Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altusy 300 i? Kupno wzmacniacza, korektora graficznego i kolumn.

12 Sty 2007 15:54 1917 29
  • Poziom 10  
    Witam mam zamiar kupić wzmacniacz, korektor graficzny i kolumny...
    Zestaw będzie głównie podłączony pod PC, Xbox'a lub MP3 player'a...
    Raczej będzie on używany w domu(mały pokój) jednak dość często(conajmniej raz w miesiącu) robie imprezy w tak zwanym "wigwamie"(dość duży, ściany z poprzybijanych desek).
    Początkowo chciałem kupić używane Diory WS-504 i FSA502 a do tego nowe Altusy 300(http://www.rtvagd.sklep.pl/tonsil/altus_300_4787.php5).. Jendak poszperałem trochę po tym forum i widzę że ta Diora ma zdecydowanie za małą moc...
    Więc proszę doradzcie co kupić !! (budżet ok. 1000zł...może troche więcej jednak wolałbym jak najtaniej).
    ps.
    i czy te altusy wystarczą na imprezki (ok 100osób na kazdej imprezie^^)
  • Poziom 31  
    Jesli będą to 2 kolumny to z pewnoscia wystaecza. ja zawsze polecam i bede polecał ALTUSY 300 bo wiem co one potrafia i słyszałem je na własne uszy..... bardzo dobry wybor. a jesli chcesz cos mocniejszego to zobacz Tonsil ZEUS
  • Poziom 22  
    Witam
    Altusy 300 są SUPER !! Kiedyś jeszcze kupie 2 pare i postawie na strychu za kilka lat sie przydadzą :)

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Altusy są jak najbardziej ok tylko na imprezki na 100 osób to ja bym wziął tonsil Zeus i DAP 1200 pełna kontrola nad GDN i piękny dźwięk. Taki wariant był by lepszy.
  • Poziom 10  
    ale ten dap ok. 1000zł kosztuje....;/ za dużo...;/ coś tańszego potrzebuję (ok 1000zł to ja mam na wszystko....;/
    aha i co do liczby.. narazie jedna.. jak uzbieram kase to druga dojdzie...(chyba że kupie używane altusy...)
    jeszcze raz podkreślam że zależy mi na cenie... ;]
  • Poziom 17  
    a powiesz mi jak chcesz kupic wzmacniacz i altusy za ok 1000 zł skoro na stronce którą podałeś 669 pln to cena JEDNEGO ALTUSA :!:

http://www.allegro.pl/item155456319_kolumny_tonsil_altus_300.html
    tutaj są używane altuski za 850 pln
    ale tu już Ci sie prawie kończy budżet :/
    do tych altusow jesli maja grać na imprezach bez 2x 100 W rms bym nawet nie podchodził.

pozdrawiam :D
  • Poziom 10  
    no to mówie że narazie jednego ;)
    ok ale jeżeli tak sie nie da.. to powiedzcie ile bym musiał przygotować kasy żeby to zagrało wmiare dobrze :P
    i jaki wzmacniacz...
    ps
    bo po opiniach na temat tych altusów tak się napaliłem na nie że poczekam aż trochę więcej kasy będę miał...:P
  • Poziom 10  
    pioneer robi wrażenie ogólnie.. ale moc "stereo : 2 razy 80 watt 8 omow "
    myślałem że większa potrzebna do tych altusów??
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Tym altóskom spokojnie można zapodać 200W. Jesli zamierzasz robić imprezki to ja bym pomyślał nad czymś mocniejszym. a jesli do domu te ten pioneer styknie
  • Poziom 10  
    no imprezki robie mniej więcej raz w miesiącu, przeważnie dla dwóch klas.. czyli ok 60 osób moze troche więcej... pomieszczenie nie jest duze ale wygłuszone bardzo słabo
    a tak ogólnie to będą cały czas w domu do PC, xbox'a psp i mp3 podłączone...
    ale ok dzięki wszystkim za pomoc ;]
  • Poziom 26  
    a co powiesz o koncówce mocy SHARP SX8800? za ok 350zl sa miałem to cacko i naparwde wymiata! sprzedałem koledze który już robił imprezke nie wiem dla 20 osób na tym i mówi ze naprawde zdziwł sie co potrafi ta końcówka!
  • Poziom 10  
    sory za takie noobowskie pytanie, ale jeżeli kupie końcówke mocy to nie potrzebuje już wzmacniacza?? (sory na prawdę sięna tym nie znam :P)
    a ten sharp całkiem całkiem :D
  • Poziom 17  
    Heh,majstersztyk ale i tak wolę markę Pioneer.
  • Poziom 30  
    Martini92- myślę ze cena zbytnio się nie podniesie zagadaj do gościa i może ci go sprzeda za nie wiele więcej jak jest teraz warto spróbować bo sprzęt wart grzechu
  • Poziom 21  
    Diore WS 504 ći odradzam,sam miałem,za duża awaryjność ,wysiądzie w środku impry i co? A co do sharpa to nie musi być to model 8800, wystarczy model 7700 o mocy 2*120W mocy znamionowej i bra duzo lepiej od Diory
  • Poziom 30  
    co do sharpów to nie wierzcie że one mają aż taką moc tam siedzi zwykły stk więc za dużo W nie ma. gdzieś na elce był topic o tym. Do altsów to one raczej starcza tylko że na imprezy zabezpieczył bym się dodatkowym aktywnym chłodzeniem do tego wzmaka.
  • Poziom 31  
    sharpy odradzam miałem 7700 i mi dwa razy sie STK spalił......
  • Poziom 30  
    o kolego to napędzi bardzo dobrze altusy i ja bym bym za tym żebyś to złożył bo jest wzmak który jest który jest dobry jakościowo i ma kopa dużego kopa altusy go przyjmą i odwdzięczą się
  • Poziom 10  
    dobra sytuacja troche się zmieniła...
    mam 800zł na wzmacniacz/końcówkę mocy jednak musi być faktura vat;]
    postaram się trafić gdzieś DAP Palladium.. ale może być ciężko...
    MOże jakieś propozycje??
  • Poziom 10  
    Już chciałem kupować DAP palladium 900, jednak na pewnym forum przeczytał że nadaje sie tylko na imprezy, bo gra poprostu tragicznie... Ma ktoś może tą końcówkę?? Bardzo proszę o pomoc!!
  • Poziom 30  
    poczytaj trochę na forum bo o dap-ach było sporo tematów i rozmów na temat tego jak one grają.
  • Poziom 15  
    Ja proponuje, żebyś kupił jakąś końcówkę, która by miała te 150W na kanał, i do tego mały mikserek - praktyczniejsze rozwiązanie na imprezy niż przedwzmacniacz.
  • Poziom 10  
    ok dzięki ;]
    czy 850zł za nowego dap'a palladium p900 to dobra cena??
    i czy 1249zł za nowe altusy 300 to też dobra cena ;]??