Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SMTi - obsługa Sagem,LG,Huawei, Alcatel,Samsung,Vodafone

djjack 02 Apr 2008 16:29 190125 588
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter
    nic sie nie dzieje
    sa dwa typy lcd montowane o roznym typie kontrastu
    mozna wgrywac je zamiennie .
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    rdopieralski
    Level 12  
    Witam.Mam pytanie odnośnie fleszowania .zaczynam z SMTi.Przez program wchodze do działu fleszy.Wybieram flesz i zamiast pytac sie gdzie mam zapisac flesz to otwiera mi sie strona z róznymi ciągami znaków .Prosze o podpowiedz co robie nie tak.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Może problem jest po stronie przeglądarki, z IE działa to dobrze a jak jest z innymi to nie wiem :(
    slaw76
    Level 13  
    Jeśli twoją domyślną przeglądarką jest firefox to sciaganie flashy nie bedzie działać , wystarczy ze zrobisz domyślna przegladarke ie i bedzie wszystko ok. Sprawdzone u mnie działa
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter
    Dokladnie tak ...
    Opisane jest to wszystko dokladnie w manualu ...
    Jednak widze ze niestety z czytaniem manuali ( nawet jesli sa PL ) jest nadal bardzo kiepsko :)

Szkoda ...
    michael20szydl
    Level 16  
    Witam koledzy kiedyś pojawiło się coś takiego jak SMTi Locosto-Calypso+HS Data Repair By DZStorm chciałem z tego skorzystać bo trafiła mi się zawieszająca się sztuka 400v i pojawia się komunikat Software out of work. Rejected from server.
    Czy będzie to jescze chodzić czy można zapomnieć o działaniu tego programu?
    veedo
    Level 12  
    Witam.Czy konieczna jest ta przeróbka boxa SMTi żeby ściągać locki z locosto? Bo mam my210x i pobralo logi a simlock nadal jest, a druga sprawa to wpisując kod który zczytało to nawet nie mogę zatwierdzić po wpisaniu. Klienta odsłyłam co pół godziny bo mam problem z tym simlockiem, dobrze by było żeby ktoś podpowiedział. Pozdrawiam

Panowie zmieniona dioda w SMTI, wgrany soft, telefon już bez locka, 2logi zabrało.Jest OK
    Dexter23pl
    Level 26  
    Witam
    proszę o wyrozumiałość bo jestem nowy w tym temacie i przeczytałem wszystko i są czasami sprzeczne informację,
    A chciałbym wiedzieć;
    1- ile na start dostaję się kredytów przy zakupie
    2- ile pobiera kredytów podczas unlock
    3 -ile pobiera kredytów podczas flash
    4- czy najpopularniejsze sagemy simlock 401, 411, 300x, 6,2 robią się,.
    5- i czy jesli np pobiera kredyt podczas robienia simlocka bez rozbierania starszych modeli to czy jest opcja rozebrac sobie telefon dać przystawkę i zrobić go za free.
    6- jak wygląda sprawa dostęp do suportu
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    ironpasta
    Level 11  
    zależy za ile kupisz boxa. najczęsciej 10kredytów,
    za locka kasuje jeden kredyt,
    robi bez problemu wymienione przez ciebie modele,
    nie pobiera kredytów przy starszych modelech, ale wymagane jest połączenie z internetem,
    przy nowych modelach przy flashu pobiera dwa logi,
    ogólnie bardzo dobry sprzęt do sagemów.
    Dexter23pl
    Level 26  
    Dobrze. A czy jest jakiś spis jakie modele zaliczają się do pobrania kredyta? chyba że to jest rozwiązane w postaci zakładki w programie, np w jednej zakładce sa modele za free a w innej modele za kredyt.
    i-punkt
    Level 25  
    i ja się wypowiem na ten temat, moim zdaniem koszt logów nie jest proporcjonalnie odpowiedni do wartości tel. z którego chcemy ściągnąć simlocka ale pożyjemy zobaczymy, zaniedługo wszystko się wyjaśni. jesteśmy zmuszeni do kupowania paczek 25 logów po 320 zł a przy małym przemiale tego typu telefonów może niektórym to się zwracać po kilku miesiącach, moim zdaniem samo urządzenie jest dośc drogie. team który je stworzył powinien pomyśleć o wszystkich użytkownikach... pozdrawiam
    ironpasta
    Level 11  
    wszystkie locosto, oraz calypso +hs- przy tych modelach przy simlocku pobiera jednego loga

Dodano po 2 [minuty]:

w pełni sie z kolegą zgadzam,
    epol
    Level 26  
    Chyba, że się kupiło Smti z 100logami na start i z kompletem przystawek za 1520zł :) to wtedy logi wychodzą taniej :). Przy czym niestety osobno logi są za drogie, bo klientowi trzeba powiedzieć minimum te 60zł np za takiego x6-2 a to przecież prawie równowartość tego fona (zresztą jak i większości sagemów :D )
    i-punkt
    Level 25  
    i tak jak napisałem 2 posty wyżej, coraz więcej konkurencji zaczyna taniej jak i tańszym kosztem samych urządzeń robić nowe modele sagemów, może sagmaster team powinien się zastanowić wkońcu nad swoimi klientami
    fingusio
    Conditionally unlocked
    Ja zakupilem SMTi z 100logami, a za nowe Sagemy X6-2, 411x itp co potrzebują logi dla klienta mowie 80zl i nawet nie zniżam ceny. Dla lombardow 60zl.

