Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CZYM można zastąpić przekaźnik do hydroforu?

11 Sty 2007 23:59 3662 3
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam taki problem ze stycznikiem który załącza silnik 3-fazowy od hydrofora,
    styki tego stycznika szybko się wypalają. Czy można zastapić stycznik czymś co dłużej pochodzi?
    Silnik : Moc 5-8 kW ,380V
    Stycznik sterowany cewką na 220 V.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Podejrzewam, że jeśli mamy do czynienia ze sterowaniem elektromechanicznym to najlepiej będzie zastąpić ten stycznik innym stycznikiem o większej obciążalności styków. Chyba nie warto komplikować sytuacji sterowaniem elektronicznym.
    I jeszcze jedna sprawa. Mianowicie czy hydrofor pracuje poprawnie w sensie hydraulicznym tj czy ma odpowiednią poduszke powietrzną. Jeśli nie to mamy do czynienia z częstym włączaniem i wyskim prądem rozruchowym. Także czy załączanie silnika pompy następuje przy odpowiednio niskim ciśnieniu. Często spotyka się, że pompa załącza się po pobraniu każdego wiadra wody a później zdziwienie, że pompa zużyła się.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Pierwsze to sprawdź czy stycznik jest odpowiedniej kategorii i mocy ja mam hydrofor i w przeciągu 15 lat tylko raz zmieniłem stycznik, i tak jak napisał przedmówca zadbaj o poduszkę powietrza w hydroforze to na pewno będzie się rzadziej włączał.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    LaikCisie112 napisał:
    Witam.
    Czy można zastapić stycznik czymś co dłużej pochodzi?
    Silnik : Moc 5-8 kW ,380V

Jeśli powyższe rady nie pomogą, zastosuj wyłącznik olejowy o obciążalności styków nie mniejszej niż prad znamionowy silnika.