Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjscie NTSC w dekoderach cyfrowych?? Ferguson itp.do Cyfry+

piapia 05 Wrz 2003 15:41 2313 3
  • #1 05 Wrz 2003 15:41
    piapia
    Poziom 24  

Mam takie pytanie:
    - w specyfikacji jest napisane ze dekodery te ma ja wyjsce VIDEO PAL i NTSC?? Chce kupic taki dekoder, ale mam TV tylko zsystemem NTSC czy to bedzie dzialac?

-jak to jest z cyfrowym nadawaniem, czy sygnal do konwertera trafia juz w konkretnym systemie np. PAL, czy jako paczka bitów a obraz danego systemu dopiero tworzy sam dekoder? Bo wtedy nie potrzeba konwertera systemu, tak jak jest z wyjscie TV OUT w karcie graficznej. Jezeli kanaly trafiaja juz zakodowane w konkretnym systemie to pewnie nie bedzie mi dzialac na TV z NTSC ;-( Wyjscie to pewnie jest przydatne jakbym odbieral kanaly nadawane w NTSC??

testowal ktos moze? zna sie?

pozdrawiam

• #2 14 Wrz 2003 21:19
    seba30
    Poziom 15  

Na mój gust jeżeli w menu tunera przełączysz sobie sygnał wyjściowy z pal na RGB i połączysz go z TV za pomoca pełnego kabla euro wówczas pominięty bedzie tor dekodera kolorów w TV i może bedziesz cieszyć sie kolorkami. Może być jedynie problem z synchronizacją ale nigdy nie miałem tv w NTSC i są to tylko moje rozważania teoretyczne.

• #3 09 Wrz 2009 13:13
    lylek5
    Poziom 1  

ponawiam pytanie , czy ktos tak dekoduje sygnał pal przez fergusona na system ntsc? mam tv z usa

• #4 18 Wrz 2009 10:03
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

- wszystko zależy od terminala... oprogramowanie może wszystko zepsuć co hardware potrafi.

są dwie kwestie do ustawień tunera:

- konfiguracja TV - PAL, PAL60 i NTSC.... PAL60 - takie dziwactwo niby 60Hz ale standard koloru PAL. W normalnych tunerach to działa - słychać wyraźnie o wyższym tonie przydźwięk przenikający pomiędzy przodami w kablu Euro.

- odbiór NTSC... u nas w EU ciężko o to. Kiedyś była jakaś stacja niekodowana emitująca w NTSC. dbox1 radzil sobie z tym. A ze to był przekaz SCPC bez tablic DVB (konieczne wpisanie PID'ów) to odpadło przetestowanie na nim terminali np. Cyfry+ czy WizjiTV.

Powinno to działać. Nie widzę przeciwskazań. Typowe kostki dekoderów MPEG do DVB to potrafią. Jedyny problem jaki może być to oprogramowanie - a tu jest sporo do zepsucie (np. IPBOX 9000HD nie potrafili wyprowadzić sygnałów RGB .... a gdy to zrobili usunęli opcje pod NTSC...)

Weź jeszcze jedno pod uwagę dedykowane terminale nie będą wysyłanę na inny kontynent. Wiec nie oczekiwałbym w tym przypadku że producent przejmie się NTSC dla sprzętu na rynek UE. Również typowe tunery - może być inna wersja wysyłana do USA a inny do EU. Dreamboxy sobie radzą z NTSC prawidłowo bowiem jeśli powstają softcamy pod tamtejszy region...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME