Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Otake Color 513 problem ze startem

kocek 31 Jul 2002 12:47 2562 16
    kocek
    Level 20  
    Przy próbie załączenia odbiornika z pilota słychać jakby się uruchamiało wysokie napięcie ale po chwili sie wyłącza i pozostaje w standBy.Na procesorze,na nurzce załączania jest 5V, po próbie załączenia z pilota napięcie powinno spaść i tak zostać,gdzie u mnie spowrotem powraca 5V.Przy obciążeniu przetwornicy żarówką w momenćie załączania z pilota żarówa zapala się i gaśnie-coś nie podtrzymuje napięcia.
    Czy to procesor ? Czu może coś innego,dodam,że jak się podłączyłem z miernikiem w miejsce gdzie z trafa wys.napięcia wychodzi 14V Tv się uruchomił i normalnie mogłem włączać i wyłączać pilotem.
    Lecz po jakimś czasie znowu to samo.
    Proszę o jakieś podpowiedzi ! ! !
    amos
    Level 14  
    Mam to samo ale u mnie nieraz się włączy i chodzi nawet około godziny a jak się wyłączy to pali STR451
    User removed account
    User removed account  
    kocek
    Level 20  
    Czyli najprawdopodobniej padł STR?
    User removed account
    User removed account  
    GAAD
    Level 16  
    Jeśli siedzi w nim TA8659 to sprawdź czy ma napięcie ok. 9-10 V na n.40.
    Wojtek
    wladek
    Level 22  
    Odłącz pina X-ray z TA8659.
    Jest to zabezpieczenie - uwaga!
    Rychozol
    Level 26  
    Zobacz czy nie ma na TA8659 kleju . Jak jest to go dokładnie usuń. On powoduje rózne dziwne efekty w tych odbiornikach
    kocek
    Level 20  
    Na 40pinie TA8659 jest ok. 10V ale tylko w momencie załączenia z pilota,po chwili zanika.
    Odłączyłem X-ray i nic
    Klej także oczyściłem i nic dalej to samo?

Co dalej :?:
    kocek
    Level 20  
    Wydaje mi się,że albo uwalone jest trafo wys. napięcia bo w momencie załączania z pilota powinny z niego wychodzić napięcia 25V i 14V napięcie mierzę za diodami i nic albo coś go niewyzwala.Do trafa dochodzi napięcie ok 105V w momencie włączania.
    swa
    Level 14  
    Przy procesorze OEC jest taki mały układ RESET spróbuj go odpiąć.
    Rychozol
    Level 26  
    Przypomniałem sobie że w jakims Orionie czy Otake miałem podobne efekty. Była tam uszkodzona pamięć w obudowie jednorzędowej- zwierała mi 5V i nic nie startowało. Nie wiem czy dotyczy to twojego odbiornika, ja nie pamiętam w jakim modelu to miałem.
    kocek
    Level 20  
    Po odpięciu układu reset i obciążeniu żarówka jest 'ok jednak kiedy podłączę zasilanie na trafo tylko piszczy i nie załącza wysokiego
    arteko
    Level 24  
    Sytacja podobna do mojej, czy podmieniałeś cewki, a następnie trafo, bo
    jeśli wysokie prawidłowo nie wystartuje to przetwornica się wyłączy.
    kocek
    Level 20  
    Nie podmieniałem ani cewek,ani trafa.Dam znać na dniach jak to zrobię.
    kocek
    Level 20  
    Usterką okazało się mikropęknięcie ścieżki na kolektorze tranzystora wys. napięcia który łączy się z trafem. :D