Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai 2000 MK-II nie stroi

eugene 05 Wrz 2003 12:24 2335 12
  • #1 05 Wrz 2003 12:24
    eugene
    Poziom 26  

Jest to na procku TMP47C634N2458 i pamieci TC89101P, przetwornica na STK5348 .
    Po naprawie zasilacza nie zapamietuje zadnej stacji przy strojeniu automatycznym.
    Nie dziala tez regulacja głosu z pilota i klawiatury lokalnej.
    +P i -P chodzi z klawiatury lok. a z pilota NIE !!!
    Nie dziala TUNE
    W czasie automatycznego strojenia przelatuje przez wszystkie stacje (nawet łapie kolor) i pozostaje w pozycji SKIP na kanale 1 a nie na pierwszej znalezionej stacji.
    Procesor ? ,pamiec ? .a moze cos jeszcze ? Prosze o sugestie .
    Pozdrawiam

0 12
  • #3 05 Wrz 2003 20:48
    TadeuszZ
    Poziom 21  

Miałem kiedyś przypadek podobny z tym Funajem i niestety ale uszkodzony był procesor.
    Pozdrawiam
    TadeuszZ

0
  • #4 07 Wrz 2003 21:03
    eugene
    Poziom 26  

Podmienilem procesor i pamiec i szok. TV zachowuje sie identycznie. Tu uscislenie po nacisnieciu +P,-P z klaw. lok. pokazuje nr podkanalu , tak samo jak z pilota. Napiecia zasilajace sa w porzadku . Logika zasilana jest napiecioem +5V2-troche zawyzone,kwarc 4.19Mhz jest OK. Ruszylem trymerkiem-bez rezultatu. Nie podoba mi sie sygnal RST na mikrokontrolerze przychodzacy z IC PST523. Ma na stale +4V4 rowniez przy St. Bay .Czyli nie ma zerowania. Przed scalakiem jest na stale +5V-tez dziwnie. W poniedzialek sprobuje go podmienic.
    Posrednia i glowica sa OK -AGC i AFC wyglada na prawidlowe. Moze to TA8659 , ?-bo przed awaria nie bylo koloru na co drugim programoie. ALE NA RAZIE NIE WIDZE JAK MOZE WPLYWAC NA STROJENIE I SILE GLOSU ?
    Co do sygn IDENT to tez to sprawdze chociaz nie widze na razie zwiazku z brakiem strojenia i regulacja sily glosu.
    Naprawde nie wiem jak to dalej ugryzc ? Jak powinno wygladac to RST ?
    Dziekuje za zainteresowanie. Moze wspolnie do czegos dojdziemy. Cholernie dziwna jest ta usterka !

0
  • #5 07 Wrz 2003 21:31
    Darek.S
    Poziom 31  

Wczoraj wysylałem post, ze nigdy nie zdazyło mi sie mieć uszkodzonego procka w tym funaju. Raz pomyłkowo wymieniłem w poburzowym, ale okazał sie własnie reset. Nie stety post z jakichś względów nie wyszedł :(

0
  • #6 07 Wrz 2003 21:57
    amik9m
    Spec od TV

Odłącz klawiaturę (podłączaj jakiś switch, żeby uruchomić poszczególne funkcje).
    Na RESET mi to nie wygląda - pewnie procek nie robiłby nic. Zresztą RST łatwo sprawdzić podając masę na ułamek sek. ('cyknięcie').

Pozdr.

