Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik CO - czujniki temperatury

macpak 13 Jan 2007 12:55 2372 4
    macpak
    Level 10  
    Witam , posiadam schemat sterownika CO(niestety nie moge z przyczyn technicznych go tu wkleic) i mam takie dziwne pytanie : na shcmeacie sa 4 czujniki DS1820 - moze ktos mi podpowiedziec co mierza te czujniki(wiem ze mga mierzyc wiele rzeczy lecz jak by ktosd mogl mi napisac jedna z opcji , najprostrza ) , schemat zawiera takze dwa przekazniki - moze tu ma ktos propozycje ?? Pozdrawiam
    Maly
    Level 32  
    czujniki są do pomiaru temperatury: 1-na dworze, 2-na wodzie wyjściowej z pieca, 3-na bojlerze, 4-w ogrzewanym pokoju, to jest tylko przykład, rozwiązań może być kilka, wszystko zależy jak algorytm sterowania zależy od temperatury tych czujników. możesz spróbować je grzać i zobaczysz co się zmienia na wyświetlaczu albo co jest załączane. Dwa przekaźniki służą do załączenia pompy wodnej i wentylatora nadmuchu w piecu.
    macpak
    Level 10  
    Aha a nie sadzisz ze jeden powinien mierzyc temp na piecu ??Dzieki za odp.
    Marksrz
    Level 22  
    napisz sobie w wyszukiwarce ,np google
    DS1820 i tam znajdziesz wszystko co i jak mierzy
    ale najprawdopodobniej to dla ciebie nowośc i długo zajmie ci zabawa z tym schemacikiem , ale efekt może być ciekawy
    Maly
    Level 32  
    Na piecu raczej nie, a w którym miejscu na piecu chciałbyś mierzyć temperaturę?
    Mierzy się temperaturę wody grzanej w piecu i to wystarcza. Stosuje się teżdwa czujniki temperatury wody w piecu (dla bezpieczeństwa), wtedy nie masz np pomiaru temperatury zewnętrznej.
    Po porstu podłacz czujniki i zacznij testować układ.
    Zastanów się nad postem od Marksrz
    Powodzenia :)