Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SMTi - obsługa Sagem,LG,Huawei, Alcatel,Samsung,Vodafone

djjack 19 Lis 2007 12:26 188877 588
    Mustangoo
    Poziom 21  
    No to pieknie...Ciesze sie niezmiernie...Dzieki wielkie. A czy jest jaki kolwiek sposob (nie chodzi mi o SMTi, bo z tego co wiem to sie nie da) zrobic simlocka z my401v w sieci vodafone??
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Z My 401 można zrobić simlocka SMTi, poczytaj ten temat i będziesz wiedział wszystko, bo pytasz o coś co zostało już napisane. Trzeba podnieść flash itd...
    i-punkt
    Poziom 25  
    ja mam teraz taki problem, smoka zdjalem i probuje wgrac teraz pl ale wyskakuje mi komunikat:

Found Phone, Phone Info:
    - Phone FW: JA3,YC: 170106 1622
    - Phone HT : 41 44 01
    - Phone IMEI: xxxxxxxxxxxxxxx
    - Phone Code: 00000000 (inactive)

- Flash ID: 00 BF 73 4B
    - Chip(0): SST 36VF1601E 16Mbit

- MSG: UNSUPPORTED FIRMWARE OR HT!
    - MSG: START READING FLASH!

Wait For Phone Answer ...Good!
    Read 0x00000000 - 0x00200000...Done!

i wyskakuje komunikat "cannot create . \FlashOut\Sended directory."
    Mustangoo
    Poziom 21  
    To ja czegos nie rozumie. SMTi , jak szukalem sprzetu do sagemow, okazal sie wedlug forum zajefajnym sprzetem do sagemow i nic go nie ruszalo. Teraz sie okazuje ze jakis sprzet , np JatgDD moge to zrobic?? Poddaje sie, juz nic nei kumam....PASS
    tino2003
    Admin grupy GSM
    SMTi jest dalej najlepszym sprzętem do sagemów to nie podlega dyskusji. Jako jedyny potrafi wgrać flashe do tak wielu modeli, naprawia po innych sprzętach.
    Konkurencja nie śpi i Legija znalazł patent na czytanie flasha z nowych modeli, ale znając życie to na dniach SMTi też doda taką możliwość więc spokojnie.
    Podaj nazwę innego boxa którym można wgrać pl. np. do C2-3 C3-2 itd.?
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    On-Line Calculation Server for unlocking code released .
    For correct code calculation you need
    connect phone to SMTi box
    and add to buffor flash file from this phone .
    Check manual for more steps .
    SMTi dont have direct read flash file option .

Setup 9.14 Ready For DOWNLOAD

Model supported :

- My V-56 (KB3,ZF: 211005 1212; HT(45 00 01))
    - My X5-2V (KB3,ZJ: 241005 1529; HT(75 41 01) )
    - My X6-2 / My-V76 / My 300X /
    - My 400X / 400V / 400L / 401X / 401V / 401L
    - SG 346i / VS4

Credits descrition :

1 credit - 1 code from flash bin file calculation

Credits Price :

25 credits - 100 Euro ( 4 euro per 1 credit )
    100 credits - 300 Euro ( 3 euro per 1 credit )
    500 credits - 1000 Euro ( 2 euro per 1 credit )

Narazie z przyczyn niezależnych od SagmasterTeam odczyt flesza nie jest dodany.
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Czy to są te same kredyty które SMTi ma na start czy kupuje się je dodatkowo?
    FranekDolas
    Te same logi które masz na koncie oczywiście.

Found Phone, Phone Info:
    - Phone Type: my400X GPRS
    - Phone FW: LA5,BG: 200106 1904
    - Phone HT : 84 0E 01
    - Phone IMEI: 35*************
    - Phone Code: 0000 (inactive)
    - Product Code: 252453855
    - Board Type: m62+

- MCP Flash ID: 00 01 22 7E 22 21 22 01
    - Chip(0): AMD S29GL128NH/L 128Mbit

Read Data...Done!

Get Code from server ...Success!

- L00 hex: 0x8C446A18 dec: 23532938-48
    - L40 hex: 0xCC846AD8 dec: 34312301-68

- Clear Net Code...Success!

I jeden log mniej ;)
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź Sagmaster Team.
    Mamy direct unlock :)

World First !!!

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=470528

Direct unlocking sagem phones with CPU Calypso + HS .

Without TP connection !!!

Now no need Read any flash file for unlocking this phones famly .