0
  • #7 07 Wrz 2003 22:48
    eugene
    Poziom 26  

Podanie masy na RST powoduje u mnie przejscie w stan oczekiwania(wylaczenie). Tez wydawalo mi sie to dziwne ,ale zapomnialem o tym napisac. TV mam w warsztacie wiec na razie mozemy tylko poteoretyzowac. NIe mam na czym tego sprawdzic ,ale wydaje mi sie ze podanie zera powinno [przezerowac procko z chwilowym wylaczeniem takie "cykniecie"To miales na mysli amik ? Jutro sprobuje odlaczyc go calkowicie, bo moze to ten wysoki stan tak dziwnie blokuje procesor. Czy RESET ma byc tylko w momencie wetkniecia wtyczki sieciowej ? Przypuszczm ,ze zerowanie powoduje impuls dodatni , a wlasciwie tylne jego zbocze. Czy ktos moglby to sprawdzic na podobnym procesorze ? Nie mam w tej chwili nic Funajopodobnego ,ale wyglada mi to na zachowanie prawidlowe. Procesor powinien pozostac po wetknieciu do sieci w stanie St. BY-i,zas RST zerem i on to wlasnie robi. Teraz mysle ze po cyknieciu RST do zera wszystko ma szanse dzialac prawidlowo.

0
  • #8 07 Wrz 2003 22:51
    eugene
    Poziom 26  

Wyrzucilem zdublowanego posta.
    Klawiatura lokalna zostala sprawdzona na poczatku-wszystkie swiche dzialaja prawidlowo i zaden nie przywiera.Poinformuje o dalszych efektach, jak pocwicze na gruncie w poniedzialek(w weekend swietuje)

0
  • #9 07 Wrz 2003 23:32
    amik9m
    Spec od TV

Zostaw już RST w spokoju (+5V na tej nóżce to stan normalny; w momencie włączania zasilania ma tu nastąpić ujemny skok napięcia - dlatego podałem Ci sposób wywołania 'sztucznego' resetu przez 'podanie' masy).
    Zajmij się klawiaturą i resztą 'otoczenia' procka (proponuję nieśmiało).

0
  • #10 09 Wrz 2003 11:07
    eugene
    Poziom 26  

Dokladnie tak jak piszesz amik...Dzieki
    Odczepiam sie od RST( Podanie zera wymusza StBy,lecz objawy pozostaja te same co wczesniej) W trybie AV wszystko dziala-nawet regulacja VOL i MUTE, ktore nie chodza w normalnym trybie TV.
    Ando -IDENT pojawia sie na krotko w momencie wstrajania na stacje.
    Dzisiaj podstawie procesor sygnalowy, bo kilka sygnalow z niego podawanych jest do mikrokontrolera (H,V,TY/TX,BTX+CTX, RTX)

0
  • #11 10 Wrz 2003 09:14
    ando
    Poziom 17  

Witam.
    IDENT powinieneś mieć cały czas po dostrojeniu do stacji.

Pozdrawiam.

0
  • #12 10 Wrz 2003 10:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 10 Wrz 2003 12:14
    eugene
    Poziom 26  

Wymienilem TA8695 i ...dalej to samo !!
    Trzeba bylo zaczac prace od podstaw czyli oscyloskop i pomiary napiec. Sygnaly na kontroler H,V OK , Do proc sygn. wszystko jak trzeba. I nareszcie jest AFC z posredniej ledwie sie kiwa od 1V6 do 2V3 zaczynam podejrzewac posrednia.
    Ruszam delikatnie obwodami L2 i L3 AFC wzrasta w momencie dostrajania prawie do 3V. Wreszcie wstraja sie na jedna stacje, ustawiam PR-kiem w miare czysty obraz. Po kilkunastu probach i wykreceniu rdzenia w L3 o ok 3 obroty!!!!! zaczyna programowac wszystkie stacje. Jeszcze korekta L2 i PR-ek.
    Ozywa regulacja VOL i sekwencyjne wybieranie kanalow....plus dla Siwego ! DOKŁADNIE TAK , a malo kto o tym wie ,bo Funai programuje sie zawsze .
    Tu staje sie jasne dlaczego przed awaria polowa programow nie miala koloru
    Jest jeszcze problem z koloraqmi-czsem wskakuja z opoznieniem do 5sek
    Na koniec moral:
    NAJTRUDNIEJ NAPRAWIA SIE COS CO NIE JEST POPSUTE ! - no moze odrobine.
    Dziekuje wszystkim i pozdrawiam.

0