w postaci piosenki czy czegoś.
    Jak odłaczę kabel Jack-chinch od wzmaka który łaczy go z kompem to po podgłoszeniu nie ma takich objawów, ale jak kabel pozostawię podłączony do wzmacniacza a tylko wtyczkę Jack wyciągnę z komputera to taki sam objaw buczenia występuje. Wygląda to tak jakby kabel robił jakieś zwarcie... O co chodzi? Jak to usunąć?
    No i jak zmienię przyciskiem wejscie to nawet jakby leciała piosenka czy byłby podłaczony komputer, albo sam kabel sam czy nie to buczenia nie ma.

najlepiej pokaże to ten filmik...
    http://rapidshare.com/files/11276233/ocb.rar.html - kliknijcie na dole "Free" odczekajcie pół minuty ... wpiszcie kod i sciagajcie... jest bez prowizjii :P
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    WItam
    Sprawdz mase na wejsciu, a nastepnie jakosc przewodu.Przewod powinien byc ekranowany i jesli nie jest to musisz go wymienic. pozdrawiam
  • flexghzflexghz
  • Poziom 37  
    Ewidentnie masz poknocone coś w kablu. Na filmie nie łyszałem nic, lecz sądzić można, że był jakiś brum.

Kabel do naprawy. Weź miernik i zobacz czy nie masz przejść między kanałami, czy nie ma przebicia na masę, czy masy są na obu końcach podłączone.

Możesz spróbować ten kabel podłączyć pod wejście tunera lub magnetofonowe. Zobaczysz, że będzie to samo na tych wejściach. :D
  • Poziom 24  
    na filmie nic nie słychać bo nie ma głosu aparat

a po drugie musiałem odłaczyć głośniki i tak bo by mi je rozsadziło takie dzwięki... nie wspomnę o sinusoidzie jaka leci z piszczałki... ogłuchnąc można w 2 sek taki pisk :P
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    nie lutowałem... kabel kupiony w elektronicznym

moge jeszcze dodać ze z tył na wejscie korektora połaczyłem masę z masą i plus z plusem wejscie i wyjscie L i tak samo ale w kanale P
    pamiętam jak widziałem takie oryginalne łaczniki to one łaczyły tylko "+" ze sobą a masy nie... ma to jakiś wpływ?
  • Poziom 24  
    chinch - jack 3,5
    jutro sprawdze miernikiem ten kabel

Co to znaczy zę kabel jest ekranowy?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    s_z_a_m_a_n napisał:
    To nie jest przesterowanie - no bo czym, skoro nie ma sygnału sinus (dźwiękowego) z komputera. Są to poprostu jakieś zakłócenia sieciowe, wiadomo, że taki przewód zbiera wszystko po drodze jak antena, jeżeli jednak gdy jest sygnał z karty dźwiękowej gra w porządku nie widzę żadnego problemu. Możesz włączyć filtr "LOW", obok konturu we wzmacniaczu - to trochę zniweluje poziom zakłóceń (przynajmniej tych w okolicach 50-60Hz).

wzmacniacz podłaczony do komputera... winamp działa... leci muzyka i nie słychać tych buczeń bo zagłusza je muzyka... jak podgłoszę, tak o 180Stopni gałką przekręcę i dam pauze w winampie to je słychać... one są cały czas
  • Poziom 24  
    no to co mam zrobić... czym sa łączone wzmacniacze z np CD ze nie ma takich zakłóceń ?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    El_liero napisał:
    wzmacniacz podłaczony do komputera... winamp działa... leci muzyka i nie słychać tych buczeń bo zagłusza je muzyka... jak podgłoszę, tak o 180Stopni gałką przekręcę i dam pauze w winampie to je słychać... one są cały czas

Prawdopodobnie chodzi Tobie o zakłócenia, które generuje karta dźwiękowa w PC :). Nie ma na to rady, właściwie zawsze (w mniejszym, bądź większym stopniu) przy dużym wzmocnieniu w momentach ciszy będziesz słyszał trzaski, szumy, buczenia, piszczenia. Efekt spowodowany jest tym, że PC to spory "generator" zakłóceń, dołączając jeszcze do tego zasilacz impulsowy. Możesz zminimalizować ten problem, jeśli powyłączasz wszystkie zbędne źródła dźwięku w mikserze karty (mikrofon, line in, CD - połączenie analogowe, jeśli masz XP) oraz podniesiesz w nim suwaki głośności tak wysoko, jak się da (t.zn., żebyś nie słyszał zniekształconego dźwięku we wzmacniaczu).