Mozna jeszcze troche zarobic bo duzo osob nie robi wogule Sagemow. A co lepsze w Szczecinie podobno tez jest problem z lockiem z Siemensa typu SL45. Kiedys klient z mojego miasta chcial tam zdjac simlocka i nie mogl nikogo znalesc.
    i-punkt
    Level 25  
    SMTi V15.32 READY

- E-GOLD my150X, my220X
    - Clear lock ( free for account with 25 credits minimum )
    - Read flash FREE !!!
    - Upgrade firmware FREE !!!
    - Flash file for E-GOLD HERE
    - Restore security zone FREE !!!
    - Rebuild security zone ( server for this operation only take 1 credit )

dalej szaleją z logami :(
    betikom
    Level 12  
    Dobrze rozumiem czy aby zrobić simlocka trza mieć 25 kredytów? i np zrobić pl menu też?
    i-punkt
    Level 25  
    na to wychodzi, że locka zrobimy ale żeby przeflashować musimy mieć na koncie min. 25 logów. bez przesady, które tak drogie urządzenie robi teraz po logach, 150, 220 możemy zrobić bez logów acerflasherem którego polecam
    epol
    Level 26  
    Dobrze widzę że jest PL do my150X na suporcie?
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter
    epol wrote:
    Dobrze widzę że jest PL do my150X na suporcie?

Widzisz dobrze ... Jest ;o)
    chemik007
    Level 18  
    E-GOLD my150X, my220X i minimum 25 logów na koncie pozostawie bez komentarza!!!
    Mam 23 i jestem SMTi USER "B"?
    Na małej przejściówce Infinity zrobił mi na kablu SMTi 3 sztuki 220x ...
    RAJUS
    Level 20  
    Witam
    Panowie ja mam taki problem z x6-2 klijent przyniosl ze sie restartuje wgralem najnowszy soft zjadlo 2 logi a tel jak sie restartowal tak sie restartuje dalej, soft byl z Orange teraz jest oryginalny. Dodam jeszcze ze bez karty sim wszystko dziala dobrze. Ktos ma jakis pomysl ?
    Pozdro

Ps. moze zna ktos jakis kod na full reset czy cos moze to pomoze.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Więc jak na drugim sofcie jest tak samo to wszystko wskazuje na uszkodzenie HW, schematów nie ma, ale przeglądnij dokładnie złącze sim, wykąp płytę itp. bo skoro bez karty chodzi to właśnie złącze sim może być uszkodzone.
    hubert8605
    Level 10  
    czesc,
    mam problem z simlockiem z sagema 411x SMTI, mam kredyty, net działa normalnie, bateria w tel full, podlaczam tel wlaczony do SMTI, daje mu DETECT i jest wszystko ok, po chwili daje read code, wyjmuje bat wkladam spowrotem (nie odlaczam tel od kabla) daje OK, i wywala mi taki bład
    - -ERROR : UNEXPECTED DEVICE EXEPTION!

i po chwili znow -Account ...OK

Wersje mam 16,35 i nowy kabel, to samo sie dzieje z podłączona ładowarka jak i odpieta
    Rusłan
    Level 17  
    SMTi V16.36 Multi Platforms Added LG KG270/275

Features :

-Unlock EGold Preview models + Possibility For New EGold Too (Read Flash For New Detected Models)
    -Unlock LG By Code Reading Is Freee Based Like EGold (Need 25 Credit in Account "Operation Free")

Possible other models not tested !! (Please Read Flashes For not supported models) thx

More & more is Comig as we promise Always ! Be Ready For Next
    onrad18
    Level 22  
    Prubuje siagnac simlock z Sagema MY501x przy pomocy SMTi podłączam przystawke za pomoca RJ do Smti przykładam baterie, wciskam guzik na przystawce i SMTi nie może z czytac , co zle robie ??
  • Helpful post
    fingusio
    Conditionally unlocked
    Trzeba bardzo, bardzo, bardzo dokladnie przylozyc przystakwe (troszke jest z tym zabawy) i bez baterii w telefonie. Telefon sam pobierze zasilanie z boxa.

Do boxa oczywiscie musi podlaczona byc ladowarka ACP-12 (oryginalna NOKII).
    onrad18
    Level 22  
    właśnie przykładam chyba idealnie, a ten przycisk na przystawce w którym momencie przycisną
    fingusio
    Conditionally unlocked
    widocznie nie idealnie :) Proboj lepiej.
    onrad18
    Level 22  
    to jeszcze jedno pytanie czy przystawka i kabel połaczeniowy do SMTi a do SagDD bedzie taki sam , pomylilem sie przy skladaniu zamowienia i przyslali mi do Sagdd