Models Supported :

- My V-56 (new CPU )
    - My X5-2V (new CPU )
    - My C5-3 ( new CPU )
    - My X6-2
    - My-V76
    - My 300X
    - My 400X
    - My 400V
    - My 401X
    - My 401V
    - SG 346i
    - VS4

Setup 10.15 Ready For DOWNLOAD

For operation server take 1 credit .

1 credit - 1 code for unlocking

Credits Price :

FranekDolas
    No to czekamy na Locosto i możliwość fleszowania tych wszystkich Sagemów :)
    michael20szydl
    Poziom 16  
    kolego a mógłbyś podpowiedzieć jak zrobić tego simlocka? ja cały czas mam no phone detected
    pozdrawiam

ok już sobie dajemy rade ale komunikat jest taki:

POWER ON PHONE ...Ok!

- Load Certificate ...Done!
    - Load Application ...Done!

- ERROR: OPERATION FAIL, TRY ONCE MORE!
    epol
    Poziom 26  
    Odpalasz smti. Podpinasz kable do fona i + do baterii i dajesz read code. Najpierw zrobilem jeszcze read flash ale to jest chyba zbyteczne. Wtyczka jest opisana SCDR2 SAG MYC-2/4, sa dwie podobne w zeatawie. I oczywiscie logi musisz miec.
    michael20szydl
    Poziom 16  
    dzięki kolego nasz błąd trzepaliśmy z baterią a tu wystarczy ten plus do baterii. smti to najlepszy sprzęt do sagema jaki tylko może być.
    FranekDolas
    epol napisał:
    Pochwale się, smoka z my401x mam już za sobą :):) jak wgrać polaka? Zczytać pl z innej sztuki, bo na supporcie na ma z pl.

Narazie nie moża tych telefonów fleszować.Tylko odczyt ew. direct unlock.
    ...::: GsMiNfO :::...
    Poziom 10  
    i-punkt napisał:
    konkurencja poszła o krok do przodu :(

http://www.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=470537

SMTI - wkrotce update o LoCosto - prace trwaja - szybki unlok w drodze dla userow, lecz moze to jeszcze mala chwile potrwac...
    Nie jest powiedziane nigdzie ze ktos co pisze ze za dwa dni da cos, ze to da. Post duzo na wyrost.

Pozdrawiam
    isek
    Poziom 10  
    Zapraszam do lektury http://www.sagdd.com/news.php Sprzęcik jest tańszy o połowę, a jeżeli dobrze pamiętam to sagdd robił już chyba w maju. Chyba że się mylę:

Cytuję:
    21-05-2007
    SagemDD_v6.0 has been released ! This version was developed for users of our "special service". So, every who wants to get/use SagemDD_V6.0 must be authorized. Authorization is very simple. User must send one flash.bin from supported via "special service" phone (just one).

Supported via "special service phones are all M62+ with secured calypso+ MCU, M63 and M64 platforms with LoCosto MCU like:

300X/301X/302X/400X/401X/400V/X6-2/V-76/VS4/new100X/210X/212X/215X/200C/400C/401C (first in the world as always )

Comparising of actual SagemDD versions.
    SagemDD_V5.2 - basic unlocker.
    SagemDD_V5.8 = SagemDD_V5.2 + repair functions.
    SagemDD_V6.0 = SagemDD_V5.8 + Unlock from flash file.

Hmmmm.... Coś mi się wydaję że konkurencja przegoniła już dawno SmTi. Nieprawdaż? Jeżeli chodzi o logi to 1log=4euro. Chociaż podobno ma się coś w ciągu tygodnia wiele pozmieniac. :):D
    FranekDolas
    isek napisał:
    Zapraszam do lektury http://www.sagdd.com/news.php Sprzęcik jest tańszy o połowę, a jeżeli dobrze pamiętam to sagdd robił już chyba w maju. Chyba że się mylę:

Mylisz się.Te modele to Calypso +SB które SMTi robił dużo wcześniej (oczywiście oba sprzęty liczyły kody z odczytanych fleszy po przelutowaniu na inną płytę)a co do ich najnowszego update to tak jak napisał jeden user to poprostu zapowiedź update czyli falstart a poza tym kredyty droższe i żabojady zawsze byli z tyłu.
    isek
    Poziom 10  
    Powiem jedno. Ta aktualizacja jest i tak za późno dodana o jakieś pół roku. :) Poczekamy tydzień i zobaczymy jaki sprzęcik i za jaką kasę będzie robił więcej modeli. No a odnośnie kredytów to Franek mylisz się. Jest taka sama cena.
    FranekDolas
    Originally Posted by latigido
    SagemJtagUnlocker Team

SagemDD_V6.1 released.

New feature - Unlocking via Flash file
    For correct code calculation you need connect SagemDD box to server , then open the flash file .
    You will get code immediately.
    SagemDD not have direct flash read option at the moment.
    Flash read can be done two ways.
    - with de-soldering flash chip;
    - with activated rocker dongle without phone opening.

Supported models for first way - all Calypso+Sec. and LoCosto based Sagem.
    Supported models for secod way - all supporded by rocker dongle models.

New option must be activated, otherwise you will get message "No credits for this option"

Credits Price :

1 credit - one code.

For more info contact us via support mail - sagemdd(malpa)yahoo.de .

Best Regards

SagemJtagUnlocker Team

Może jak kupisz 500kredytów... poza tym wiesz że oczywiście musisz mieć na dzień dzisiejszy do kompletu Rockera? To kolejne 500euro bo czuję że mają z Legija zawarty "pakt o nieagresji" i narazie nie dadzą odczytu a SMTi robi normalny direct unlock z Calypso +SB i uwierz mi nie będziemy długo czekać na Locosto.
    FranekDolas
    Ver 1.40
    - All speed option added to show standard speeds for future phones(Calypso,Calypso+ works on max speed 812500).
    - Added U700v MSL2, J600e Agere MSL code reading(by COMBO or USB cable).
    - Flash reading for Calypso+ based phones(Use SMTI for read codes) - it cost 5 Multi Credits.
    ˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘

Można juz kulankiem zczytać telefon a policzyć SMTi.Nie trzeba Rockera...
    chrobro
    Poziom 16  
    Artech napisał:
    I tak nic nie pobije smti, inni pisza ze robią -a czy to jest tak naprawde prawda czy reklama ?? hhhhheeh wiadomo

Chłopaki ja chciałbym coś na dniach kupić, mam SCDRII i naturalnie chcialem kupić SMTI
    Nie ma u mnie dużo Sagemów, ale jako że chcę robić wszystko to zdecydowałem się na zakup

-prosze napiszcie czy warto brać pod uwage SAGEM JTAG DD czy go sobie na pewno odpuścić - bo wiadomo-kusi niższa cena
    FranekDolas
    Poczekaj do środy najpóźniej a ocenisz możliwości obu sprzętów i myślę że nie będziesz miał wątpliwości co wybrać ;)
    chrobro
    Poziom 16  
    no właśnie że ja nie mam jak ocenić tego, nieobiektywnie wolę SMTI, tym bardziej że niektórzy piszą że lista obsługiwanych modeli przez JTAG DD jest sztuczna

-prosze napiszcie obiektywnie :)
    arti123
    chrobro napisał:
    lista obsługiwanych modeli przez JTAG DD jest sztuczna

nie powiedziałbym.. sam posiadam juz od dłuższego czasu to urządzonko, jeśli np. nie potrafił odblokować jakiegoś modelu ( nowe HT ), wystarczyło wówczas odczytać flasha i wysłać plik na support, w niedługim czasie otrzymywałeo się kod do odblokowania telefonu
    na dzień dzisiejszy SagDD potrafi odblokować nowe sagemy na podstawie wysłanego na support flasha ( niestety potrzebny był inny sprzęt do odczytu flasha ), na dniach mają dodać odczyt flasha z nowych modeli, dlatego pewnie FranekDolas pisze żebyś wstrzymał się do środy
    tino2003
    Admin grupy GSM
    JTAG DD jest tak "dobry" jak kiedyś był sws sag ;)
    Każdy szanujący się serwis/komis posiada SMTi bo obiektywnie pisząc to nie ma na chwilę obecną lepszego sprzętu i pewnie nie będzie też w przyszłości.
    Pomijając możliwości z nowymi telefonami to trzeba brać pod uwagę ile starszych modeli SMTi obsługuje (do których wgrywa flashe z pl. i stawia telefony uszkodzone softowo przez inne boxy)
    isek
    Poziom 10  
    Tylko że wydając 1700 zł na SMTi, ile potrzeba czasu żeby box sie zwrócił nie mówiąc o samym zarobku. To nie nokia BB5. A nikt nie da 50 zł za My400X skoro te telefony chodza po 100 zł.
    tino2003
    Admin grupy GSM
    SMTi można kupić za 1000zł to po pierwsze a po drugie jak chcesz robić 400x poniżej 50zł. to pozostawiam to bez komentarza :|
    chrobro
    Poziom 16  
    Nie mogę nigdzie znaleźć czy JTAG robi langi, bo że LOGI do odblokowania są także potrzebne to znalazlem

Druga sprawa na kiedy SMTI zapowiada rozszerzenie o LoCosto ?