Jeśli do powyższych efektów dołącza się jakieś mocniejsze buczenie, to problem może byc jeszcze w pętli masy - spróbuj podłączyć do wzmacniacza wtyki RCA tak, żeby nie podawać masy (czyli tak, żeby tylko "bolec" z wtyczki kontaktował).
  • Poziom 24  
    gdzie moge kupić ten kabel ekranowy chinch-jack 3,5 ?
    drogie są?
    czym sie różni kabel ekranowy od zwykłego?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    El_liero napisał:
    gdzie moge kupić ten kabel ekranowy chinch-jack 3,5 ?
    drogie są?
    czym sie różni kabel ekranowy od zwykłego?

Jeśli Twój kabel nie jest wybitnie spartolony, to wymiana na inny niewiele da przy Twoim problemie. Nie spotkałem jeszcze fabrycznych kabli bez ekranowania, z pewnością również i Twój je posiada (włókna masy "oplatają" żyłę sygnałową). Sensowne kable za rozsądną cenę to np. takie: http://www.allegro.pl/item156984654.html . Wypróbuj najpierw kroki, które Ci wymieniłem w poprzedniej wiadomości.
  • Poziom 24  
    ooo widzisz wiezlak

musze sobie taki kabel skołować właśnie

http://www.allegro.pl/item155241122_jack_3_5_2xrca_cinch_2_5m_dobry_kabel_.html

ten będzie lepszy
    a co do tych opcji to niedługo sie pobawię bo narazie to Windows mi sie sypie... musze go oczyścić

na dole dodaję zdjęcie... powiedzcie mi co to za wejscie te 5 pinowe?
    i gdzie można kupić DOBREJ jakości przejściówkę z chincha na to wejscie ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To ja sie podepne rowniez czy warto zmienic kabelek ze zwyklego ekranowanego za 7zl na taki LINK
    Jest ogolny sens wymiany czy daremne wydawanie kasy?
  • Poziom 24  
    czy to nie ejst przypadkiem 5pin DIN?

Dodano po 8 [minuty]:

wiezlak napisał:
    El_liero napisał:

Prawdopodobnie chodzi Tobie o zakłócenia, które generuje karta dźwiękowa w PC :). Nie ma na to rady, właściwie zawsze (w mniejszym, bądź większym stopniu) przy dużym wzmocnieniu w momentach ciszy będziesz słyszał trzaski, szumy, buczenia, piszczenia. Efekt spowodowany jest tym, że PC to spory "generator" zakłóceń, dołączając jeszcze do tego zasilacz impulsowy. Możesz zminimalizować ten problem, jeśli powyłączasz wszystkie zbędne źródła dźwięku w mikserze karty (mikrofon, line in, CD - połączenie analogowe, jeśli masz XP) oraz podniesiesz w nim suwaki głośności tak wysoko, jak się da (t.zn., żebyś nie słyszał zniekształconego dźwięku we wzmacniaczu).

Jeśli do powyższych efektów dołącza się jakieś mocniejsze buczenie, to problem może byc jeszcze w pętli masy - spróbuj podłączyć do wzmacniacza wtyki RCA tak, żeby nie podawać masy (czyli tak, żeby tylko "bolec" z wtyczki kontaktował).

i gitara... okzało się ze to mikrofon tak chałasował !
    wyłaczyłem go i jest git :P ... ale label lepszy i tak sobie kupie do kompa ;)
    tylko potrzebuję jakiejś przejściówki malutkiej z chinch na 5pin din znacie sklep www moze jakis gdzie można dostać taki bajer?

Edit:
    po 1,5 godziny poszukiwań znalazłem TYLKO jedno sensowne rozwiązanie ;)

http://www.tme.pl/przejscie-2x-gniazdo-rca-wtyk-jack-3-5-stereo/arts/pl/zl_rtv/zavi92.html
    +
    http://www.tme.pl/przejscie-gniazdo-jack-3-5m...in-5pin-180-/arts/pl/zlacza2/JC35G-DIN5W.html

( strona się uruchamia nawet przez 1 min... ale działa )
  • Poziom 35  
    Cieszę się, że rada pomogła - teraz hałasy z dźwiękówki będą słyszalne dopiero przy większym wzmocnieniu sygnału :). Co do kabli/przejściówek, to raczej trochę nieciekawie będzie wyglądać montowanie 2 przejściówek - potrzebujesz czegoś takiego, jak kabel DIN<->RCA. Taki kabel (niestety z tych tańszych) masz np. tu: http://www.allegro.pl/item154509259.html (przy kablach 1xDIN->2xRCA trzeba uważać, czy jest to kabel do przyjmowania dźwięku z DIN czy podawania dźwięku na DIN - taki, jak podałem ma obie możliwości).
  • Poziom 24  
    no potrzbuje do do podawania dzwieku na DIN
    i z gniazdami RCA ...a ten ma wtyki...

