Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Laptopem wiesz sie restartuje- (wynik drgań/ruchu)

13 Jan 2007 11:37 1538 3
  • Level 10  
    Mam komputer Clevo d47OK (laptop) problem mógl nastapić po nieudanej próbie backupa wtedy po raz 1 wyskoczył mi blue screen , na drugi dziń doszło kilka razy na chwilkę do drastycznego spowolnienia widać było jak kursor skacze itp tragedia , pózniej juz było tylko gorzej ciach blue screen restart (zrzucanie pamięci ) . Myślałem ze to dysk bo zaczął sie zawieszac co go tyrpłem itp pisze pyk zawiesza sie udeże go lekko odwiesza sie i tak w kółko (wiec to mechaniczne uszkodzenie) no to mysśle dysk ale zawiesił się zanim bios wystartował :/ to juz raczej nie dysk wypiołem dysk no i biała plansza sie pojawia zanim napisy wyskocza jak sie go stuknie leci dalej :/ . Czy wie ktoś co to może być :/

Od zwsze był problem z grafika a mianowicie filmy nie chodziły na przyspieszeniu sprzetowym (wieszał się) trzeba było wyłączać przyspieszenie do filmow a włączć do gier . Aaa i kilka razy jak grałem na władcy pierścienia to wyskoczyły takie paski w zdłóz monitora co to ??? i po restarcie wracało do normy .

rozkreciłem go czyscłiem i jedyne co mnie niepokoi to 2 luty pod kością ram dosyc sie nagrzały i delikatnie przysmazyły , kalifonia czy coś takiego sie wytrąciło taki biały osad sypki ,

Prosze pomożcie bo ostatnio mam same wydatki ((((

jak bym chciał mu styki przeczyscic to jak ???? przelecieć go szczoteczka do zebow czy co ?

myslałm by go sieknąć tak raz a konkretnie ale wtedy mógł by całkiem paść

Proszę niezwłocznie poprawić WSZYSTKIE błędy oraz przeredagować post tak, aby napisany był w języku POLSKIM. Proszę dokonać tego PRZED napisaniem kolejnego postu. W przeciwnym przypadku usunę wątek z Forum.
    [jankolo]
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 12  
    Jeżeli widać efekt tak jak by wypalania się ekranu na biało po czym ekran zostaje biały to zimne luty na procesorze grafiki, natomiast pionowe paski w różnych kolorach to zimne luty na pamieci grafiki.

Czyli grafika sie przegrzała niestety. Wygrzaniue pamieci i procka nic raczej nie da, bo z doswiadczenia wiem ze taki komputer pochodzi dobrze nie wiecej niz 2 tygodnie, więc pewnie bedziesz musiał kupic nową płyte główną.

PS. faktycznie jak sie stuknie komputer z zimnymi lutami to moze zaczac dzialac prawidlowo ale będzie się to dziać coraz częściej aż padnie wogóle
  • Level 10  
    Jak napisał kolega wyżej ,najpewniej zimne luty, albo też mogło coś wpaść do laptopa co zwiera styki, (w sumie mało prawdopodobne bo luty są lakierowane) ale sprawdz jeszcze styki od dysku, pamięci ram itp. Może tam coś nie łączy. Pozdrawiam
  • Level 11  
    Ostatnio walczyłem z takim laptopem i okazało sie że procesor nie kontaktował w podstawce. Doszedłem do tego zupełnie przypadkiem. Laptop nie chciał wystartować lub wyłączał się po paru minutach. Jak nacisnąłem na radiator procesora to startował i działał poprawnie przez cały dzień. Więc go wyjąłem i delikatnie szpileczką po doginałem wszystkie złącza w podstawce procesora i na razie od tygodnia ani jednej awarii. Może być że słabym punktem w tych laptopach są podstawki.