Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać głośnik

12 Sty 2007 16:43 2493 9
  • Poziom 9  
    Witam od dłuższego czasu zastanawiam siĘ nad kupnem cos co zaspokoi apetyt na niskie tony:)...Narazie posiadam na przód odseparowany system RAINBOW SLX 265 DELUXE (+wygłuszenie drzwi)do niego wzmacniacz koło 120Rms na kanał.Zastanawiam sie nad głośnikiem do bagażnika.
    Słucham przeważnie czarnej muzy ale czasem i techno. Wiem ze albo zejscie albo wykop wiec ciężko dobrać głośnik odpowiedni do techno i hh no ale trzeba coś wybrać i bardziej stawiam na hh.
    Kasa na głośnik jaką chce przeznaczyć na sam głośnik to do 600zł (w gre wchodzą używki).
    Zależy mi na potężnym basie słyszalnym w samochodzie (nie 50 metrów za nim;)). Słyszałem rockforda 25cm,350Rms w zamkniętej, pare stx-ów 27-150,32-150, stx AP,pioneera... w dopasowanych obudowach i żaden głośnik mnie nie ujał i nieprzekonał...
    wzmacniacz jaki będe posiadał to zapewno CARPOWER HBP=1502 (czyli 500Rms).
    O wypowiedzi prosze ludzi którzy słyszeli podawane głośniki
    Pozdrawiam i za wszelką pomoc dziękuje..[/b]
  • Poziom 42  
    witam moze cos z phase:) lub rainbow hammer 12''jest uniwersalny:)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    jeżeli mamy pisać tylko o tych które wypisałeś i słyszałeś to czego oczeqjesz?
  • Moderator CarAudio
    Piszesz,że słuchałeś kilku i żaden cię nie zainteresował,więc powiedz jak my (przez neta) mamy ci pomóc? Podjedź do jakiegoś zakładu CA i wrzuć parę skrzynek do auta(nie musisz u nich kupować) i na własne uszy "zobacz" co ci podpasuje.

PS: Rainbowy i HH ,techno hmmmm...... ?
  • Poziom 22  
    O co ci chodziło z tym Ps "....." ??
  • Poziom 9  
    Podałem te głosniki bo dużo ludzi poleciło by mi pionieera ( o którym naczytałem sie średnich opini-tylko wolnny bitt) lanzara, Ap.. dlatego chciałem opinie o innych głośnikach....
    Druga sprawa że to nie dokonca tych co słyszeliście tylko o których macie dobre zdanie lub czytaliście dobre opinie.
    W lublinie większość głośników które chce posłuchać nie ma w sklepach car audio ( a jest ich ze 3 na krzyż)...
    rainbow hammera też nie ma w lublinie dzwoniłem, pytałem :(
    a może..

...?
    Dziekuje tym co piszż:)
  • Poziom 42  
    band pass odpada do szybszego bitu :(
  • Poziom 9  
    A co myślicie o głosnikach CRUNCH,albo AUDIOBAHN, Mtx...?
    HIFONICS ZEUS ZX-300 ( 400Rms) lub inne modele z podanych firm...

Wyzej podalem linka do EMPHASER XTREME i
    2 x EARTHQUAKE 12" - podobno większość głośników wytwarza duże ciśnienie(oba te modele są na allegro)
    ale u mnie na kompie coś nie wykrywa i nie pozwala wklejać linków :(...chyba że tylko mój komp ich niewidzi..??
  • Poziom 20  
    z tych co podales to najbardziej podoba mis ie propozycja z Hifonics..firma bardzo dobra..przetworniki naprawde konkretne..Zeus tak jak napisales i jest jeszczze Brutus..nie powiem ale ja bede budowal skrzynke na dwoch taklich przetwornikach.. :)

pozdro
  • Poziom 9  
    Wiem że wszystkie podane przeze mnie głośniki reprezentują jakiś poziom gdyż nie są to głośniki za 100zł. Chodzi mi bardziej (gdyż średnio się na tym znam) o głośniki które nadają się bardziej do wolnego a które do szybkiego bitu...? Np: z tego co wiem CV czy Bsw(szybki bit) itp.
    Ja szukam głosników które lepiej sprawdza się w wolnym bicie(ale bez przesady:).
    Chce wybrać coś z podanych firm niżej:

1.subwoofer HIFONICS ZEUS ZX-300 ma 400 Rms i 88dB (chyba nieduża ta skuteczność).Wychylenia(Xmax)nieznalazłem.

2.infinity 1230w 12'' 300rms, 92dB, xmax-12mm
    Włąśnie co myślicie o tym głośniku (nada się do wolniejszego bitu, żaaaadziej do techno....??? Wprzyszłości dołoże 2 taki jak zabraknie basu;)

3.cos ze stajni EARTHQUAKE jakis Dbx12r lub dwie słabsze 12"

4..........a tu głośniki proponowane przez was:)

Czy dwa te podane przezemnie INFINITY 1230 zagrają lepiej (potężniej,głosniej) od jedengo 500Rms-owego earthqukaka(hifonisc brutus).
    Wiem tylko że wieksza powierzchnia membrany sie do tego przyczyni by 2x12" zagrało lepiej.

Pozdrówki

Dodano po 4 [godziny]:

Może ktoś wypowie sie jeszcze na temat...??
    Szczególnie chodzi mi o opinie o głośniku z pozycji 2

...infinity 1230w 12'' 300rms, 92dB, xmax-12mm
    Włąśnie co myślicie o tym głośniku (nada się do wolniejszego bitu, żaaaadziej do techno....??? Za 2 mieśiace bedzie kasa dołoże 2 taki jak zabraknie basu;)

prosze o pomoc !:)