ewentualnie sobie sam zlutuję przejściówkę na plytce drukowanej i zrobię jakaś obudowę drewniana i tyle
    albo
    dorobię we wzmacniaczu 2 wejscia pod RCA ... ale troche szkoda mi niszczyć takiego klasyka ;)
  • Poziom 24  
    wiezlak napisał:
    Jeśli chcesz przejść z minijack na DIN, to zamiast 2 przejściówek daj np. takie kable: http://www.allegro.pl/item155872104.html , http://www.allegro.pl/item157188447.html . Jeśli masz do wykonania bardziej skomplikowane połączenie, to podaj wszystkie urządzenia, które chcesz połączyć i rodzaje gniazd - pokombinujemy.

no dokąłdnie taki kabel potrzebuje... Jack 3,5 na Din 5 pin
    ale jakiś pożądny do Audio ... a ten to taki jak z koziej **** tąbka
    i teraz mamy zagadkę ;)
  • Poziom 23  
    Ja mam podłączoną Diore WS 504 do SB Live 5,1 kablem 15 m (pozłacanym z porządnym ekranem, a nie dwie żyłki) i wszystko chodzi normalnie, bez przydźwięków i problemów. Może we wzmacnaiczu masz jakąś mase urwaną albo coś. Kabel idzie ci obok sieciowych? masa nie łączy?
  • Poziom 24  
    Q-mac napisał:
    Ja mam podłączoną Diore WS 504 do SB Live 5,1 kablem 15 m (pozłacanym z porządnym ekranem, a nie dwie żyłki) i wszystko chodzi normalnie, bez przydźwięków i problemów. Może we wzmacnaiczu masz jakąś mase urwaną albo coś. Kabel idzie ci obok sieciowych? masa nie łączy?

problem juz rozwiazalismy ale dzieki za zainteresowanie

kontynuując wątek to znalazłem kolejne ( drogie ) ale wysmienite rozwiązanie ... bo i jest jakość i jest wygląd :P
    http://www.allegro.pl/item156904614_para_gniazd_rca_monacor_t_710gi_wyprzedaz_.html
    +
    http://www.allegro.pl/item155095658_kabel_m_jack_3_5mm_2x_rca_prolink_exclusive_5m.html

albo takie gniazda:
    http://www.allegro.pl/item157408237_gniazdo_rca_cinch_monacor_t_720g_wyprzedaz_.html
    +
    http://www.allegro.pl/item155095658_kabel_m_jack_3_5mm_2x_rca_prolink_exclusive_5m.html

coś pięknego ;)
    co sądzicie?
  • Poziom 37  
    hehe... cena kompletu przekroczy wartość wzmacniacza :D

Uważam, że nie warta skórka za wyprawkę. Gdybyś dostał gdzieś stare polskie kable (a nie dzisiejsze chińskie) + średnej jakości wtyki, to sam byś sobie dorobił taką przejściówkę. A gwarantuję Ci, że jakość dźwięku będzie porównywalna jak z tych co pokazywałeś na allegro.

Jakość dźwięku zależy od najsłabszego ogniwa. Tu na pewno duży wpływ ma podłączenie źródła sygnału, ale i sam wzmcniacz nie ma jakichś rewelacyjnych osiągów, więc uważam, że w zupełności wystarczy zaproponowane rozwiązanie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pytam jeszcze raz czy jest sens zmiany kabelka ze zwyklego za 7zl ekranowanego na TAKI czy to zbedny wydatek? Chce tym podlaczyc Unitre ZRK AT9100 do SB Live!.
  • Poziom 24  
    Mery21 napisał:
    Pytam jeszcze raz czy jest sens zmiany kabelka ze zwyklego za 7zl ekranowanego na TAKI czy to zbedny wydatek? Chce tym podlaczyc Unitre ZRK AT9100 do SB Live!.

zwykły kabel taki za 5zł może odbierać fale z otoczenia ( jak antena ) i potem je wzmacniacz przetwarza i wydaje na głośniki... raczej to jest nie słyszalne... ale audiofil nie pozwoli sobie na takie rzeczy ;)

ja też wolę założyć dobry kabel... mam taki sam złom jak ty... i kupuję lepszy... tak samo pozłacane gniazda RCA ( chinch ) będę brał dla zmiejszenia oporu i polepszenia przesyłania sygnału.

30zł to nie majątek :]
  • Poziom 24  
    Q-mac napisał:
    Ja właśnie osobiście wole te lepsze kable, bo z zasady mają lepszy ekran i się tak łatwo nie łamią.

no to problem rozwiązany

kupujemy od tej pory dobre kable ;) i wyłączamy microfon w komputerze jak we wzmacniaczu mamy przegłos

zamykam

pozdro