Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawieniem anteny - jak to zrobić?

michalg 05 Sep 2003 16:59 2975 6
 • #1
  michalg
  Level 11  
  Witam wszystkich . Posiadam zestaw do odbioru Cyfry + ( oryginał zamontowany przez dystrybutora oraz niedawno zakupiony tuner Phila 3010 z FTA . Proszę pomóżcie jak mam ustawić tą cholerną antenę bo za nic nie mogę zebrać mocniejszego sygnału, a po drugie czy może być jedna czasza przy drugiej ? Dziękuje za pomoc
 • #3
  Robert 1960

  Level 32  
  Witam ! Ciężko jest Ci powiedzieć jak masz ustawiać antenę przez internet - jedna antena obok drugiej może być , nic tutaj nie przeszkadza ale napisz na jakiego satelitę chcesz ustawić drugą ! A najlepiej ustawiać antenę na jakimś analogowym tunerze i dopiero potem połączyć tuner cyfrowy. Ewentualnie na stronie http://www.kathrein.de/de/sat/index_satpos.htm wpisz nazwę Swojej miejscowości i program wyliczy Ci ustawienia. Jeżeli nie miałeś z tym do czynienia to życzę powodzenia .
  Pozdrowienia !
 • #4
  michalg
  Level 11  
  Z tym ustawienie no na Hortbirda chciałbym ją ustawić tak aby odbierać te programy FTA! Czyli tak jak mówicie nie szkodzi nic na przeskodzie zeby jedna antena była obok drugiej? Ten sygnał mnie rozwala totalnie!Zwłaszcza to zgrubnie ktore ciagle wynosi " 0 " Kabel mam nówkę ! złacza też.
 • #5
  Robert 1960

  Level 32  
  Witam ! Antenę najlepiej jest ustawiać na analogowym tunerze a dopiero później podłączyć cyfrowy - będziesz przynajmniej coś widział jeżeli nie dysponujesz miernikiem do ustawiania anten SAT.
  Pozdrowienia !
 • #6
  Longos
  Level 12  
  A ustawianie na "dobry obraz" ma jakiś sens ? Mam analogowy odbiornik i "coś" złapałem, ale czy dobieranie kątów ma sens do złapania lepszego obrazu ? W jaki sposób mog sprwdzić co wogóle złapałem ?
 • #7
  andrzej49
  Level 16  
  witam
  można posiłkować się analogiem i ustawić na minimum "dropów"
  jeżeli chodzi o różne poziomy sygnału to wynikać może z nieszczelności i pocenia się konwertera przy zmianach temperatury,proponuję dokładnie wysuszyć i zasilikonować pokrywkę i ewentualne nieszczelności na obudowie